Toplu para yatarmı

mehmet.berat

Üye
Üye
Arkadaşlar ben eylül ayında başvuru yaptım diye maaşımı alamadım ve bu sene mart atında maaşım kesilmişti, 144 ü aradım sordum maaşımı alamadım diye onlarda ekim ayında mart ayından itibaren almadığın paraları 8 aylık maaşını toplu alıcaksın kasımdan sonra aylık alıcaksın dediler, sizce gerçekten toplu şekilde alma imkanım varmıki olurmu acaba aranızda hiç böyle toplu olarak alan varmı.

F3211 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=22317]mehmet.berat[/MENTION]

8 Aylık toplu para yatıracaklarını sanmıyorum maaşa başvuru yaptığınız tarihten maaş bağlandığı zamana kadar arada geçen ayları toplu olarak verirler. Maaş kesildiği tarihten yeni maaş bağladıkları süre içinde geçen ayları vermeleri çok zor.

mehmet.berat

Üye
Üye

8 Aylık toplu para yatıracaklarını sanmıyorum maaşa başvuru yaptığınız tarihten maaş bağlandığı zamana kadar arada geçen ayları toplu olarak verirler. Maaş kesildiği tarihten yeni maaş bağladıkları süre içinde geçen ayları vermeleri çok zor.
Ama daha ben söylemeden kendisi söyledi en son 3. Ayda almışsın ekim ayında hepsini alıcaksın diye

septik

Editör
Editör

144 Maşınızı toplu olarak alacaksınız diyorsa, demekki maaşınız kesilmemiş bir sebepten durdurulmuştur.

mehmet.berat

Üye
Üye

144 Maşınızı toplu olarak alacaksınız diyorsa, demekki maaşınız kesilmemiş bir sebepten durdurulmuştur.
Evet adres değişikliğinden dolayı durduruldu 7 ay sonra felan ben tekrar adres beyanında bulundum ve o 144 deki aradığım kişi daha ben söylemeden kendisi söyledi en son 3. Ayda almışsın ekim ayında hepsini toplu alıcaksın diye yani mart ayından ekim ayına kadar olan sürenin parasını alıcaksın kasımdan sonrada aylık almaya devam ediceksin dedi

septik

Editör
Editör

Tamamda arkadaşım, sayfa başındaki ilk yazınızda mart ayında maaşım kesildi demişsiniz, Gülümse hanımda haklı olarak, kesilen maaşlarda tekrar müracaat edildikten sonra maaş içerde birikmeye başlar demiş.

Adres değişikliği sydv bildirilmeden yapılır ise maaşınız kesilmez durdurulur,sonrasında 1 yıla kadar yeni adresinizde sydv müracaatınız yapılıp sydv tarafından 2022 maaşı alma krıterinizin halen devam edip etmediği kontrol edilir, 2022 maaşı bağlanmasında bir sakınca bulunamazsa 1 yıl aşılmadığı sürece maaşınız dondurulduğu tarihten bu tarafa toplu olarak ödenir.

mehmet.berat

Üye
Üye

Tamamda arkadaşım, sayfa başındaki ilk yazınızda mart ayında maaşım kesildi demişsiniz, Gülümse hanımda haklı olarak, kesilen maaşlarda tekrar müracaat edildikten sonra maaş içerde birikmeye başlar demiş.

Adres değişikliği sydv bildirilmeden yapılır ise maaşınız kesilmez durdurulur,sonrasında 1 yıla kadar yeni adresinizde sydv müracaatınız yapılıp sydv tarafından 2022 maaşı alma krıterinizin halen devam edip etmediği kontrol edilir, 2022 maaşı bağlanmasında bir sakınca bulunamazsa 1 yıl aşılmadığı sürece maaşınız dondurulduğu tarihten bu tarafa toplu olarak ödenir.
Ya kusura bakmayın ben pek anlamıyorum kesildimi duruduruldumu felan siz diyince farkettim durduruldu ozaman tamamen kesilmedi diye anladım kızmanıza gerek yok

septik

Editör
Editör

Ne kusuru, rica ederim, neden kızayım :) kızgınlık falan yok, sorunuzu yazmışsınız, sizin sorunuza göre doğru cevap verilmiş, sizde ısararla ama 144 böyle dedi demenize karşılık tamamda arkadaşım diye başladım,

Genelde karşılaştığımız durumdur bu, soru olur, cevaplarsınız muhatap yeni birşey ekler onu cevalarsınız başka birşey ekler. Defalarca sorunuzu açık net bilgiler vererek sorarsanız bizlerde sizleri doğru yönlendiririz dememize rağmen pekte birşey değişmiyor. Sağlık olsun, sabırla engelli dostlara desteğe devam...

