TTNET Engelli İndirimi Avantaj Dezavantajları

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Arkadaşlar bildiğiniz gibi TTNET engelli gazi şehit yakınlarına indirimli internet paketi veriyor. Benim bildiğim engellilere özel bir indirim yapan tek kurum TTNET. Onun dışında internet sağlayıcı görevini yapan süperonline, d-smart vs yerlerin engellilere bir indirimi varmı bilmiyorum. Bilen arkadaşlar konu altında yazsın internet paketlerini karşılaştırıp hangisi avantajlı hangisi dezavantajlı birlikte tartışalım.

TTNET Engelli İndirimi Fiyatları

Ben şuanda TTNET adsl netlimitsiz engelli tarifesini kullanıyorum. Sınırsız kotam var ve aylık 51 TL fatura ödüyorum. Bir ara reklamlarda d-smart artı internet paketi 45 TL diye görmüştüm ama verilen internet sınırsızmı yoksa kotalımı onu bilmiyorum.

TTNET Engelli Kampanyası Yüzde 25 İndirimli

Yazılı ve görsel basında “ttnet'ten engelli müşterilerilerine özel indirim” sloganıyla duyrulan indirim oranı yüzde 25.
Yazının başında da belirttiğim gibi indirim oranı tek başına yeterli bir veri sağlamıyor bize. Örneğin ttnet 4 gb kotalı internete 54 tl ister bunun indirimli fiyatını 44 tl ye verir. Oysa başka internet sağlayıcılar 4 gb interneti indirim olmaksızın 30 tl ye verebilir. Bunun örnekleride var. O yüzden bu konu başlığı altında herkes bilgilerini paylaşıp en doğru paketi bulmaya çalışalım.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Özürlü müşteriler ya da 1. derece yakınları gerekli belgelerle Türk Telekom müdürlüklerine başvurduklarında işlemleri hemen yapılmaktadır.

TTNET engelli indirimi ne kadar?

63 TL olan TTNET NETLİMİTSİZ tarifesi 45 TL ye gelmektedir. Yaklaşık %25-30 arası indirim yapılmaktadır.

Gerekli Belgeler

• Engelli müşteriye ait T.C. Nüfus Cüzdanı
  • Engelli müşteriye ait Özürlü Kimlik Kartı veya Sağlık Kurulu Raporu
  • Eğer T.C. Nüfus Cüzdanı’nda Özürlü Oranı’nı gösteren bir ibare yer alıyorsa, Özürlü Kimlik Kartı veya Sağlık Kurulu Raporu’na gerek duyulmamaktadır
  • Başvuran 1. derece yakını ise, yakınına ait T.C. Nüfus Cüzdanı

Bir TTNET Abonesi Olarak Hizmet Hakkında Kişisel Görüşlerim

Engelli indiriminden yararlanmak için başvuru yapalı neredeyse 2 yıl olmuş. Kota sınırı olmadan web de dolaşmak, gerektiğinde online destek alabilmek online desteğin yeterli gelmediğinde servis görevlililerinin 1-2 saat içirisinde arızaya müdahele etmesi hemen ggerekli katkıyı sağlamaları TTNET'in öne çıkan artıları. Ayrıca ben sözleşme yaparken modem i bedavaya getirmiştim. :) O zaman kampanya vardı sanırım 1 yıl sözleşme yapanlara modem bedava diye. Bende ondan yararlanmıştım.

TTNET Tarife paketleri detayları:> https://engelliler.gen.tr/f83/ttnetten-engelli-gazi-ve-sehit-yakinlarina-indirimli-tarifeler-24447/

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Abi, d-smart artı 8MB internet mi 42 TL yoksa sadece internet mi?

birsu1

Üye
Üye
Bende geçen ay TTNET adsl aldım. Şimdiye kadar turkcell int paketi almıştım. cep telefonuyla facebook vs yerlere giriyordum ama tabi bilgisayar gibi olmuyordu. Yok fiber yok bilmem ne diyolar ama bence türkiye de en iyi adsl alt yapısı TTNET de var.

atmaca58

Üye
Üye
dezavantajın büyüğü hat senin üzerine olacak diyorlar, ulen bırak ev telefonu hattını cebimdeki telefonun hattı bile üzerime değil

emustafacan

Üye
Üye
Arkadaşlar,

TTNET Sizinle tarifelerini inceledim. Diğer kampanyaları da inceledim. Ancak sizinle tarifeleri diğer kampanyalarının eline su bile dökemiyor.

