Tek kulağım duyuyor. ÖMSS'de tamamen işitme engellimi sayılacağım?

darende

Üye
Üye
ben işitme engelliyim ama bir kulağımdan problemliyim yine işitebiliyorum yüzde48 özür raporum ben 74 aldım ömss den tercihlerde iştme engelli olduğım için beni tamamen işitme engelli olarak mı algılayacaklar bilgi verirseniz sevinirim cünkü özel tedavi gördüm 6 ay boyunca tek kulakla idare ediyorum duyabiliyorum bir kulakla ,yardımcı olursanız sevinirim.

İsen Buga

Üye
Üye
%100 işitme engelli olarak algılayacaklar zaten...
Başka ne olabilir?

darende

Üye
Üye
demek istediğim başka alanda tercihde yapabilrmiyim merak ettiğim bu

darende

Üye
Üye
yayınlanacak olan tercih kılavuzunda başka alanlardada tercih yapablecekmiyiz acaba her özürlü kendi özür grubuna göre mı tercih yapacak acaba

İsen Buga

Üye
Üye
Tercih yapılırken genelde şartlar bildirilir.

Atıyorum 1001 kod verilir: kod açıklaması da yapılır:işitme ve konuşma kaybı sorunu olmayan adaylar başvurabilir. Yada atıyorum 1002 kod verilir ve açıklaması yapılır: seyahat etme engeli olmayan adaylar vs başvurabilir gibi yazar.

Sizde tercih yaparken kodlara bakarsınız ve şartlarınızı zor durumda bırakacak tercih yapmadığınız sürece sınırlama yok. İstediğiniz yere, istediğiniz işe istediğiniz pozisyonlara yaapbilirsiniz ancak engel durumunuzu zora sokmadığınız sürece sorun yok...

Not: kod kısmı bir misal oalrak verdim: ÖSYM kurumu ÖMSS sınavı hakkında henüz açıklama yapmadığı için geçmiş sıanvlara bakarak bir misal olarak örnek verdim. Ortalıkta henüz bir gelişme yok beklemekte fayda var.

darende

Üye
Üye
Allah Razı olsun İnşallah dediğiniz gibi olur sağolun

YassaX

Üye
Üye
darende kardeşim ; İsen Buga Arkadaşımız Sorunuzu Yanıtlamış ... Özelden ya da mail yoluyla bu tarz sorularızını cevaplamıyoruz . Çünkü Şahsınıza verdiğimiz cevaptan sadece siz faydalanmış oluyorsunuz ... Bu şekilde Forumda Sorduğunuz zaman ; verilen cevaplardan Tüm Engelli Kardeşlerimiz Yararlanmış oluyor ... İsen Buga Arkadaşımızın verdiği cevaba ilaveten ; ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzu 7 ila 10 Gün içinde yayınlanacak ... Daha önce Devlet Personel Başkanlığı ile yaptığım Telefon Görüşmelerine istinaden ; Her Engelli Kendi Özür Grubuna ÖMSS Sınavında Ayrıldı ... ÖMSS Sonuçları açıklandığında ise ; Kendi Mezuniyete Göre bir sıralamaya tabi Tutuldu ... ÖMSS nin bir örneği olmadığı icin şu anda hep acıklamalardan yararlanıp yorumlar yapıyoruz ... Tercih Kılavuzu yayınlandığında ; Özür Gruplarına Göre ayrım olmayacak ; Mezuniyete Göre Ayrım olacak ve Herkes Kendi Mezuniyetinden ; Tercihlerde Bulunacak ve Merkezi Olarak Puanina ve Sıralamana Göre Yerleştirmeler yapılacak ... Açıklanan ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzunda ; Kontenjanların Yanında KODLAR yer alacak ... Özel Şartlar olabilecek ... Belki Bu özel şartlar icinde Engel Durumuna Göre Şartlarda yer alabilir ... Ya da mesale 6225 Koduyla Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası olmasi gibi Ya da 1101 Erkek Olma Şartı, 6505 B Sınıfı Ehliyeti Olma Şartı gibi ... Bu verdiğim Kod Numaraları ÖMSS Tercih Kılavuzunda farklılık Gösterebilir ... Mesela Mezuniyet Olarakta Şu şekilde olabilir . Lisans Mezunları icin ; 4001 : Herhangi bir Lisans Programı Mezunu Olmak gibi ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye