Tek böbrek, sedef ve hepatit b hastalığı rapor oranı?

sckn26

Üye
Üye
doğuştan tek böbrekliyim ve sonrasında vücüdümda %10 oraınında sedef hastalığım mevcut ve hepatit b taşıyıcısıyım sizce %40 oranında rapor cıkarmı yoksa hiç uğraşmadan bunlara şükredip yaşamıma devam etmelimiyim???

SANAATKAR

Üye
Üye
cenabı allaha şükredip yaşamımıza tabikide devam edeceğiz hepimiz yaşadığımız hayata şükretmeliyiz fakat sahip olduğun hakları elde etmek farklı bir konu bulunduğun duruma şükretmek farklı bir konudur eğer ki hak sahibiysen heyete girip sahip olduğun haklara kavuşmalısın

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tek böbrek için şu oranlar veriliyor

NEFREKTOMİ

NOT: Soliter Böbrek (diğer böbreğin renal fonksiyonları da (kreatinin klirensi değerlerine göre) değerlendirilecek ve eklenecektir).

Diğer böbrek tamamen normal: %10
Diğer böbrek tamamen normal, potansiyel hastalık mevcut (örnek: taş hastalığı): %15
Diğer böbrekte intermitan semptom veren ve devamlı tedavi gerektirmeyen üst üriner sistem hastalığı: %20
Diğer böbrekte devamlı takip ve sık tedavi gerektiren üst üriner sistem hastalığı: %25
Diğer böbrekte cerrahi ya da medikal tedavi yeterli tedavi sağlanamayan üst üriner sistem hastalığı: %30

Hepatit B için ise şu oranlar verilir

Tablo 7- Karaciğer hastalığına bağlı oluşan kalıcı bozuklukları sınıflandırma kriterleri.

Sınıf 1 / Özür Oranı:% 15

Devam eden karaciğer hastalığı objektif bulguları var.
Son üç yılda karaciğer hastalığına bağlı semptom veya asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok
Ve Beslenmesi iyi vegücü yerinde Ve Biyokimyasal çalışmalar minimal fonksiyonel rahatsızlığı gösterir Veya Bilirübin metobolizmasının primer hastalıkları.

Sınıf 2 / Özür Oranı:% 30
Kronik karaciğer hastalığının objektif bulguları var. Karaciğer hastalığı semptomları veya sonüç yıldır oluşan asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok Ve Beslenmesinin iyi ve gücünü yerinde Ve Biyokimyasal çalışmalar sınıf 1’dekilere göre daha ciddi karaciğer hasarını işaret eder.

Sınıf 3 / Özür Oranı:% 50
İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulguları veya son yıl içinde oluşan sarılık, asitveya özefageal veya gastrik varis kanaması öyküsü Ve Beslenmesi ve gücü zayıf Veya Aralıklarla meydana gelen hepatik ensefalopati.

Sınıf 4 / Özür Oranı:% 95
İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulguları veya hepatik yetmezliğin santral sinir sistemi belirtileri ile olan sürekli sarılık veya gastrik veya özefageal kanama
Ve Beslenme bozukluğu ve güçsüzlük.

yasminn

Üye
Üye
sevgili sckn26, sen yine içinde bulunduğun duruma şükredip hayatına devam edeceksin ama sadece senin yaşam kalitene katma değer sağlayacak bir şeyler varsa da onları öğrenip sonuna kadar, yorulmadan uğraşacaksın. neden yorulmak diyorum? çünkü, maalesef biz çok kalabalığız ve bize hastane, doktor, cihaz, heyet yetiştiremiyorlar. Halil bey gerekeni yazmış sağ olsun. ben onun kadar yazmak istedim

sckn26

Üye
Üye
teşekkürler herkese.. kontrolle girip kendimi yıpratmak istemiyorum açıkcası ..her doktor başka bir cevap veriyor halil beyin verdiği bilgiler doğrultusunda %40 rapora ulaşabiliyorum ve sağlanan imkanlardan yararlabiliyorum gibime geliyor

sckn26

Üye
Üye
2013 yılında formda yazdığım bilgi almak amaçlı paylaşımımda konuyu bugun itibariyle gerçekleştirmiş bulunuyorum sizlere ve forma giriş konuya gz atıcak herkesede taze bilgiler vermek istedim
2013 yılında hasteneye başvurumu yapıp engelli raporu sürecini başlatmıştım fakat kronik hepatit b rahatsızlığımım hiç bir sekilde tedavi sürecine başlanmadığı için doktor bu rahatsızlığa oran veremiceğini belirtti ve rapor işlemim sonuçlanamamıştır. Geçen süre zarfında karaciğer biyopsisi ve ilaç tedavisi uygunlandı ve halen ilaç kullanımına devam etmekteyim
yeni bir hastaneye engelli raporu için başvurdum bütün tektikler ve evralarımı sağlık kuruluna sunarak %46 oranında raporumu bugun aldım
cidiyeden %20
gastrodan %25 ( enterasan şekilde böyle bir olamamasına rağmen 25 verdiler)
ürolojiden %10
toplamda %46 oran şeklinde raporum çıktı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=9759]sckn26[/MENTION] güncel bilgiler için çok ama çok teşekkür ederiz. Bu forumda genellikle insanlar soru sorar cevabını aldıktan sonrada bir daha siteye uğramaz. Oysa cevap sonrası yaşadıklarını yazsalar şuan sizin yaptığınız gibi bir çok insana faydalı olurlar.

sckn26

Üye
Üye
paylaşımların çok önemli olduğu düşünerek hareket ettim bende size katılıyorum herkes aynı özeni göstermiş olsa çok daha faydalıve yararlı olucaktır.

Tekerlekli Sandalye