Sonunda karar kıldım. Enayiliğe gerek yok. Engelli olarak başvuracağıma normal başvurayım daha iyi dedim. Sonuçta engelli indirimiyle Hipernet 24 Mpbs Limitsiz 54 TL ve ne telefon nede modem var (+15 TL'de telefon yani 69 TL). Hızı keşfette ise Hipernet Limtisz 24 Mpbs hız 35 AKN ise 39 TL'den başlıyor. 69 TL neree, 39 TL nereee..

İçinde modem+limitsiz internet 35 AKN +telefon var, 24 Ay taahhütlü ya 39 TL lik bu fiyata herşey dahil.. yapsalar ya engellilerede taahütlü kampanya desemde canları sağolsun dedim, yinede başvurdum. Başvurmaz olaydım. Lütfen burayı deneyim olarak iyi okuyun. Sonunda size başka bir öneride de bulunacağım.

TTnet online işleme başvurdum. Adresimi sordular alt yapınız için hipernet uygun dediler. Hızı keşfeti önerdiler. Onayladım. Sözleşme ve modem geldi. İmzalayıp geri yolladım. Aradan geçen zaman içerisinde başvurum ne oldu diye öğrenmek istedim. Öğrendim ki haber bile vermeden başvurumu iptal etmişler. Ankastre arızası varmış elektrikçi çağırmam gerekiyormuş. Türktelekoma itiraz ettim. Çünkü apartmanda internet kullananlar var ve boştada port.. Bırakın binamı sokağa bile kimse gelmedi. Allahtan arıza için elektrikçi çağırmamışım bide onun parasını ödeyecektim. Şikayetime olumlu sonuç aldım. Lütfen bölge ofisimize uğrayın dediler. Hay hay dedim nasıl olsa yan sokağımda. Gittim ve teknik ekibin şefini buldum. Dedimki nasıl ankastre arızası bu? siz binaya geldiniz mi? Cevap çok ilginç "gelmemize gerek yok biz biliyoruz" dedi. Binamda kullanalar var deyince. "O hızı size bağlayamam mesafe uzak" dedi. Bölge müdürlüğü yan sokağımda ve bir baştan 300m, diğer baştan 500 m mesafede dedim. Sen git 16 Mpbs al dediler. Şikayet ederim yada torpil bulurum dedim. "Biz her türlü rapor yazar, üstlerimizi ikna ederiz" dedi. Eee hani ansktre uyumsuzdu, arıza vardı?. Nitekim TTnet kanalından bölge müdürlüğü de dahil her yere şikayette bulundum. Her seferinde adresinize hipernet verilir, siz tekrar başvuru yapın çözeriz dediler. Elimde 20 gün içerisinde 5 Adet iptal edilmiş sözleşme oldu ve hepsi iptal. Sonuç pes ettim. Bırakın engelliyi bunların normal vatandaşa bile saygısı yok.

Araştımalarım sonucu TTnet gibi bir çok firmanın olduğunu hepsininde alt yapısını türktelekomdan aldığını ve yok yere ttnetten pahalıya alacağımızı öğrendim. Ttnete açıkça aynı hizmeti neden yüksek fiyata sattıklarını sorduğumda ise "eee milyonlarca insan bizi tercih ediyor, hem muhattab bulacağınız çok fazla çalışanımız var" gibi saçma bir cevap verdiler. Evet diğerlerinde araştırmalarım sonucu arızalarda biraz geç müdahele ediyorlamış vs.. Ancak hepsinin alt yapısı aynı yani Telekom. Tabiki diğerleri telekomla ttnet kadar dirsek temasında kalamıyor olabilir. Ancak şu bi gerçek bu kadar çok çalışan ve muhataba rağmen çözüm bulamadılar ya ve beni süründürdüler. İşte o sözlerini müşteri hizmetlerinin yüzlerine vurdum ve söylediklerinin zırva olduğunu oda farketti. Böyle konuşmaya devam edersem kapatmak zorunda kalacakmış ve kapattı. Hadi selametleee..

İşte lisanlı hizmet verenler. Superonline(turkcell), Biri (vodafone net), Dmsart, Digitürk , Dsmile derken.. Turknet..

İşte buyrun en ekonomik olanı olan türkneti sizinle paylaşıyorum.

