Tekerlekli Sandalye Dağıtım Töreni

• Konuyu başlatan deniz_incisi
  • Başlangıç tarihi
D

deniz_incisi

Guest
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emin Nedim Öztürk, geçen iki ay içinde ülkede 7 bin 500 engelli vatandaşı iş sahibi yaptıklarını söyledi.

Öztürk, '3 Aralık Dünya Özürlüler Günü' dolayısıyla Odunpazarı Belediyesi tarafından 7'ncisi düzenlenen tekerlekli sandalye dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, hükümetin 2002 yılından bu yana engellilere ilgiyi gösterdiğini belirterek, engellilerin hayatlarını yasayla kolaylaştırdıklarını kaydetti.

Hükümetin engellilere yönelik birçok çalışması olduğunu ifade eden Öztürk, şöyle konuştu;

'Özürlü vatandaşlarımızı toplumun içine alan bir zihniyetle çalışıyoruz. Dünya Özürlüler Günü'nde sadece kutlama mesajı yerine zaten geleneksel hale gelen tekerlekli sandalye dağıtım töreninde sizleri bir araya getirdik. iki ay içinde ülkede 7 bin 500 engelli vatandaşımızı iş sahibi yaptık. Hükümetimizin özürlülere yönelik çalışmaları mahalli idareler ve bu konudan sorumlu olan bakanlık yetkililerince yerine getiriliyor.'

Odunpazarı Belediye Başkanı Sakallı da 7 yıldan bu yana '3 Aralık Dünya Özürlüler Günü' dolayısıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirterek, etkinlik kapsamında 1500 tekerlekli sandalye dağıtıldığını bildirdi.

Engelli vatandaşlar için 60 tekerlekli sandalyenin dağıtıldığı törene, Eskişehir Sosyal Hizmetler il Müdürü Hasan Basri Canbaz, AK Parti il Başkanı Salih Koca ve çok sayıda davetli katıldı.

memlekethaber

Tekerlekli Sandalye