Tebdil-i Kıyafet Gezen Sosyal Güvenlik Kurumu Yetkilileri Var mıdır?

mir33

Üye
Üye
Evimizin penceremizde, emlakçıdan satılık ilanı asılı. Bir bayan eve geldi, kısaca göz atıp sadece evin fiyatını sordu ve gitti. Bu bayanın, kıyafet değiştirerek gezen bir sosyal güvenlik kurumu yetkilisi olma ihtimali var mıdır?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bana göre yok. Neden yok? Bu işler öyle bu evi kaça satıyorsunuz diye sorarak olmaz. Taşınmazlar için belirlenen raiç bedel vardır ona göre hesaplama yapılır.

septik

Editör
Editör
Halil bey cevap vermiş fakat sorunuz kafamı kurcaladı neden böyle bir kanıya düştünüz.

Siz veya diğer engelliler suçlu değildir, heleki engelli olarak bir talebiniz varsa yaptırımı olmayan ve sadece görevlilerin ki görevliler sizden daha üstün değil size hizmet için maaş alan bir memurdur kesinlikle korku ve tedirginlik duymayın.

Eviniz sizindir istediğiniz fiyata satarsınızda, örnekle buludğunuz il veya ilçede belediyenin alıam satım reel piyasında tarla, arazi, arsa,konut alanı, gibi ve büyük küçük alan planına giren veya mücavir alana giren , şeklinde değerlendirmeleri vardır, bu değerlendirmelerde her alan için bir alt bedel fiyat uygular yani en düşük satış bedeli, amaç vergi kaybında zarar görmemek, veya demirbaş el değiştirmelerinde vergi oranı belirlemektir.

Diyelim daire satışı yaptınız ,balediyenin en düşük satış bedeli altında vergi veremessiniz, size belediye misal 10 tl diyorsa 5 tl ye satım demeniz bişey ifade etmez vergiyi 10 tl üzerinden vergisini alır, daha genişletirsek belediye 10 tl demiş siz 100 tlye satar sanız alan kişi ve daha az vergi vermek adına alış bedeli altı bir rakamı beyan ederse ona göre vergisi olur.

Konuyu fazla açtım ama genel bilgidir bahane oldu.

Hataya düşmemek için tekrarlamakta fayda var bir sosyal haktan faydalanmak için verilen beyanlarda yalan yanlş varsa araştırma hakkı yasal olarak yine beyan verilen kuruluşun suç duyurusu hakkıdır, ( suç duyurusu cezai işlemlere giren konuların araştırması için bilgi amaçlı beyan )

Fakat sizin gibi düşünüp sıkıntı çeken o kadar çok insan varki bana gelen meiller ve mesajlardan biliyorum, bu biz engellilere hakmıdır, bu iki senedir yaşanılan paranoya haline gelmiş durumu anlatan onlarca yazım oldu site olarak yüzlerce ne ifade ettiki değişen nedir?

Mevcut engelinize bir sıkıntı olarakta devletin desteği tam anlamıyla çekildği gün bir noktada buluşacağız sanırım

Saygılar.

Tekerlekli Sandalye