TTNET'ten engellilere özel indirim

TTNET, engelli müşterilerine özel indirim uyguluyor.

TTNET açıklamasına göre, engelli müşterilerine yüzde 30'a varan oranlarda indirim yapan TTNET, ekonomik internetle engellilerin dünyaya bağlanmasına katkıda bulunuyor.

TTNET, engelli mevcut ve yeni müşterilerine özel fiyatlarla 6 GB kotalı NET6 internet paketini 24 liraya, NETDİSK Hediyeli NETLİMİTSİZ internet paketini 41 liraya sunuyor.

İndirimli paketlerden yararlanmak isteyen müşterilerin, nüfus cüzdanı, en az yüzde 40 engelli oranını içeren engelli kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu ile başvuruda bulunması gerekiyor. 1. derece yakını için başvuru yapmak isteyenler ise yakınlarına ait nüfus cüzdanı ile Türk Telekom ofislerine danışabilecek.

Engellilere özel indirimli internet hakkında herşey

Engelliler için uygulanan indirimli internet tarifesi hakkında her şey burada.

İndirimli internet paketlerinden kimler faydalanabilir?

Engelli müşteriler, %40 ve üzeri özür oranını gösteren belgeler ile birlikte kendileri veya 1. derece yakınları aracılığıyla başvurarak, engelli müşterilere özel tanımlanmış indirimli paketlerden faydalanabilirler.

Başvurular nereye yapılmalıdır?

Engelli ya da engellinin 1. derece yakını (anne, baba veya çocuğu) Türk Telekom Ofisleri'nde başvuru yapabilirler.

Başvuru sırasında hangi belgeler istenmektedir?

Engelli müşteriye ait T.C. Nüfus Cüzdanı

Engelli müşteriye ait Özürlü Kimlik Kartı veya Sağlık Kurulu Raporu

Eğer T.C. Nüfus Cüzdanı'nda Özürlü Oranı'nı gösteren bir ibare yer alıyorsa, Özürlü Kimlik Kartı veya Sağlık Kurulu Raporu'na gerek duyulmamaktadır.

Başvuran 1. derece yakını ise, yakınına ait T.C. Nüfus Cüzdanı

Başvuru sırasında hangi koşullar aranmaktadır?

%40 ve üzeri özür oranı olan engelli müşteri indirimden faydalanabilmektedir.

Abonelik, başvuru yapan üzerine yapılmaktadır. (Engelli kendisi başvurmuş ise kendi üzerinde, yakını başvurmuş ise yakını üzerinde abonelik yapılmaktadır)

Her engelli müşteri üzerinde aktif tek bir internet paketine izin verilmektedir.

Engelli durumunu gösteren başka bir belge/evrak kabul edilir mi?

Nüfus Cüzdanı, Özürlü Kimlik Kartı ve Sağlık Kurulu Raporu dışında bir belge/evrak kabul edilmemektedir.

Bu tarife paketinin herhangi bir şekilde usulüne uygun olarak kullanılmadığının tespiti halinde müşterinin tarife paketi, bulunduğu tarifenin indirimsiz hali ile değiştirilerek ilgili tarifede kalınan sürede sağladığı avantajların 3 katı bedel mevcut düzenlemeler gereği ayrıca faturasına yansıtılır.

Hangi paketler indirim kapsamına dahildir?

Aşağıda yer alan internet paketlerinin aylık ücreti, engeli aboneler için indirimli olarak sunulmaktadır:

1 Mbps 1 GB Kotalı

1 Mbps 2 GB Kotalı

NET4

NET6

NETDİSK Hediyeli NETLİMİTSİZ

Limitli paketler için kota aşım ücreti de indirim kapsamındadır.

Bağlantı ücreti alınıyor mu?

Yeni aboneliklerde ilk bağlantı ücreti ayda 2,5 TL taksitle 12 ay boyunca alınmaktadır.

Yalın İnternet hizmeti sunulabilir mi?

