Tercih Haklarımız | İkamet ve Farklı Şehir

Deatacita

Üye
Üye
Çevremdeki insanlar ve ben bu konu hakkında olumsuz olduğunu biliyorum.Ancak emin değilim.Bu yüzden sizlere sormak istedim. Bu Tercihlerimizi yaaprken İkamet ettiğimiz yerde mi tercih yaapbileceğiz.Farklı Şehirlerden de tercih hakkımız var mı?

İsen Buga

Üye
Üye
Tercih hakkınızı keyfine göre kullanacaksınız. Ancak başka ile tercih edip sonradan pişman olup daha önce bulunduğun ile tayin aldırmaya çalışırsan işin çok zorlaşır. Dolayısıyla bunu bilerek yapacağınızdan keyfine kalmış bir durum.

karamel

Üye
Üye
bence ikamet ettigin yerde çalış nası olsa 4 sene sonra tayin çıkacaksınız

hunter

Üye
Üye
tabi doğal olarak herkes kendi yaşadığı yeri yazmak ister ama tercihleri yaparken çok dikkatli olmak gerekiyor..hangi öğrenim grubundan kaç kişi alınacağı açıklandığı zaman tercih yaparken sırlamanıza göre yapın istanbul'da oturuyorsanız sıralamanız sonlardaysa boşuna yazmayın daha az tercih edilen yerleri yazın ki, sansınız daha çok olsun..tercihleri yaşadığınız yerden ziyade sıralamadaki yerinize göre yapın,bu çok önemli..sonra sıralamada sizden daha aşağıdaki atanır siz atanamazsınız..

YassaX

Üye
Üye
Çevremdeki insanlar ve ben bu konu hakkında olumsuz olduğunu biliyorum.Ancak emin değilim.Bu yüzden sizlere sormak istedim. Bu Tercihlerimizi yaaprken İkamet ettiğimiz yerde mi tercih yaapbileceğiz.Farklı Şehirlerden de tercih hakkımız var mı?

Deatacita; Tercih Listesini İkametgahınıza göre değil ; istediğiniz il ya da ilçe Sıralamasına göre yapacaksınız ... Burada ; Önceliğiniz Sıralamadaki yeriniz ; Sonra Tercih Etmek istediğiniz ilin; sizin yazacağiniz Öğrenim Düzeyine göre Kaç kişi aldığı.. Tercih Listesi Çok Çok önem arz etmektedir... 80 puan alip; Yanlis bir tercih Sıralaması ile acıkta kalanda olabilir, 65 Puanla Güzel bir tercih sıralaması ile Atananda olabilir.. Tabiki Büyükşehirleri ve Cok Tercih Edilen İllere 60 la atanır demiyorum.. Ancak Atama atamadır, doğu - batı önemli degildir bana göre... YÜCE RABBİM HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH ... Saygılar .

namso42

Üye
Üye
Açıklanan puanlarda Türkiye geneli olarak sırlama yapılmış. İl olarak kaçıncı sıradayız öğrenme şansımız var mı acaba? Tercih yaparken kendi şehrimizde kaçıncı sıradayız ve o şehirde memur alınacak boş kontenjanın sayısı, bize tercih yaparken yardımcı olur diye düşünüyorum. Bi açıklama yaparsanız sevinirim. Teşekürler.

YassaX

Üye
Üye
namso42 ; malesef il bazındaki sıralamamız açıklanmadı ve öğrenmemiz mümkün değil ... Kendi ilimizde kaç tane Kontenjan olacağı ise ; Tercih Kılavuzu yayınlandığında belli olacak ... Ayrıca ; Kendi ilimizdeki sıralamamızı öğrenmemiz tabiki güzel bişey ancak ; Başka illerdeki Engelli Kardeşlerimiz de bizim ilimizi Tercih Edebileceğinden ; Kendi ilimizdeki sıralamamızı Öğrenmemiz ; yerleşme ve bunu tahmin etme anlaminda , çok büyük bir farklılık olmayacaktır ... Örneğin : Kocaeli ili diyelim; İstanbul, Ankara ve Bursanın Tam ortasında bir yer .. Kocaeli de ; Lise Grubundan 2.000 inci oldunuz diyelim.. Kocaeli ilindeki sıralama da da; 200 üncü olduğunuz ... Diyelim ki ; Kocaeli de 300 Lise Kontenjanı var.. Bu durumda siz kesin yerleşirim diyemezsiniz .. Neden ? --> Çünkü ; Kocaeli Ulaşım Açısından iyi bir yerde olduğundan ; İstanbulda ki engelli kardesim, İstanbuluda Üstteki tercihlerine yazacak, ancak ; İstanbul Cok Cok Tercih Edilen bir il olduğundan ; cunku cok fazla katılım var; oncelik herkes kendi yasadiği şehri yazacağindan; Sonucunda ; kendi ilindeki siralamanin bize cok net bir tercih sıralaması avantajı sağlayacağini dusunmuyorum .... Saygılar ...

fcbülent

Üye
Üye
kaç il tercih hakkımız olucak? artı tercih yaprken il artı kurumla birliktemi yapıcağız atıyorum istabnbul ilini sectim yanına kurum yazıcazmı istanbul m.e.b mesala yada izmir sağlık bakanlığı gibi??

YassaX

Üye
Üye
fcbülent ; Tercih Sayısında Net Bir Rakam belli degil.. Benim Kanaatime göre ; 15 ila 20 Tane Tercih Hakkımız Olacak.. Tercih Listesinde Şu Şekilde Olacak Örneğin : İstanbul İlinde ; MEB'te Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Memur gibi ; İstanbul İlinde ; Sağlık Bakanlığı; Kadıköy İlçe Sağlık Müdürlüğü Memur gibi vs ya da İzmir'de Diyanet İşleri Başkanlığı; Konak İlçe Müftülüğünde Memur gibi ... Tercihler İl bazında degil; her ilden istediğiniz kadar yeri tercih etme şansınız olacaktır...İstanbul ilini Secmden ; İstanbul iilindeki Kontenjanı secmis olacaksınız ... Doğal Olarak O tercih Hakkı icin İstabul İlini Secmis olacaksınız ... Saygılar ...

fcbülent

Üye
Üye
özkan bey sizce benim şansım nedir puan 73 lise mezunu 10192 başarı sıram artı lisans ve önlisanları katarsak bn ilk 20 binde sence varmıyımdır?

YassaX

Üye
Üye
fcbülent; Bu puaniniz 2 Yıl Gecerli olacak ... 2 yıl icinde Toplamda 20.000 Engelli alınacak ... İlk atamada 7.000 Engelli alınacağı ifade ediliyor.. Tercih Kılavuzu yayınlandığında ; Kac tane Ortaöğretim, Ön Lisans, Lİsans, Kura Atamasi olacak göreceğiz ... Sıralamanız biraz gerilerde.. Az Tercih Edilen İl ve İlçelerde 2 Yıl İcinde Şansınız Olabilir Düşüncesindeyim. Net Olarak atanırsınız ya da atanamassiniz diye bir yorum yapamam ... Onu zaman gösterecek ... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Tekerlekli Sandalye