Teyzemin kızını bakıcı gösterirsek maaşın kesilmesini önlermiyiz?

ozan2334

Üye
Üye
Selamlar benim babam bakici ücreti aliyor anneme bakiyor. Ama emekli olduğuiçin ve verilen son maaş zamlarindansonra kişi başina düşen gelir (5tl aşan miktar) asgari ücretin 2/3 aşti.
şimdi dayimin kizi bakici olmak istiyor onu bakici yaparsak maaş tekrar bağlanirmi dayimin kizinin hiç bir geliri yok birde 18 yaşini doldurmamiş

gülümse_hayata

Üye
Üye
Son yükselen zamlardan sonra kişi başına düşen gelir daha önce 400 TL iken şuan 423 TL olmuştur hesaplamanızı buna göre yapın hala 5 TL aşıyorsanız maaş keslir. Teyzenizin kızını bakıcı gösterme olayına gelirsek anladığım kadarıyla şuan aynı evde ikamet etmiyor onu aynı evde gösterip kişi başına gelir limitini aşağı çekerek maaşı almayı planlıyorsunuz. Ancak çocuk 18 yaş altı olduğu için ikameti sizin eve aldırsanız dahi çocuğa babası bakmakla yükümlüdür, yani çocuğun adresini sizin eve alıp ve onu bakıcı gösterip evde bakım maaşı almaya devam etmeniz çok zor ayrıca çocuğun 18 yaş altı olması bakıcı olması için shçek açısından ayrı bir sıkıntı oluşturacaktır. Ancak yinede çocuğun adresini sizin evde göstererek bir şansınızı deneyin ben pek mümkün olacağını zannetmiyorum.

Tekerlekli Sandalye