Tekerlekli Sandalyesini Çaldılar.?!

F

Fırtına

Guest
6566.jpg

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, doğuştan yürüme engelli 37 yaşındaki Resul Korkmaz'ın merdiven boşluğuna bıraktığı tekerlekli sandalyesi çalındı.

Geçimini tekerlekli sandalyesi üzerinde sattığı süs eşyalarıyla sağlayan Korkmaz, "Elimi ayağımı geri getirin" diye hırsızlara seslendi. Gaziantep’ten 7 ay önce Alanya’ya gelen Resul Korkmaz, bir arkadaşının Saray Mahallesi Oral Sokak Gülgün Apartmanı’ndaki dairesinde kalmaya başladı. Geçimini tekerlekli sandalyesi üzerine koyduğu sehpada bileklik, kolye ve peçete satarak sağlayan Korkmaz, dün öğlen saatlerinde eve geldi. Korkmaz, bir süre dinlendikten sonra saat 15.00 sıralarında yeniden işe gitmek için evden çıktı. Merdiven boşluğuna bıraktığı tekerlekli sandalyesini almaya giden Korkmaz, sandalyesinin yerinde olmadığını gördü. Komşularının ihbarıyla olayın yaşandığı adrese giden polis, incelemenin ardından, Korkmaz’ı ekip otosuyla polis merkezine götürdü.

Doğuştan yürüme engelli olan ve konuşma güçlüğü geçen Korkmaz, şikayette bulundu. Sattığı bileklik ve süs eşyalarıyla annesine baktığını belirten Resul Korkmaz, "Tekerlekli sandalyem olmadan hareket etmem imkansız.. 2 yıl önce bir hayırsever tarafından bağışlanmıştı. Sandalye benim elim ayağımdı. Vicdansız hırsıza sesleniyorum; Ne olur sandalyemi geri getir" dedi. Polis, çalınan tekerlekli sandalyeyi bulmak ve şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

F

Fırtına

Guest
Bunu yapan insan olamaz.!

6625.jpg

Parapleji hastalığı sonucu ayaklarını kullanamayan engelli Ali Canoğlu’nu (17) hayata bağlayan tekerlekli sandalyesini çalan hırsızlar Ali’yi eve mahkum etti.

Kimliği belirsiz;

Ali dilmen mahallesi, Şehit Kenan Şentürk sokakta ikamet eden, 17 yaşındaki Ali Canoğlu’nun hayata bağlandığı engelli aracı kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalındı. Bayram tatilini geçirmek üzere annesi Hatice Canoğlu ile birlikte köylerine giden Ali Canoğlu, oturduğu apartmanın kapısının önüne bıraktığı engelli aracını bayramın ikinci günü çalan hırsız yada hırsızlar, kayıplara karıştı.

Arkadaşlarına gidiyordu;

Ramazan bayramının ikinci günü annesiyle birlikte köyünden evine dönen engelli Ali Canoğlu, onu arkadaşlarıyla buluşturan ve her işini gördüğü engelli aracının çalındığı görünce büyük üzüntü yaşadı. Aracı olmadığı için sürekli evde kalmak zorunda olduğunu söyleyen Ali “Engelli aracım varken, arkadaşlarıma gidiyordum onlarla vakit geçiriyordum. Şimdi ise evde yalnız kaldım. Aracı çalanları Allah’a havale ediyorum” dedi.

Yenisini alamayız;

Engelli aracının kimin çaldığını bilmediklerini belirten anne Hatice Canoğlu, bu aracın oğlunun eli ayağı olduğunu söyledi. Canoğlu “Oğlum her işini bununla görüyordu. Arkadaşlarına gidip vakit geçiriyor, hatta internete gidiyordu. Şimdi aracı çalındığı için evde kalıyor. Durumumuz olmadığı için yenisini de alamayız. Sakaryalı büyüklerimizden yardım istiyoruz” şeklinde konuştu.

Eğitimi yarım kaldı;

Sırtında oluşan ve zamanında müdahale edilmediği için sürekli büyüyen yarasından dolayı okula gidemeyen engelli Ali Canoğlu, okuldaki arkadaşlarının kendisiyle alay etmesinden dolayı eğitimini yarım bırakmak zorunda kaldığını söyledi. Engelli Ali, şimdi Sakaryalı hayırseverlerin yardım elinin uzatılmasını bekliyor.

F

Fırtına

Guest
Haşim Senetle Duyuyor!

6611.jpg

Konya'da biyonik kulağı hırsızlar tarafından çalınarak yakıldığı ortaya çıkan 3 yaşındaki Haşim Erim, ailesinin 15 bin TL'lik senet vererek çalınan parçayı alması sonucu tekrar duymaya başladı. Aile, çocuklarının tekrar anne ve baba dediğini duymanın kendilerini duygulandırdığını söyledi.

