Tek kolu %50 işlev kaybı olanlar ehliyet alamıyormu?

mehata19

Üye
Üye
Arkadaşlar benim 1991 den itibaren H sınıfı ehliyetim vardı.2016 yılında ehliyetimi değiştirirken İl Sağlık Müdürlüğünde kodlama yapıldı.Benim bacaklarım kısa sağ kolum normal sol kolum %50 işlev kaybı var.Araç değiştireceğim için Eğitim Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Fizik doktoruna gönderdiler.Fizik Doktoru yeni yönetmenliğe göre her iki konunda tamamen sağlam olması gerektiğini,direksiyon simitini her iki elinde kavraması gerektiğini sol kolumun %50 işlev yaptığı için mevcut ehliyetimin bile iptal olduğunu söyledi.Bu bana saçma geldi.Bu durumu yaşayan arkadaşım varmı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Doktor saçmalamış. H sınıfı ehliyet B engelli sınıfına çevrilir, sol kola göre tertibat yapılır yada o. vitesli araç kullanır ibareli rapor vermeleri gerekirdi. Bence rapora itiraz edin.

mehata19

Üye
Üye
Halil bey benim ehliyetim B sınıfı zaten kodlarımda koldan manuel gaz pedalı ve fren pedalı şbareleri var.Doktor trafik polisi gibi davrandı.Direk ehlyet yeniden al diye il sağlığa gönderd bende heyete girmedim.Şimdi farklı illerden raapor almaya çalışıyorum

Tekerlekli Sandalye