Tek göz hiç görmeme rapor oranı hakkında?

Javel

Üye
Üye
Merhaba geçen hafta devlet Hastanesi'nde muayene oldum sol gözüm hiç görmüyor, ayrıca 2 sene önce devlet Hastanesi'nde boyun fıtığı ameliyatı oldum protezde takıldı ancak halen ağrım ve sıkıntılarım devam ediyor belimde'de 3 adet fıtık var yeni çektirmiş olduğum tomografi ve bulgu raporlarımda elimde mevcut yazmış olduğum sağlık sıkıntılarımdan dolayı heyete girmek istiyorum yüzde 40 rapor alabilme ihtimalim nedir?? Yüzde 40 rapor alabilirsem 1996 SGK girişliyim 24 senelik sgk'lıyım 5 bin gün primim var emekli olabilirmiyim. Yorumlarınızı bekliyorum herkese sağlıklı günler dilerim..

Son düzenleme:

İsen Buga

Üye
Üye
önce bir rapor alalım sonra emeklilik için vergi indirimi almanız gerekecek vergi dairesine yönlendiririz.

tam teşekküllü hastaneden rapor alıyor iseniz:
% iş görmez oran var ise
ve arkasında tüm şıklar işaretli ise:
Ki o raporu çoğaltınız. bir tanesi aslı olur diğerleri fotokopi(ne kadar çok olursa o kadar iyi) fotokopileri sekreterden aslı gibidir diye onaylatınız.

Javel

Üye
Üye
Merhaba isen buga vergi dairesine başvurup heyet için devlet Hastanesi'ne yönlendirecekler onu biliyorum peki yazmış olduğum sağlık sıkıntılarımdan dolayı yüzde 40 rapor alma ihtimalim için bir yorumunuz varmıdır teşekkürler

İsen Buga

Üye
Üye
Bana göre sadece tek göz için rapor verirler;
diğerleri için net birşey diyemem..

Yanlış anlama bazen ufacık bir sıkıntı için kesin fıtık diyebilir herkes. İlaç tedavisi sonucu iyileşebilen hastalar için illaki sakatlık oranı dersen vermeyebilir. Kanımca: Doktor görüşü sonucu ne ise onu yaparsınız..

bu arada alacağınız raporu vergi dairesine götürürseniz kabul edebilirler tekrar sevk gerek görmeyebilirler.

Tekerlekli Sandalye