Evet. Engelli müşterilere sunulan indirimli internet paketleri için TTNET Yalın İnternet hizmeti de verilebilmektedir. TTNET Yalın İnternet hizmeti başvurularında, sabit telefon hattı ve internet aboneliği olmayan yeni abonelerden bir defaya mahsus 8 TL devre hazırlama ücreti alınır. TTNET Yalın İnternet hizmeti başvurularında, sabit telefon hattı olan ve internet hizmeti bulunan mevcut abonelerden bir defaya mahsus 8 TL geçiş ücreti alınır. Ayrıca her ay Yalın İnternet hizmet erişim ücreti olarak 15 TL alınır.

Nakil hizmeti verilmekte midir?

Engellilere özel internet paketleri ile nakil hizmeti sunulamamaktadır. Bu konuda geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

Devir hizmeti verilmekte midir?

Engellilere özel internet paketleri ile devir hizmeti sunulamamaktadır. Bu konuda geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

Hat dondurma hizmeti verilmekte midir?

Engellilere özel internet paketleri ile hat dondurma hizmeti verilebilmektedir.

Kampanya taahhüt süresi devam eden engelli müşteriler, başvurmaları durumunda indirimli paketlerden faydalanabilirler mi?

Taahhüt süresi devam eden kampanyanın indirim döneminde bulunmayan müşteriler faydalanabilir. Mevcut paketin eşdeğeri (muadili) veya üstü olan indirimli internet paketlerine geçiş talebinde bulunulması durumunda kampanyaya ait taahhüt süresi korunmaktadır. Eğer kampanya kapsamında devam eden bağlantı, modem, cihaz...vb ücretleri varsa, ödemeleri geçiş sonrasında da devam etmektedir.

Daha alt pakete geçiş yapılması durumunda taahhüt sonlandırılır, kampanya kapsamında sağlanan avantajların bedelleri faturaya yansımaktadır. Müşteriye herhangi bir ücret iadesinde bulunulmaz. Bu konuda detaylı bilgi, ilgili kampanyanın Sıkça Sorulan Sorular Bölümü'nde yer almaktadır.

ADSL hattı iptal edilmek istenirse ne yapılmalıdır?

Kampanya veya hizmet iptali için Türk Telekom Ofisleri ve TTNET Bayileri'ne başvurulabilir ya da 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri aranabilir.

Abonelik iptalinde faturaya hangi ücretler yansır?

Taahhüdü olmayan müşteriler için ;

Önceki dönemlere ait ödenmemiş fatura ücretleri

(varsa) Kotalı paketlerde kota aşım ücreti

(varsa) Abone olunan TTNET Katma Değerli Servis (VAS) ücreti

(varsa) Ödenmemiş bağlantı ücreti taksitleri

(varsa) Taksitli ürünlerin kalan taksit ücretleri

Taksitli modem kampanyasından yararlanan müşterilerimizden iptal tarihine kadar ödenen taksitler toplamı, toplam modem bedelinden düşülerek faturaya yansıtılır.

Yalın internet hizmetinden yararlanan müşteriler için:

Önceki dönemlere ait ödenmemiş aylık erişim ücreti

(varsa) ödenmemiş devre hazırlama ücreti

(varsa) yalın internete geçiş nedeniyle yansıyabilecek geçiş ücreti faturaya yansıtılır.

NETDİSK Hediyeli paketler ile ücretsiz sunulan NETDİSK 50 GB paketi nedir? Hangi tarihe kadar ücretsiz sunulmaktadır?

NETDİSK, dosyalarınızı TTNET'in sağladığı güvenli internet alanına taşımanızı sağlayarak bilgisayarınızdaki dosyanızı saklar, korur ve dosyalarınıza internetin bağlı olduğu her yerden erişmenizi sağlar. NETDİSK 50 GB Paketi , NETDİSK Hediyeli NETLİMİTSİZ, NETDİSK Hediyeli ULTRANET LİMİTSİZ, NETDİSK Hediyeli Yalın NETLİMİTSİZ ve NETDİSK Hediyeli Yalın ULTRANET LİMİTSİZ ile 30 Haziran 2012 tarihine kadar ücretsiz sunulmaktadır. 50 GB ücretsiz kullanım hakkı 30 Haziran 2012 tarihinden sonra 1GB'ye düşecektir. NETDİSK hakkında detaylı bilgi almak için NETDİSK - En Önemli Anlarınız En Kritik Dosyalarınız NETDİSK İle Koruma Altında! linkini tıklayın.

