Tek göz için %32 rapor verdiler. İtiraz edebilirmiyim?

serhanaydin

Üye
Üye
Merhaba Arkadaşlar
Sizlere bir sorum olacak bu konuda bir yol arıyorum.
2002 yılında sol gözümü kaybettim %40 rapor verdiler 2019 da vergi indirimi için müracaat ettim raporu yenilemem gerektiğini söylediler bende haliyle yenilettim çıkan sonuç %32
Ayrıca ilk rapora istinaden sağ gözde uzağı görme sorunu olmasına rağmen bu rakam
İtiraz yada başka nasıl bir yol izlemeliyim acil yardımlarınızı bekliyorum

İsen Buga

Üye
Üye
Tek göz %32 verilir en fazla, gözlük ve rahatsızlık varsa pek kaale alınmaz..

Heyete girmeden önce göz doktoru ile normal muaneyeden görüş alabilirsiniz. En fazla kaç verileceğini net söyler.
Ondan sonra itiraz yapabilirsiniz..

Son rapor arasından 6 ay geçmemiş ise; İtiraz için il sağlık Müdürlüğüne gideceksiniz.
6 ay geçmiş ise sil baştan muayene olabilirsiniz itiraza gerek kalmıyor.

serhanaydin

Üye
Üye
Bu konuda destek alabileceğim bir hekim önerisi olan varmı Bursa’da yaşıyorum

İsen Buga

Üye
Üye
herhangi özel poliklinik olur. Muayene olacaksınız, muayene essahtan olacaksınız, hazır gitmişken muayene olunuz. Sonra 1 -2 dakikalığına sohbet edersiniz. O esnada soru sorunuz...

Javel

Üye
Üye
Merhaba geçen hafta devlet Hastanesi'nde muayene oldum sol gözüm hiç görmüyor, ayrıca 2 sene önce devlet Hastanesi'nde boyun fıtığı ameliyatı oldum protezde takıldı ancak halen ağrım ve sıkıntılarım devam ediyor belimde'de 3 adet fıtık var yeni çektirmiş olduğum tomografi ve bulgu raporlarımda elimde mevcut yazmış olduğum sağlık sıkıntılarımdan dolayı heyete girmek istiyorum yüzde 40 rapor alabilme ihtimalim nedir?? Yüzde 40 rapor alabilirsem 1996 SGK girişliyim 24 senelik sgk'lıyım 5 bin gün primim var emekli olabilirmiyim. Yorumlarınızı bekliyorum herkese sağlıklı günler dilerim..

Javel

Üye
Üye
Serhan bey merhaba geçmiş olsun. Size bir sorum olacak benimde sol gözüm görmüyor heyete giricem size muayene olduktan sonra çok detaya girmeden tek kalemde yüzde 32 raporu yazdılarmı biraz bilgi verirseniz sevinirim hoşçakalın..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tek göz tamamen görmüyor diğeri görüyorsa verilecek oran %32. Fazlası olmaz.

Tekerlekli Sandalye