Bana cevaben yazdığınız ''Evet adres değişikliğinden dolayı durduruldu 7 ay sonra felan ben tekrar adres beyanında bulundum ve o 144 deki aradığım kişi daha ben söylemeden kendisi söyledi en son 3. Ayda almışsın ekim ayında hepsini toplu alıcaksın diye yani mart ayından ekim ayına kadar olan sürenin parasını alıcaksın kasımdan sonrada aylık almaya devam ediceksin dedi '' şeklinde başta açıklama yapsaydınız keşke, kimsenin kafası karışmazdı.

Adres değişikliğinden kaynaklanan ödemenin durdurulması konusu 1 yılla sınırlanmıştır, 1 yıllık süre içersinde yeni müracaatınızı yapıp olumlu sonuç alırsanız durdurulduğu günden itibaren geçmiş ayları toplu olarak alırsınız.

Sizin mart ayında maaşınız kesilmiş, yani martta maaşınızı alamamışsınız diye anladım. 2022 Maaşları peşin yattığı için zaten mart ayına kadarki olan aylar aralık ayında size ödenmişti. Mart ayı dahil eylüle kadar geçen süre 7 ay ekim ayıda peşin olarak ödeneceği için size 8 aylık maaşınızı toplu olarak ödeyeceklerdir. Oran vermediğiniz için ne kadar alacağınızı hesap edemedim.

mehmet.berat

Üye
Üye

Ne kusuru, rica ederim, neden kızayım :) kızgınlık falan yok, sorunuzu yazmışsınız, sizin sorunuza göre doğru cevap verilmiş, sizde ısararla ama 144 böyle dedi demenize karşılık tamamda arkadaşım diye başladım,

Genelde karşılaştığımız durumdur bu, soru olur, cevaplarsınız muhatap yeni birşey ekler onu cevalarsınız başka birşey ekler. Defalarca sorunuzu açık net bilgiler vererek sorarsanız bizlerde sizleri doğru yönlendiririz dememize rağmen pekte birşey değişmiyor. Sağlık olsun, sabırla engelli dostlara desteğe devam...

Bana cevaben yazdığınız ''Evet adres değişikliğinden dolayı durduruldu 7 ay sonra felan ben tekrar adres beyanında bulundum ve o 144 deki aradığım kişi daha ben söylemeden kendisi söyledi en son 3. Ayda almışsın ekim ayında hepsini toplu alıcaksın diye yani mart ayından ekim ayına kadar olan sürenin parasını alıcaksın kasımdan sonrada aylık almaya devam ediceksin dedi '' şeklinde başta açıklama yapsaydınız keşke, kimsenin kafası karışmazdı.

Adres değişikliğinden kaynaklanan ödemenin durdurulması konusu 1 yılla sınırlanmıştır, 1 yıllık süre içersinde yeni müracaatınızı yapıp olumlu sonuç alırsanız durdurulduğu günden itibaren geçmiş ayları toplu olarak alırsınız.

Sizin mart ayında maaşınız kesilmiş, yani martta maaşınızı alamamışsınız diye anladım. 2022 Maaşları peşin yattığı için zaten mart ayına kadarki olan aylar aralık ayında size ödenmişti. Mart ayı dahil eylüle kadar geçen süre 7 ay ekim ayıda peşin olarak ödeneceği için size 8 aylık maaşınızı toplu olarak ödeyeceklerdir. Oran vermediğiniz için ne kadar alacağınızı hesap edemedim.
Biliyorum farkettim hatamı çok çok özür dilerim [emoji16][emoji16] kusıruma bakmayon nolur vallahi inanın hiç bilmiyorum bi türlü kafam basmıyo bu konulara onun için neyi nasıl ifade ediceğimi bilemediğim için yarım yamalak anlattım tekrar çok özür dilerim [emoji4][emoji120] hakkınızı helal edin başınızı ağrıttım.