NETDİSK'i nasıl kullanabilirim?

NETDİSK'i yüklemek için NETDİSK - En Önemli Anlarınız En Kritik Dosyalarınız NETDİSK İle Koruma Altında! sitesini ziyaret ediniz. AKTİVE EDİN linkini tıklayınız. TTNET Tek Şifre'niz ile NETDİSK'i indirip kullanın. NETDİSK'i indirdikten sonra HESAP adımında MEVCUT KULLANICI seçeneğinden TTNET Tek Şifre'niz ile NETDİSK'i kullanabilirsiniz. HEMEN KULLAN linki üzerinden yine TTNET Tek Şifre'nizle NETDİSK 50 GB kullanmaya başlayabilirsiniz.

30 Haziran 2012 tarihine kadar ücretsiz NETDİSK 50 GB kullanıyorum. 30 Haziran 2012 tarihinden sonra kullanmak istemiyorum. Yedeklediğim dosyalara ne olur?

30 Haziran 2012'den sonra NETDİSK'ten sadece dosyalarınıza ulaşabilir ve dosyalarınızı indirilebilirsiniz. NETDİSK'e yeni dosya yükleyemezsiniz. Eğer 31 Temmuz 2012 tarihine kadar NETDİSK üyeliğinizi yenilemezseniz NETDİSK'teki dosyalarınız tamamen silinir ve tekrar ulaşamazsınız. 31 Temmuz 2012 tarihinden itibaren NETDİSK 1 GB paketini ücretsiz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Selam Karamel,

Ben ortopedik engelliyim ama ben de faydalanıyorum ve nete aylardır sadece 41 tl ödüyorum hem de sınırsız hem de kesintisiz :) Bir an önce faydalanman dileğimle,

TTNET'in engelli tarifesine zam

TTNET engelli müşterine gönderdiği mektup da "1 Aralık 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tarife ücretlerimizde düzenleme yapılacaktır. Bu kapsamda TTNET Sizinle NETLİMİTSİZ Paketi'nizin aylık ücreti vergiler dahil 45 TL olarak güncellenmiştir" denildi.

Ayrıca "Taahhütlü kampanyalardan yararlanıyorsanız, indirim dönemindeki ücretlerinizde değişiklik olmayacak., indirim dönemi sonrasında ise ücretlendirmeniz yürürlükteki paket üzerinden yapılacaktır."

Bu konuda size netgalaksi adlı firmayıda önerebilirim hiç birşekilde taahhüt almadan bu fiyatları uyguluyor :
1 Mbps 1 GB limitli 14,00 TL
1 Mbps 2 GB limitli 17,00 TL
8 Mbps' e kadar 4 GB limitli 20,50 TL
8 Mbps' e kadar 6 GB limitli 23,00 TL
8 Mbps' e kadar limitsiz 50 GB AKN 39,00 TL

bende gayet memnunum müşteri hizmetleri olsun bir sıkıntı yaşamadım. Sizede tavsiye ederim

Netgalaksi ADSL & ADSL2+ İnternet Hizmetleri - Tarifeler

superonline kullanan varmı ttnetten bıktım artık ttnette limitsiz 45 tl engelli paketi superonlinede limitsiz 39 tl kullanan arkadaşlar varsa mumlunsa bende superonline ye gececem

Selam Arkadaşlar,

TTNET 41 tl ydi , şimdi gelen zamla birlikte 45 tl oldu ama ben çok memnunum :)) herkese TTNET tavsiye edebilirim...