Hırsızlık olayı 24 Ağustos 2011 tarihinde merkez Selçuklu ilçesi Bayhanlı Sokak'ta meydana gelmişti. Çiftçilikle uğraşan Veli Erim (32), eşi Zeliha ile alışveriş için gittiği tekstil pazarında işitme engelli 3 yaşındaki oğlu Haşim otomobil içinde uyumuş, annesi de işitme cihazını kulağından çıkartarak oğlunu yatırıp, camı içeriye hava girmesi için biraz açık bırakmıştı. Çift alışveriş yaparken hırsızlar, açık camdan Haşim'in işitme cihazı ile birlikte içinde 13 bin TL bulunan çantayı çalmıştı. Konya Polisi küçük Haşim'in biyonik kulağını çalan iki şüpheliyi yakaladı. Şüpheliler, parayı aldıklarını ve biyonik kulağı yaktıklarını itiraf eden Ç.U. (17) tutuklanmıştı.

SENET KARŞILIĞI BİYONİK KULAK ALINDI

Haşim'in biyonik kulağının yakıldığının ortaya çıkmasının ardından baba Veli ile anne Zeliha Erim, daha önce ameliyatın gerçekleştiği Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gitti. Hastanede gerekli kontrollerden geçen Haşim'e ikinci bir operasyona gerek kalmadan medikal şirketi tarafından kulağın takılabileceği belirlendi. Hastane yetkilileri heyet raporu ve SGK ile yazışmanın bir ay kadar zaman alabileceğini belirterek, Haşim'in öğrenim kaybı yaşamaması için biran önce şirketten biyonik kulağın alınması gerektiğini ifade etti. Bunun üzerine Erim ailesi şirket ile birçok defa yaptığı görüşmenin ardından 15 bin TL senet karşılığı cihazın parçasını aldı. Cihazı takılan Haşim duymaya başladı.

DUYMAYA BAŞLAYINCA ANNE VE BABA DEDİ

Başlarından geçen olayı anlatan Erim çifti, "Konya'dan Ankara'ya Hacettepe Tıp Fakültesi'ne gittik. Burada doktorlarımız Haşim'le çok ilgilendi. Ancak heyet raporunun 1 ay sonra çıkabileceğini söylediler. Onun için de arada şirket olunca cihazı almak biraz zor oldu. 15 bin TL'lik senet verdik ve cihazı aldık. Biz devletten Haşim'in kulağının ücretinin ödenmesini bekliyoruz. Haşim şimdi anne, baba ve kardeşi Mülazım'ın adını söylemeye başladı. Neşelendi, hareketlendi. Çok şükür tekrar eski haline döndü. Cihaz çalındığında duymadığı için hiçbir tepki vermiyordu, şimdi müzik duyunca oynuyor" dediler.

F

Fırtına

Guest
Bedensel Engellinin Akülü Aracının Beyni Çalındı!

6649.jpg

Aydın'da, kendini bisiklet tamircisi olarak tanıtan M.E.A, hayırsever tarafından kendisine bağışlanan ve arızalanan, bedensel engelli Birsel Yağcı'nın kullandığı akülü arabanın beynini çaldı. Aydın'da, kendini bisiklet tamircisi olarak tanıtan M.E.A, hayırsever tarafından kendisine bağışlanan ve arızalanan, bedensel engelli Birsel Yağcı'nın kullandığı akülü arabanın beynini çaldı. Yağcı, kayıplara karışan M.E.A. isimli kişiden şikayetçi oldu.

Olay, yaklaşık üç ay önce, merkeze bağlı Işıklı Köyü'nde meydana geldi. Altı aylıkken salıncaktan düşen, yanlış yapılan iğne sonucu Belden aşağısı felç olan Birsen Yağcı'ya (47), üç sene önce, Belçika'da yaşayan bir hayırsever tarafından akülü araba hediye edildi. Yağcı'nın uzun bir süre kullandığı aracın beyni arıza yaptı. Aracını yaptırmak için araştırma yapan Birsen Yağcı, Konya'da bir fabrikada aracın 2 bin liraya tamir edilebileceğini öğrendi. Maddi durumu iyi olmayan Yağcı, bu nedenle aracı fabrikaya yaptıramadı. Birsen Yağcı'ya yaklaşık 3 ay önce M.E.A., isimli bir kişi, kendisini bisiklet tamircisi olarak tanıttı. Aracın arızalanan beyin aksamını da ucuza tamir edebileceğini belirtti. Teklifi kabul eden Yağcı, M.E.A.'ya aracın beyin aksamını verdi. Akülü aracın beyinini söken M.E.A. kayıplara karışırken, kendisinden bir daha haber alınamadı.

Tamirciden haber alamayan Birsen Yağcı, Özel İnsanlarımız İçin Kaynaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aygül Mutlu'yu olaydan haberdar etti. Yağcı, ayrıca Jandarma Komutanlığı'na giderek şikayetçi oldu. Yapılan araştırmada M.E.A.'nın dolandırıcı olduğu ve bir süre önce cezaevinden çıktığı belirlendi. Jandarma ekiplerinin M.E.A.'nın yakalanması için çalışma başlattığı bildirildi. Üç ay arayla aldığı bin lira engelli maaşı ile geçindiğini belirten Birsen Yağcı, şu anda eski aracını kullandığını belirterek, "Seçimlerden önce 640 liraya yeni akü de almıştım. Aracımın arızasını yapacağım diyen kişiye güvendim, ama o da dolandırıcı çıktı. Bir an önce yakalanmasını istiyorum" dedi.

Tekerlekli Sandalye