Türknet tam iletişim hizmet paketleri 24 ay taahhütlü

Fiber / Hiper için

49 TL Modem+ Limitsiz Fiber 25 mpbs 75 AKN + Telefon Sabit ücret + Aktivasyonlar hediye

TurkNet Fiber İnternet

Fiber / Hiper alt yapısı olmayanlar için ADSL

37 TL Limitsiz İnternet (16 mpbs 50 AKN) + Telefon Sabit ücret + Aktivasyon hediye

39 TL Limitsiz Yalın İnternet (16 mpbs 100 AKN) + Yalın sabit ücret + Aktivasyon hediye

Not: İnternet üzerinden yaptığım fiyat ve şikayet araştırmaları neticesinden diğer hizmet verenlerden öne çıkıyor. Diğerleri ile aynı alt yapıyı (Telekom) kullanması ve bazı bölgelerde kendi alt yapılarını kurmaya başlamalarıı ve fiyat avantajı artıları. Araştırmalarıma göre eksileri ise sözleşmeyi mutlaka okuyun. Sözleşme bitmeden 24 ay sonunda memnunsanız yeni paket değilseniz iptal talebinizi yazılı olarak belirtilen süre içerisinde (sözleşmede yazar muhtemelen son ay)bildirmeniz şart. Arıza durumunda biraz bastırın ve takibini yapın (telekomun elinde deyip yapacağımız bir şey yok da diyebilirler ve haklılar) ama bilin ki hızını binadaki kablo kaliteniz etkiler mümkünse hattı yenileyin. Fatura ödeme konusunda otomatik ödeme ve kredi kartı kullanmayın (kötü tecrübe edenler olmuş). Banka havalesi yapılıyor (1-2 TL banka gişeleri işlem masrafı alıyor). Bölgenizde fiber yada adsl yoksa sakın başvurmayın çünkü sözleşmeyi iptal etmiyorlarmış. Sizi hizmet gelene kadar sıraya alıyorlar yada cayma bedeli ödemek zorunda kalıyorsunuz. Kısacası hizmet aynı fatura ve sözleşme şatlarını iyi takip edin. Kötü tecrübelerin çoğu eski zamanlı ve türktelekom kaynaklı olduğunu gördüm. Ttnettende o hizmeti alsanız sorun aynı oluyor. Aklıma gelenler bunlar. Özetle TTnete baktınığızda her şeye değer. 24 ayda 550 TL kar edebilirsiniz.

Ben henüz başvurmadım. Tecrübem yok. Yarından itibaren ilk işim başvurmak. Umarım bu bilgiler faydalı olur. Tecrübesi olan varsa lütfen paylaşsın. Fikrimi değiştirecek önerilere açığım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bilgiler için teşekkürler.
Bende yakın zamanda "ttnet engelli indirimin" boş olduğunu anladım. Şöyleki ben 50 gb adil kullanım kotalı sınırsız internet kullanıyorum. Adil kullanım kotası şu (bilmeyenler için anlatayım) 16 mb bağlantı hızıyla 50 gb ye kadar bağlanıyorsunuz 50 gb yi geçince hız 8 mb ye düşüyor. Fakat santrale uzaklığım nedeniyle ben zaten hiç 8 mb ye çıkmadım. :) Bağlantı hızım 1.5 2 mb çivarında.
Herneyse işin asıl tuhaf tarafı 50 gb adil kullanım kotalı engelli indirimi 49 TL iken "köy tarifesi" aynı şartlarda 39 TL imiş. Yine işin ilginç tarafı ttnet'in resmi sayfasında paketler içerisinde "köy tarifesi" diye birşey yok. Ben bunu tesadüfenb öğrendim ve direk köy tarifesine geçtim. İşin türkçesi ttnet'in sosyal tarifesi olan "engelli indirimi" hikayeden ibaret. Başka seçenekler var elbet ama hepsi altyapıyı ttnet ten aldığından ben tercihimi ttnet ten yana kullandım. Daha doğrusu ttnet teknik bölümde çalışan kişileri tanıyorum bir telefonumla tabiri caizse bana özel ilgi gösteriyorlar. Bu nedenden dolayı ben ttnet'i tercih ettim.

Hasan44

Üye
Üye
Engelsiz İnternet Kampanyaları Turk.net'te
Türknet kampanyaları internet+telefon olduğu için TTNET'ten çok caziptir. Söylenilen fiyat dışında da herhangi bir ücret yok. Konuyla ilgili bana ulaşırsanız detaylı bilgi ve kurulumda yardımcı olurum.
İletişim: Facebook.com/hsnonal
İyi günler.

HAYAL-ET

Üye
Üye
türk nete geçtim 45 lira ödüyom 16 mp 150 cb sınırsız ev telefonuda her yöne 1000 dk herşey dahil 45 lira

Tekerlekli Sandalye