Yahu 45 tl diyolar ama 45 tl ödediğim hiç yok. 48 tl falan geliyor sürekli. Nasıl iş anlamadım.
aklını okumuşum demekki bu gün aradım ttneti kız çıktı dedim engelli paketine gececem dediği 45 tl peki dedim yok kdv falan filan yok dimi 45 net sonra oraya 2 buraya 3 lira kesmezler kız hayır diyemedi beyfendi önümdeki paketi okuyorum dedi yani stede superonline kullanan yok heral ama araştrdığım kadarıyla memlun olmuyan yok 39tl limitsiz eyidir ozaman

Bilemiyorum ama kişisel görüşüm en iyi hizmeti yinede ttnet verir. Evet engelli indiriminde paket fiyatı 45 TL yazıyor ama ben 3-4 aydır bu ndirimden yararlanmama rağmen 48 tl falan ödüyorum. Gerçi bunların hepsi öyle dijiturk aboneliğimde öyle aylık 21 tl lik paketten aldım bende üzerine basa basa sordum bu fiyat sabitmi evet sabit dediler ama yine fos çıktı 23 tl ödüyorum onada. :)

Bu konuda netgalaksi isimli firmada 39 tl karşılığında ve geçiş ücreti ödemeden 8 mbps (50 gb akn) li internet vermektedir. Ayrıca taahhüt istemiyor araştırmanızı tavsiye ederim

Engelliler İçin Uygulanan İndirimli İnternet Hizmetinin Kapsamı Genişletildi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, engelli ve gazi ile şehit yakınları için bazı tarifelerde yüzde 25 indirimli uygulanan internet hizmetinin, DSL ve fiber paketleri de kapsayacak şekilde genişletildiğini bildirdi.

Acarer, yaptığı açıklamada, konuya ilişkin Kurul kararının 1 Mayıs'ta yürürlüğe gireceğini söyledi.

Bu kapsamda Türk Telekom altyapısı üzerinden sunulan DSL ve fiber internet hizmetlerinden, engelli ve gazi ile şehit yakınlarının (eş, anne, baba ve çocukları) yüzde 25 indirim yararlanabileceklerini ifade eden Acarer, tarifelerden faydalanmak isteyenlerin 1 Mayıs'tan itibaren internet servis sağlayıcılarına başvurmaları gerektiğini kaydetti.

Tayfun Acarer, şöyle konuştu:

"Engelli ve gaziler ile şehit yakınlarına yönelik indirimli internet uygulaması, kamuoyu tarafından desteklendi ve internet hizmeti veren işletmeciler tarafından benimsendi. Uygulamayla özel durumlarından dolayı indirim kapsamında yer alan vatandaşlarımıza ekonomik anlamda avantaj sağlanarak, internetten daha uygun fiyatlarla yararlanma imkanı sunulmasını amaçlıyoruz. Ayrıca indirimli internet hizmeti, ülkemizdeki internet kullanımının artmasına ve bilgi toplumunun gelişmesine da katkı sağlayacaktır."

İndirimli internet hizmetinden yaklaşık 34 bin abone yararlanıyor. Bu sayının yeni uygulamayla artması bekleniyor.

( YENİ ) Engelli, Gazi ve Şehit Yakınlarına Yönelik İnternet Tarifeleri

s.a arkadaşlar yeni çıkmış 1 mayıs 2013 den itibaren

Engelli, Gazi ve Şehit Yakınlarına Yönelik İnternet Tarifeleri

değiştimi arkadaşlar artık fibernet internette indirimli olacakmış aşağı ekliyorum fiyatları çıkıyor

http://www.turktelekom.com.tr/tt/po...Sehit-Yakinlarina-Yonelik-Internet-Tarifeleri

http://www.turktelekom.com.tr/teleko...Tarifeleri.pdf

% 18 KDV + % 5 ÖİV DAHİL DEĞİLDİR YAZIYOR DAHİL OLUNCA FİYATLAR NE OLUYOR BU DURUMDA ESKİ DURUM BİTMİŞMİ OLUYOR İNDİRİM BUMU GEÇERLİ OLACAK ARTIKIN 1 MAYIS TAN İTİBAREN
Paylaş

Geri