Tekerlekli sandalye kullanıcısı bireyler için konut tasarımı

Aglaranna

Üye
Üye
Merhabalar,
İsmim Esra; içmimar ve çevre tasarımcısıyım. Ayrıca mimarlık alanında yüksek lisans yapıyorum.
Tekerlekli sandalye kullanıcısı bir anne ve oğlu ile birlikte toplam 4 kişilik bir aile için konut tasarlamam gerekli.
Sizlerden ricam hayalinizdeki evi anlatmanız sevdiğiniz görseller var ise link göndermeniz. Ya da esra.ari.91@gmail.com'dan benimle iletişime geçmeniz..

2 katlı ve bahçe içerisinde yer alacak bu yapıda sizlere göre nelere dikkat ederek tasarım yapılmalıdır?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

yağız1

Üye
Üye
Esra hanım öncelikle böyle bir konu seçtiğiniz için sizi kutlarım. İnsanları anlayabilmenin en iyi yolu onlarla iç içe olmaktır. Katılımcı bir gözlem yapabilirseniz bizleri daha iyi anlatabilir, bizler için daha güzel çözümler bulabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin başarılar. :)

kartalreis

Üye
Üye
ülke-şehir-konut diye gitmeli bence bir plan yapılacaksa. Ucuzlarından bir sandalye alıp evinizde, sokaklarda bir iki tur atarsanız belki kendi hayalleriniz size daha çok yardımcı olabilir... kolay gelsin...

Aglaranna

Üye
Üye
Öncelikle çok teşekkür ediyorum, yaşadığım yerdeki engelliler derneği ve özel kişiler arasında zaten bir anket oluşturmaktayım. Ancak niyetim sadece bu çevreye bağlı bir yapı oluşturmak, ya da belirli bir kitleye hitap etmek değil bu sebepten sizlerin de görüşünü almak isterim

Maxsi Mellon

Üye
Üye
Yeni konutların apartman dairelerinin önü rampalı daire içlerin de engelli lerin manüel yada aküllü sandelyeleri için rahat geçmesi açısıdan oda ve banyo,tuvalet kapıların enlerinin geniş olması banyo, tuvalet kapılarının da arkasına kalarüfer peteklerinin yerleştirilmemeleri ne dikkat edilmeli ayrıca banyo tuvalet dolap ve musluk bataryalarının onalara göre ayarlanması gibi daha bir çok şey var bir çoğu insalarda bitiyor çoğuda ulaşım sıkıntımız kapsayan sorunlar tabi...

iPad cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye