Tek Göz Sıfır Diğer göz yüzde yetmiş oran sizce kaç olur ?

ikh

Üye
Üye
sevgili admin bunuda cevaplarsanız sevinirim
sol gözümde %70 görme var sağ gözümde görme doğuştan sıfır yani görmüyor 2001 yılında %40 rapor almışdım fakat bu hafta yenilemek için gittiğimde %26 verdiler itirazda bulundum şimdi yeni hastane için davet bekliyorum orada yüksek çıkarsa hakem hastane olarak bursa veya izmire gönderilecekmişim sizce %40 ı almayı başarabilirmiyim ve talimatlara göre yüzde kaçdır sizce almam gerek oran

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yeni yönetmelikte tek göz için %20 oran veriliyor. Diğer gözdede görme kaybının olması oranı yükseltir elbette ama yinede emin olup %40 ve üzeri alırsınız diyemiyorum. Sakatlık oranı cetvelinde görme kayıplarına ilişkin hesaplama çok karmaşık. HESAPLAMADA 2 şeye bakılıyor GÖRME MİKTARI VE GÖRME ALANI. Siz hakem hastanesinin sonucunu buraya yazarsanız hepimiz için güncel olur.

ikh

Üye
Üye
peki hocam sizede sonucu yazacağım ama iki hastane evrak işleri en az 15-20 günü buluyormuş allah sonumuzu hayır etsin lakin, sen askere almadığın ehliyet vermediğin bir adam ne engelli diyorsun ne sağlam diyorsun bu yeni yönetmelik çok saçma üstelik ömss den 83 puanım var ve tercihleride yapdık atanma şansımızda var :(

Tekerlekli Sandalye