Testis ve troid kanseri rapor oranları

civan_ceyhan

Üye
Üye
Herkese iyi günler, aranızda yeniyim.Bşlıktada belirttiğim gibi testis ve troid kanseriyim.Engelli raporu için 9 Eylül Hastanesin başvurdum,başvurmadan önce bu işlerle ilgilenen doktora %40 ve üzeri alabilirmiyim diye sordum ve bana rahat alırsın demişti.Bende başvurdum Üroloji %10, Endokrinoloji %10 ve Onkoloji ise %20 verdi.Benim analamadığım onkolojinin yüzde 20 vermesi ve iki kanserimi tek kanser olarak değerlendirmeleri troid ve testise ayrı ayrı yüzde 20 vermeleri gerekmez yada ayrı ayrı değerlendirmeleri gerekmez mi?Lütfen yardım edin.Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

otomasyoncu

Üye
Üye
Oncelikle Gecmis olsun Rabbim sifa versin, bu oranlarla baltazarth tablosuna gore %40 zor gozukuyor. Toplam puan verilmiyor ayri bir hesaplama yontemi var. Onkoloji ile ilgili sorunuza bilgim olmadigi icin cevap veremeyecegim.

MI 4LTE cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Baltazara göre hesaplandığında 10+10+20= yüzde 35 ediyor.

civan_ceyhan

Üye
Üye
Cevabınız için teşekkür ederim.Kafamı karıştıran yönetmelikte yazan.

Tedaviye cevap veren klinik evreli (Evre I ve II) malign tümörü olan hastalar: Primer
tümörün sebep olduğu veya bu tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarında özür
oranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlara net % 20 ilavesi ile bulunur.

Burdan benim anladığım Endokrinin verdiği orana yüzde 20 ilave etmesi aynı zamanda Ürolojinin verdiği oranada yüzde 20 ilave etmesi yada ben yanlış anlıyorum.

Tekerlekli Sandalye