Tek Kol.!

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aslında bütün hikaye 1990 yılında doğunun bir köyünde başlamış.Köy bir sürü eksiği olan bunun yanında ciddi anlamda tehlike yaratacak açıklar bulunan bir yermiş.En önemlisi birçok elektrik kaçağı olan kablolar bulunuyormuş.Yine her gün olduğu gibi emir koyunları ve inekleri toparlayıp ahıra koymuş.Tam eve girecekken arkadan bir ses duymuş.Baba annesi muazzez hanımdır(muazzez hanim inatçı,sert ve her istediğinin olması gerektiğine inanan bir kişiliğe sahip bir insandır.Kendinden başka hiç kimseyi sevmez ve emir i sürekli ezmeye çalışan bir kadındır.).

MUAZZEZ HANIM:
-İneklerden biri eksik nerede söyle bakalım.

EMİR:
-Nasıl olur ben hepsini topladım ama.

MUAZZEZ HANIM:
-Salak çocuk o inek en pahalı ineğimdi hemen git bul onu.

EMİR:
-Baba anne yapma çok soğuk birde çok karanlık lütfen.

MUAZZEZ HANIM:
-Ben anlamam o ineği bulmazsan evime giremezsin git ve bul.

Emir mecbur kalır ve aramaya gider.Emir karanlıkta dalgın dalgın yürüyormuş ve düşmemek için kollarını ileriye uzatmış.Karanlıkta önünü göremeyen emir çok geçmeden yere düşmüş.Ayağa kalkmak için tutunacak bir şeyler aramış eli bir şeylere ulaşmış ayağa kalkmaya çalışırken bunun elektrik kaçıran bir kablo olduğunu anlamış ama her şey için çok geçmiş.Emir kanlar içinde baygın bir şekilde yere düşmüş gürültüyle köylüler koşarak olay yerine gelmişler.Yerde yatan emir i hemen tanımışlar emir in sağ kolu bir tarafa vücudu yanmış bir şekilde bir tarafa düşmüş.Hemen hastaneye kaldırılmış emir doktorlar hayati tehlikesi olduğunu söylemişler.Saatler sonra doktor gelip bir iyi birde kötü haberinin olduğunu söylemişler.İyi haberin emir in hayati tehlikesinin artık olmadığını kötü haberin ise emir in kolu için yapılacak birşeyin olmadığını söylemiş.Emir 1 yıl boyunca evden hiç çıkmamış.Hayata küsmüş ailesine küsmüş arkadaşlarına küsmüş hatta kendisine küsmüş.Emir artık 8 yaşına gelmiştir.Babası bir gün yanına gelip:

-Oğlum bak hayalin gerçek olacak okul yaşın geldi hadi kalk senin kaydını yapmaya gidelim.demiş.
EMİR:

-Benim hayalim polis olmaktı ama sende biliyorsun artık bu hiç olmayacak.Kim tek kollu birini polis yapmak ister ki der.

Üzerinden yıllar geçer.Emir biraz daha alışmıştır yada alışmak zorunda olduğunun farkına varmıştır.Babaannesine hiç saygısızlık yapmamıştır ama hep içinde bir küslük bulunuyormuş.9 yaşına geldiğinde okula gitmeye karar vermiş ve gidip kayıt yapmışlar.Aslında birçok sorun bugünden itibaren başlamış.Okulunun ilk yıllarında hiçbir arkadaşı yokmuş.Bütün sınıf farklı lakaplar takarak dalga geçmişler ve emirde okulda ilk 4 yıl bunları duymamak için hep sınıfta uyuyormuş gibi yapıyormuş.Birgün kendisine bir söz vermiş;ben bu sınıfta en iyi olacağım lisede en iyi yeri kazanacağım ve aşık olduğum kızla evleneceğim, hiçbirşey bana engel olamayacak.O günden itibaren çok çalışmış ve sınıfında en iyi olmuş arkadaşları zamanla emir i çok sevmiş ve emir okulu 1.lik ile bitirip İstanbul da çok iyi bir lise kazanıp İstanbul a gelmiş.Lise hayatı onun için dönüm noktası olmuş.Burada hiç sorun yaşamamış arkadaşlarıyla çok iyi geçinen iyi bir öğrenci olan emir hayatında ilk kez birine aşık olur.O kişi okulun en güzel kızı pelindir.İlk zamanlarda bunu kendine bile itiraf edememiş.Ama kalbine dayanamayıp söylemeye karar vermiş bunu bir kağıda yazmış kağıtta bir şiir birde adres varmış.En alttaki notta eğer kabul edersen KADIKÖY sahile gel yazıyormuş.Kağıttaki şiir şöyleymiş:

Dayanamıyorum artık söylemem gerek
Seni sevdiğimi duyman gerek
İster bağır,ister dalga geç
Yeter ki bil sensiz yapamıyorum…

Pelin notu alır okur ve gülümser.Emir Pazar günü sabah erkenden gidip beklemeye başlar ama pelin gelmemiştir.Emir pes eder ve döner bir daha da kimseye aşık olmamaya söz verir.Üniversite sınavında iyi bir derece ile İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ni kazanır.Bu okulu da dereceyle bitirir ve ofisini kurup başarılarına başarı eklemeye devam eder.Yıllar sonra ofisinde dosya incelerken diğer yandan ofisine yeni alacağı sekreteri bekler.Birden kapı çalar ve içeri emir in yaşlarında hoş bir bayan girer.Emir şok olmuştur ve içeri giren pelindir.Pelin emir i görür görmez geri çekilip gitmek ister ama emir izin vermez.Konuşup anlaşırlar pelin artık emir in sekreteridir.Beraber 5 yıl çalışırlar pelin zamanla Emire aşık olur ve bir gün aşkına yenik düşüp emir in masasına not bırakır.Notta bir şiir birde adres vardır.Eğer sen benim gibi yapmayacaksan seni KADIKÖY de bekliyorum der.Pelinin şiirinde şunlar yazılıdır:

Yıllar önce yaptım bir hata
Olmadı,kader tekrar getirdi bizi bir araya
Şimdi dünya döndü tersine,oldum perişan
Beni sensiz bırakma,seviyorum seni oldum bin pişman…
Roller değişmiş gibiydi Pazar sabahı pelin çok erken saatte Kadıköy sahilde beklemeye başlamış.Öğlen saatlerinde uzaktan emir görünür ve orada her şey yeniden başlar.Şuanda emir ve pelin 7 yıllık evlidirler ,1 tane de çocukları vardır…

YAZAN:MUHAMMET HABİP DURAL
ÖZGEÇMİŞ:27 nisan 1992 yılında van da doğdu.1998 yılında vali Cahit Bayar ilköğretim okulunda okul hayatı başladı.2006 yılında Barbaros lisesine kayıt oldu.2011 yılında İZCİLİK spor dalinda milli oldu ve isveçte ülkemizi temsil etti.Yıllardan beri ülkedeki birçok sosyal projede izcilik çatısı altında kamp organizasyonunda bulundu ve bizzat yaptı.Şuanda doğuş üniversitesi ekonomi ve finans(İngilizce)bölümünü okuyor…

Tekerlekli Sandalye