Tiroid kanseri ve astım özur orani?

byprogramer

Üye
Üye
Arkadaslar merhaba aranizda cok yeniyim papiller tiroid kanseri tanisi ile ameliyat oldum
Konulan klinik tani ve kodlari su sekilde simdi beni saglik kuruluna sevk etti ozur durumum ne olur acaba
C73 TIROID BEZ MALIGN NEOPLAZMI
E04.2 TOKSIK OLMAYAN MULTINODÜLER GUATR
E04.9 TOKSIK OLMAYAN GUATR
J45.0 ASTIM ALLERJIK

BU DEGERLER NEDIR BILGI VERIRSENIZ SEVINIRI

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sakatlık oranı cetvelinde troid için şu oranların verileceği yazıyor.

C- Tiroid hastalıkları
a-Guatrlar (Nodüler, diffüz, multinodüler, toksikve toksik olmayan) subakut tiroiditler
1-Fonksiyon bozukluğuna neden olmamış veya iyileşmiş 0 2- Kalıcı hipotiroidi (tedaviye cevap veren.) 10
3- Kalıcı hipotiroidi (tedaviye cevap vermeyen veya günlük 400 mikrogram ve daha
fazla tiroksin gerektirenler) 40
b- Kretinizm 20 c- Doğuştan iyot eksikliği sendromu 20 d-İyot eksikliğine bağlı diğer tiroid bezi bozuklukları ve benzer durumlar 0 e-Tirotoksikoz (komplikasyonsuz) 10 f-Tiroidektomi (Fonksiyon bozukluğuna neden olmamış, Ca dışı nedenler) 0

byprogramer

Üye
Üye
Halil abi ilgine teşekkür ederim daha açıkçası benim papiller tiroid kanseri idi tekrarlama ve dağılma olasığılığına karşı tüm lenf bezlerim dahil alındı izlemem gereken yol nedir bana bilgi verirmisin saygılar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Valla yapılması gerekeni yapmışsın zaten. Bekleyip rapor oranını görmekten başkada yapılacak başka şey yok.

byprogramer

Üye
Üye
Slm Halil abi beni Sağlık Kuruluna Nükleer tıp Atom Tedavisi için sevk etmişler herhangibir rapor oranı vs. yok bunu benim mi istemem gerekiyor doktorlardan teşekkürler

]Sakatlık oranı cetvelinde troid için şu oranların verileceği yazıyor.

C- Tiroid hastalıkları
a-Guatrlar (Nodüler, diffüz, multinodüler, toksikve toksik olmayan) subakut tiroiditler
1-Fonksiyon bozukluğuna neden olmamış veya iyileşmiş 0 2- Kalıcı hipotiroidi (tedaviye cevap veren.) 10
3- Kalıcı hipotiroidi (tedaviye cevap vermeyen veya günlük 400 mikrogram ve daha
fazla tiroksin gerektirenler) 40
b- Kretinizm 20 c- Doğuştan iyot eksikliği sendromu 20 d-İyot eksikliğine bağlı diğer tiroid bezi bozuklukları ve benzer durumlar 0 e-Tirotoksikoz (komplikasyonsuz) 10 f-Tiroidektomi (Fonksiyon bozukluğuna neden olmamış, Ca dışı nedenler) 0[/QUOTE]

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Nasıl yani anlamadım. Sen rapor için başvurdun ve onlar seni Nükleer tıp Atom Tedavisi içinmi sevk ettiler?

byprogramer

Üye
Üye
Yok abi ben hastanede yatarken onlar beni konsye sevk etmişler taburcu olduktan sonra çağırdılar konseye girdim nkleer tıp tedavisi ne ve aylık endokrin ,KBB,Onkoloji kliniklerinde kontrol olmamı söylediler ben raporla ilgili hiç birşey yapmadım nerden başlamalıyım Saygılar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Nereden başlayalım derken, sağlık raporu almak istiyorsanız bunun için müracaatta bulunacaksınız hepsi bu.

byprogramer

Üye
Üye
Slm iyi pazarlar halil abi tum doktorlaringezdim onkoloji % 80 endokrin% 10 göğüs % 20 PLASTIK CERRAHI % 5 verdi ayrica fizik tedavi belde duzlesme var diye dahiliye 14_ 9 üzeri hipertansiyon yazdi bu muayene belgesini saglik kuruluna verdim 26 eylülde heyet icin cagirdilar sonuc ne olur acaba.

selamet

Üye
Üye
Slm iyi pazarlar halil abi tum doktorlaringezdim onkoloji % 80 endokrin% 10 göğüs % 20 PLASTIK CERRAHI % 5 verdi ayrica fizik tedavi belde duzlesme var diye dahiliye 14_ 9 üzeri hipertansiyon yazdi bu muayene belgesini saglik kuruluna verdim 26 eylülde heyet icin cagirdilar sonuc ne olur acaba.

bende tiroid kanseri teşhisiyle 2 ay önce ameliyat oldum,sizin gibi benimde lenf bezlerim alındı.hatta ses tellerime zarar verilmiş sol ses telimde ses felci var şuan konuşamıyorum,hatta nefes almakta zorlanıyorum,bende yıllardır devam eden kansızlık var sürekli ferrum fort içiyorum ama değişen birşey yok. sen nasıl bu kadar yüksek puanda rapor aldın.omkoloji nasıl %80 verdi,tüm tiroid kanseri hastalarınamı %80 veriyorlar eğer öyle ise bende sevineceğim.detaylı anlatabilirseniz çok sevinirim.

byprogramer

Üye
Üye
Sn selamet oncelikle gecmis olsun ses teli felci bu ameliyati gecirenlerde genelde olur 9 12 ay arasinda bu yasada bagli olarak duzeliyor benim akcigerdede supheli nodul bulundu belki bununla ilgilidir tekrar gecmis olsun

selamet

Üye
Üye
Sn selamet oncelikle gecmis olsun ses teli felci bu ameliyati gecirenlerde genelde olur 9 12 ay arasinda bu yasada bagli olarak duzeliyor benim akcigerdede supheli nodul bulundu belki bununla ilgilidir tekrar gecmis olsun

sizede çok geçmiş olsun.tiroid kanserinden dolayımı akciğerde nodül oluştu sizde. yanlış anlamayın,ben gelecekte beni bekleyen birşeymi diye merak ettim.22 ekimde 10o mci atom tedavisi alacağım. 22 eylülde de iyot diyetine başlayacağım. bu süreç başlamadan bende malulen emekli olmak istedim tv de yayınlanan bir haber vardı tüm kanser hastaları malulen emekli olacak diye. bende maluleln emekli olabilirmiyim diye araştırıyorum. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.teşekkürler.

ikra1973

Üye
Üye
merhabalar herkese geçmiş olsun.bende troit kanseriyim papiler ca radyo iyot tedavisi oldum ve 13 yıldır antidepresan kullanıyorum birde bel fıtığı ameliyatım var acaba müracat etsem % kaç özür alırım bu konuda bilgisi olup paylaşan olursa çok sevinirim...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@ikra1973 troit kanserinin düzeyine tedaviye verdiğiniz karşılığa göre oran değişir. Aynı şeyler diğer iki hastalık (pskolojik ve bel fıtığı) içinde geçerli. O nedenle net bi oran zikretmek çok çok zor.

Tekerlekli Sandalye