Benim enhelli raporum %72 oranlı ağır engelli değil normalde en son bir iki maaş döneminde 1860 tl maaş alıyodum 3 aydan 3 aya, şuandada zam geldimi felan hiç bilmiyorum bitek aylığa döndüğünü öğrendim, sizce ne kadar alırım ekimde maaşımı,

Bide yanlış anlamayın bu kadar sabırsız meraklı olmamın sebebi şu bu paraya okadar ihtiyacım varki en azından tek bir aylık olsa yine razıyım, üvey annem ile aşırı sorunlar yaşıyoruz biz daha öncesinden mahkemeliktik kadınla darp ediyo hakaret ediyo diye dava açtım evlerinden ayrıldım sonra davamı geri çektim 5 sene yanlız yaşadım şeker ve tansiyon çıkınca barıştık tekrar geldim yanlarına ama şimdide evde sığıntıdan başka bişe değilim aldığım maaşı ellerine ellerine veriyorum yine yaranamıyorum valla billa ben kendi dertlerimle ölmezsem bu kadının derdinden ölürüm şekerimi hiç düşüremiyorum dengem bozuldu iyice, şimdide böyle toplu para alma gibi bi şansım varsa eğer bu benim için çok büyük bi fırsat iyi değerlendirip kendime ufak tefek benim geçimimi sağlıcak bi ev tutarsam kimseye muhtaç olmadan kendi ayaklarımın üstünde dururum bi düzen kurarım diye düşünüyorum, zaten kadın maaşım kesildi biliyo tekrar bağlandığından haberi yok onun için evden gidiyim diye gözümün içine bakıyo geberiyim diye yatıyo kalkıyo dua ediyo,
Çok özür dilerim yaaa bu aralar baya baya bi piskolojik olarak sıkıntıdayım bi anda size patladım öyle kusura bakmayın [emoji4] ama Allah büyük işte bi kapıyı kapattı kulunu darda bırakmadı rabbime çok şükür böyle bi fırsat verdi, Allah devletimize zarar ziyan getirtmesin inşallah.

septik

Editör
Editör

Rica ederim, estafurrullah, sorun yok tabiki hakkım varsa helal olsun. Gerçekten zor durum Allah sabır versin, yardımcınız olsun inşallah.

Yalnız bir tuhaflık hissetim siz 1860 tl aldım yazmışsınız, mart 2018 de maaşınız yatmışmıydı, elinize geçtimi ? Çünkü bu rakamdaki ödeme o tarihte yapılmıştı, Eğer 1860 tl aldıysanız mart 2018 dönem maaşını çekmişsiniz anlamına geliyor. Gerçi 144, 8 aylık ödenecek diyorsa doğrudur. Bende 8 ay olarak hesap edeyim.

Mart, nisan ve mayıs toplamı aralık zam farkıyla beraber 1860 tl. 2022 Maaşlarına gelen son zamdan sonra ise, haziran, temmuz, ağustos, eylül ayları ve en son ekim peşin alacağınız maaşlar 650 tl x 5 ay = 3250 tl eder.

Yaklaşık olarak 1860 tl + 3250 tl = 5110 tl gibi bir rakam elinize geçmesi gerekiyor.

