Tedavi amaçlı yolculuklarda SSK yol masraflarını karşılıyor mu?

gülendamgül

Üye
Üye
oğlum 5 yaşında isdanbulda tedavi görüyo benim eşliğimde refatcısı olarak götürüyorum ögrenmmek isdediğim oğlumada bilet kesdirmiş olsam ikimizinde yol masrafını sskdan alabilirmiyiz bilete göremi yoksa kesintilimmii aydınlatırsanız sevinirimm

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
SSK tedavi amaçlı yolculuklar için yol masrafını karşılamıyor sanırım. bügüne kadar böyle bir duyum almadım. Fakat çocuğunuzun %40 ve üzeri raporu var ise, herhangi bir otobüs şirketinden %30 indirimle biletinizi alabilir ve seyehat edebilirsiniz. Ayrıca bu indirim D.D.Y 'ında ve T.H.Y.' ında da yapılmaktadir.

Yasal Dayanak:
(11) (Değişik: RG 21/8/2009-27326) 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunlu olup, altı ile 12 yaş arası çocuklar ile yaş şartı aranmaksızın en az % 40 oranında özürlü olduğunu belgeleyen kişiler için bilet ücreti geçerli ücret tarifesi üzerinden % 30 indirimli düzenlenir.

gülendamgül

Üye
Üye
çocuğum 5 yaşında %63 ağırözürlü bu durumda ikimize birden ayrı bilet kesdirdiğimde bende indirimden yaralanabiliyomuyum yoksa sade çocukmu yararlanıyo

gülendamgül

Üye
Üye
o zaman bileti çocuğun adına alıp kucamda götürmek gerekiyooo yanılmıyosam iki bilet tercih etmesemm tabi amaa nedense bu uygulamayıı firmalar göz önüne almıyo

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O konuda haklısnız çoğu firma bu indirimi dikkate almıyor. Tek yol şikayet etmek. Yasa vatandaşa bir hak tanıyor ama o hakkı elde etmek için vatandaşın ayrıca efor harcaması gerekiyor malesef.

Tekerlekli Sandalye