Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi 1 Aralık'ta Başlıyor

gülümse_hayata

Üye
Üye
İzmir BŞB ve Bornova Barış Gücü'nün de bulunduğu Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi 1 Aralık'ta başlıyor.

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu (BESF)'na bağlı Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi 1 Aralık'ta start alacak.

Aralarında İzmir Büyükşehir Belediyespor, Bornova Barış Gücü, Kardemir Karabük, Adana Engelliler, Beşiktaş, Galatasaray, KKTC Turkcell, Antalya BŞB, Adana Engelliler, Yalova Engelliler ve Karagücü'nden oluşan lig 10 takımın katılımıyla oynanacak. 1 Aralık 2012'de başlayıp 21 Nisan 2013'de normal ligin biteceği belirtilirken Play-Off karşılaşmalarında tarihleri ise sonra belirlenecek.

İLK HAFTA KARŞILAŞMALARI ŞU ŞEKİLDE;

İzmir Büyükşehir Belediyespor-Antalya BŞB, Bornova Barış Gücü-Karagücü, Adana Engelliler-Kardemir Karabükspor, Yalova Engelliler-Galatasaray, Beşiktaş-KKTC Turkcell

gülümse_hayata

Üye
Üye
Beşiktaş Maçı Yarıda Kaldı

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nin 2.haftasında karşılaşmada çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi.

Olaylar SIRASINDA SPORCULARIN TEKERLEKLİ SANDALYELERİ KIRILDI

HOLİGANLIK ENGELLİ BASKETBOLUNA KADAR BULAŞTI

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nin 2. haftasında Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşma çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi.
DSAYIEGCQGDEVEBHHRQA.jpg

Ahmet Cömert Spor Salonu'nda saat 1400'te başlaması gereken mücadele, maç öncesi Beşiktaşlı taraftarların sahaya girmesi nedeniyle yaklaşık 20 dakika geç başladı. Daha sonra gerilim daha da tırmandı. Karşılıklı küfürleşmelerle geçen ilk periyodun ardından, ikinci periyodun bitimine 6 dakika kala olaylar büyüdü. Taraftar gruplarının birbirlerine ve sahaya attığı yabancı maddeler nedeniyle hakemler oyunu durdurdu. Olaylara biber gazı ile müdahale eden güvenlik kuvvetleri tribünleri boşalttı. Olaylar sırasında sporcuların tekerlekli sandalyeleri kırıldı. İki takım arasında yapılan protokol gereği konuk takım taratarının alınmaması gereken mücadelede salondaki yoğun gaz bulutu nedeniyle maçı anlatan Galatasaray TV spikerleri de zor anlar yaşadı. Karşılaşma 31-26 Galatasaray üstünlüğüyle devam ederken tatil edildi. Maçı izleyen bazı taraftarlar ve GS İnternet editörleri sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflarla olayın tehlike boyutlarını ve gelinen noktadaki vehameti gözler önüne serdiler.

Haberler

alakasi

Üye
Üye
Bunlar bence beşiktaşli degildir bile oraya kavga için gelmiş hayvan oglu hayvanlardir ben bir fener taraftari oldugum halde bu insan olmayan hayvanlari nefretlekiniyorum engeli arkadaşlarida zordurumda birakip sandalyelerinide parcalamişlar ben insan olarak insanligimdan utandim bu olay karşisinda

Tekerlekli Sandalye