2022 Engelli maaşları artık aylık ödenmeye başlandı, sizde kasım ayında 650 tl ve aralık ayında 650 tl alacaksınız. 2019 yılında ise zamlı olarak maaş almaya devam edecksiniz.

mehmet.berat

Üye
Üye
Ya vallahi inanınki bilmiyorum 2016 yılında ilk başvuru yaptım 1 yıl 1050 tl maaş aldım 2017 den sonrada raporumu değiştirdim %40 idi değiştirdim sonra %72 oldu tekrar başvuru yaptım ondan sonrada sürekli olarak 1800 lü küsür almaya başladım hiç değişmedi bazen sadece 1800 yattı bazen 1820 küsür yattı en son aldığımda 1860 tl idi zammı felan hiç bilmiyorum ama ilk 1 sene 1050 tl aldım sabit rapor değiştikten sonra sürekli 1800 küsüratlı maaş aldım, maaşa da gelince en son aralıkta aldım 2017 aralık ayında sonra 2018 e girdik e devletten sürekli takip ediyodum ilk iki ay devam ediyor yardım durumu yazıyodu tam mart ayına girdik bu ayda alıcam derden reddedildi yazdı e devlette onun için mart ayında alamadım en son aralıkta aldım

septik

Editör
Editör

2018 Yılı içersinde maaş almadıysanız o zaman hesaplarım doğru çıkması lazım.

Mart, nisan ve mayıs toplamı aralık zam farkıyla beraber 1860 tl. 2022 Maaşlarına gelen son zamdan sonra ise, haziran, temmuz, ağustos, eylül ayları ve en son ekim peşin alacağınız maaşlar 650 tl x 5 ay = 3250 tl eder.

Yaklaşık olarak 1860 tl + 3250 tl = 5110 tl gibi bir rakam elinize geçmesi gerekiyor.

mehmet.berat

Üye
Üye

2018 Yılı içersinde maaş almadıysanız o zaman hesaplarım doğru çıkması lazım.

Anladım [emoji4] çok teşekkür ederim [emoji120] çok yardımcı oldunuz allah razı olsun başınızıda çok ağrıttım hakkınızı helal edin [emoji120][emoji4][emoji177]

septik

Editör
Editör
Rica ederim, helal olsun

from.istanbul

Üye
Üye
Benim maaşım 2017 Aralıkta kesildi..Ben 2018 Haziranda tekrar evrak verdim..
Eylül ayında 1951 TL aldım..Yani Temmuz, Ağustos, Eylül maaşlarını aldım..
Maaşım durdurulmamıştı, kesilmişti ikisi farklı şeyler..Seninki de kesilmişse,
yeniden evrak verdiğin aydan itibaren aylık 650 TL üzerinden, kaç ay beklediysen o kadar para alırsın..
Ama durdurulma durumu varsa onu bilmiyorum..

from.istanbul

Üye
Üye
Evet seninki de benimki gibi olmuş işte..
Şimdi evrak verdigin tarihten itibaren aylık 650 üzerinden hesaplanacak..

mehmet.berat

Üye
Üye
Benim maaşım 2017 Aralıkta kesildi..Ben 2018 Haziranda tekrar evrak verdim..
Eylül ayında 1951 TL aldım..Yani Temmuz, Ağustos, Eylül maaşlarını aldım..
Maaşım durdurulmamıştı, kesilmişti ikisi farklı şeyler..Seninki de kesilmişse,
yeniden evrak verdiğin aydan itibaren aylık 650 TL üzerinden, kaç ay beklediysen o kadar para alırsın..
Ama durdurulma durumu varsa onu bilmiyorum..
Ben kesinti veya durdurulma konusunu bilmiyodum direk kesildi diye yazdım ama durdurulmuş şu andada maaşım açıklanmış bu ayın 9 unda 3200 tl alıcakmışım toplu olarak kasım ve aralıkta aylık 650 alıcakmışım
[MENTION=22317]mehmet.berat[/MENTION].ak

septik

Editör
Editör
Bir kaç sebebten maaşlar durdurulabilir, fakat her maaş durdurulmanın bir son tarihi var, o tarih aşıldığında maaşlar kesilir ve durdurulma zamanı içersinde geriye yönelik alcağınız maaşlar kesildiği anda birdaha ödenmez.

Dikkat edilmesi gereken konu maaşınız herhangi bir sebepten ödenmemişse sydv yi arayarak yada 144 aranılarak kesilme sebebini öğrenmek, sonrasında net ve eksiksiz bir şekilde sorunuzu sorun ben dahil aynı durumu yaşamış diğer arkadaşlarımız bilgisi ölçüsünde sizleri doğru yönlendirir.

Tekerlekli Sandalye