Tek göz hiç görmeme rapor oranı hakkında

Javel

Üye
Üye
Merhaba geçen hafta devlet Hastanesi'nde muayene oldum sol gözüm hiç görmüyor, ayrıca 2 sene önce devlet Hastanesi'nde boyun fıtığı ameliyatı oldum protezde takıldı ancak halen ağrım ve sıkıntılarım devam ediyor belimde'de 3 adet fıtık var yeni çektirmiş olduğum tomografi ve bulgu raporlarımda elimde mevcut yazmış olduğum sağlık sıkıntılarımdan dolayı heyete girmek istiyorum yüzde 40 rapor alabilme ihtimalim nedir?? Yüzde 40 rapor alabilirsem 1996 SGK girişliyim 24 senelik sgk'lıyım 5 bin gün primim var emekli olabilirmiyim. Yorumlarınızı bekliyorum herkese sağlıklı günler dilerim..

İsen Buga

Üye
Üye
Sorunuza cevap vereyim: o rapor alırsanız emekli olabilirsiniz. Prim ve yaş kısmına verilmediği için bakmadım.

Javel

Üye
Üye
?? Biraz daha detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim açıklamalarım doğrultusunda yüzde 40 rapor alma ihtimalim nedir sizce.

İsen Buga

Üye
Üye
Tek göz için oran %32...
Bel fitiği oran %8 her seviye için +1 alırsınız. seviye bilmek lazım. Tam ve net bilemedim. Öyle böyle rakam verdim diye umut vereyim demedim. Olasılıklar dahilinde verdim. Olabilir de olmayabilir de ama bir olasılık bu.
Heyete girip net bilgi gelirse daha iyi bence.

Javel

Üye
Üye
Anlıyorum peki bel fıtığımdan hariç ayrıca boyun fıtığından ameliyat oldum platinde takıldı boyun fıtığı için oran verilirmi?

İsen Buga

Üye
Üye
Boyun fıtığı için alınabilecek oranlar;
Tablo 1.2- Servikal omurganın özürlülük oranları (yaralanmamodeli).
I: Klinik bulgu yoktur, nörolojik kayıp, yapısal bozukluk vekırık yoktur: % 0
II: Öykü ve muayene bulguları spesifik travma veya hastalıkile ilişkilidir; belirgin adale spazmı vardır, omurganın hareket genişliğiasimetrik olarak azalmıştır veya radiküler ağrı var ancak objektif bulguyoktur, yapısal bütünlükte bozulma yoktur Veya Hastada klinik olarak belirginradikülopati ve görüntüleme tetkiklerinde aynı seviye ve tarafta herniye diskvardır ancak konservatif tedavi ile düzelmiştir Veya Kırıklar: (1) birvertebrada %25’den az vertebra kompresyonu (2) dislokasyon olmaksızın posterioreleman kırığı (3) vertebra cisminde kırık olmaksızın yer değiştiren spinöz veyatransvers proses kırığı vardır : % 8
III: Belirgin radikülopati bulguları vardır; dermatomaldağılımda ağrı, duyu kaybı, refleks kaybı, kuvvet kaybı, unilateral atrofivardır; bulgular elektrodiagnostik testler ile gösterilmiştir Veya Klinikradikülopati bulguları ile uyumlu, görüntüleme teknikleri ile gösterilmiş, aynıseviye ve aynı tarafta disk hernisi veya cerrahi ile düzelen radikülopatiöyküsü vardır Veya Kırıklar: (1) birvertebra cisminde %25-50 arası kompresyon kırığı, (2) spinal kanalı etkileyenposterior eleman kırığı. Her durumda da kırık yapısal bütünlüğü bozmadaniyileşir : % 18

IV: Hareket segmentinin bütünlüğünde bozulma veya bilateralveya çok seviyeli radikülopati; hareket segmentinin bütünlüğünde bozulma,fleksiyon-ekstansiyon grafilerinde 2 komşu vertebrada öne-arkaya 3,5mm’denfazla hareket olması veya açısal hareketin 11 dereceden fazla olması; birhareket segmentinde gelişimsel füzyon veya cerrahi artrodeze bağlı tam veyatama yakın hareket kaybı olması. Hareket segmentinin bütünlüğü ile ilgilibulgular varsa kategori III’deki radikülopati bulguları aranmaz Veya Kırıklar1) nörolojik bulgu olmaksızın vertebrada %50’den fazla kompresyon : %28
V: Üst ekstremitede yardımcı cihaz gerektirecek ciddifonksiyon kaybı; tek seviyede total nörolojik kayıp veya çok seviyede ciddinörolojik fonksiyon kaybı vardır Veya
Kırıklar; spinal kanalda yapısal bozukluk ile birlikte üstekstremitelerde ciddi motor ve duyu kaybı vardır:% 38

İsen Buga

Üye
Üye
Bilemedim işte: hangisi size ait ise o oran olacaktır.Oran her halükarda verilecek ama hangisi bilemiyorum.

Heyete girip sonucu beklemek en iyisi: Heyet sonrası verilmeyen oran için buradan bakıp eksik olan budur diyebilmek içindir.

Javel

Üye
Üye
Anlıyorum çok teşekkür ederim bilgiler için.

Tekerlekli Sandalye