Türkiye Aile Destek Programı

iLLeqaL

Üye
Üye
Dev destek! Başvurular pazartesi başlıyor, ödemeler bayramdan önce, 7.200 TL...

Destek ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması! Başvurular pazartesi başlıyor, ödemeler bayramdan önce yapılacak. Türkiye Aile Destek Programı ve doğal gaz yardımında hedefler de belli oldu. Bakan duyurdu, tek tek tespit edildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Sosyal yardıma muhtaç olan ailelerin, çocuklarını anaokulan ya da kreşe giderken maddi açıdan zorlandıklarını tespit ettik. Anaokulu desteğimiz eğitime ulaşımı kolaylaştıracak. Ailelerimizin yapacaklarını tek şey, çocuklarını okula kaydettirmek olacak†dedi.

Milyonlarca aileye destek müjdesi! Pazartesi başlıyor, paralar bayramdan önce hesaplara yatacak. Bakan ihtiyaç sahibi hanelere 15 milyar TL’lik destek paketini resmen duyurdu, mevcut sosyal yardımlardan faydalananların yanı sıra şuan faydalanmayan ihtiyaç sahipleri de bu yeni programdan faydalanabilecek. Destek ödemesi aylık 450 - 600 TL arasında hanelerin gelir durumuna göre değişkenlik gösterecek, destek 12 ay boyunca süreli ve düzenli aylık verilecek. Başvurular e-Devlet ve SYDV’lerden yapılacak. İşte destek ödemesinin detayları...

NTV'de sosyal yardımlardan, yaşlı ve engellilere evde bakım desteğine birçok soruya cevap veren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, şunları söyledi:
''2021'de 97,8 milyar lira yardım yapıldı. Sosyal yardımların daha geniş alana ulaşması amaçlanıyor. Türkiye Aile Desteği Programı'ndan yılda 4 4 milyon hanenin yararlanmasını hedefliyoruz. Bunun başvurularını da 27 Haziran'da almaya başlayacağız.
Türkiye Aile Destek Programı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 15 milyar TL'lik paket. Şu ana kadarki en büyük sosyal yardım programı olacak. Toplam bütçe olarak mevcut tüm yardım programlarından daha büyük bir program.

Türkiye Aile Destek Programı:

• Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin refahı paylaşılacak.

• İhtiyaç sahibi hanelere 15 milyar TL’lik destek paketi.

• Mevcut sosyal yardımlardan faydalananların yanı sıra şuan faydalanmayan ihtiyaç sahipleri de bu yeni programdan faydalanabilecek.

• Yaklaşık 4 milyon hanenin faydalanması bekleniyor.

• Destek ödemesi aylık 450 - 600 TL arasında hanelerin gelir durumuna göre değişkenlik gösterecek. Yıllık 5.400 TL – 7.200 TL.

• Destek 12 ay boyunca süreli ve düzenli aylık verilecek.

• Başvurular e-Devlet ve SYDV’lerden.

• Başvurular 27Haziran, Pazartesi) başlıyor.

• İlk ödeme Kurban Bayramı öncesinde.

Dev destek! Başvurular pazartesi başlıyor, ödemeler bayramdan önce, 7.200 TL...

Türkiye Aile Destek Programı'nın detayları belli oldu

Son düzenleme:

edo24

Üye
Üye
evde bakım maaşı alanlara destek var mı bu pakette

Rabia çalışkan

Üye
Üye
Bu destekle alakali kesin bilgisi olan varmi ben bisey anlamadim da anlatabilir mi acaba bizlere de varmi bu yardimdan

Mertyigit

Üye
Üye
Benim anladigim kadar sosyal yardim alanlar alicak sosyal yardim almayanlarda basvurabilcekmis
Evde bakim sosyal yardimsa alabilirler
Rabia hanim

gececi01

Üye
Üye
ben müracatımı az önce yaptım türkiye aile destek programına katılmak istiyormusunuz sekmesini işaretledim ve 3 sayfa yı doldurdum başvuru alındı takip edebiliyorum

bilgisi olan aşağaıdaki 2 soruyu cevaplarsa sevinirim

ailenizin toplam gelirini sormakta bu durumda evde bakım ve engelli maaşları gelire girermi bunu gelir diye yazacakmıyız

ailenizde sosyal güvencesi olmayan varmı diyor yeşil kart sosyal güvence yerine geçermi bu sekmeyi evet hayır hangisi belirteceğiz

Nikee

Üye
Üye
Nereden müracaat ediliyor e devlette? Ne diye yazacağız

mt_44

Üye
Üye
ben müracatımı az önce yaptım türkiye aile destek programına katılmak istiyormusunuz sekmesini işaretledim ve 3 sayfa yı doldurdum başvuru alındı takip edebiliyorum

bilgisi olan aşağaıdaki 2 soruyu cevaplarsa sevinirim

ailenizin toplam gelirini sormakta bu durumda evde bakım ve engelli maaşları gelire girermi bunu gelir diye yazacakmıyız

ailenizde sosyal güvencesi olmayan varmı diyor yeşil kart sosyal güvence yerine geçermi bu sekmeyi evet hayır hangisi belirteceğiz
Öyle bir bilgi ekranı henüz yok sanırım
Siz nereden başvurdunuz e devletten mi

gececi01

Üye
Üye
edevlet te ana sayfadaki arama motoruna aile ve sosyal hizmetler bakanlığı sayfasına gidin en üstteki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı/Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti yere girin yeni başvuru var sağ üst te ben oradan başvurdum 3 sayfa doldurdum ailede yaşayanlar maaşlar gelir elektrik su internet aboneliği kronik hastalık vs ve son başvuruyu yap dedim
26/06/2022Süreç devam ediyor.Sosyal Yardım Başvurunuz alınmıştır.

buradan takip edeceğim

1​

Türkiye Aile Destek Programına Başvurmak İstiyor musunuz? EVET
IBAN Numaranız TR870001
Herhangi bir birikiminiz var mı? HAYIR

Kendiniz hariç yaşadığınız adreste (ikamet ettiğiniz) bulunan kişi sayısı kaçtır? 5

Yaşadığınız adreste (ikamet ettiğiniz) eğitim ( ilkokul/ortaokul/lise) gören çocuk var mı?EVET

13​

Yaşadığınız adreste (ikamet ettiğiniz) 0-72 aylık çocuk var mı ?HAYIR

14​

Yaşadığınız adreste (ikamet ettiğiniz) Öksüz/Yetim çocuk var mı?

aşadığınız adreste (hanenizde), aşağıda belirlenmiş olan kronik hastalıklardan, tanısı konulmuş ve halihazırda tedavi süreci devam eden birey varsa uygun olan hastalık türünü seçiniz.(İşaretlenmiş olan kronik hastalık türlerine ilişkin sağlık raporu bulunmalıdır)Kronik kardiyovasküler hastalıklar

Elektrik Abone Numarası 400940 veya 10102 Su Abone Numarası 4097İ nternet Abone Numarası
Öyle bir bilgi ekranı henüz yok sanırım
Siz nereden başvurdunuz e devletten mi
yukarıda bilgi verdim zaten formu doldururken size aile destek programına başvurmak istiyormusunuz diye soruyor en başta

Mertyigit

Üye
Üye
Gececi kardes bu gida yardimi
12 ay duzenli vercekler yani saat 24 de gece alinmaya baslanir muracatlar yada sabah 9 dan sonra evde bakimda sosyal yardimsa evde bakim alanlarida kapsar
Bizim annem babam yasli bende engelli maas aliom baska gelir gorunmuyo 600 en yuksegi verirler heralde
Evde kira

Mertyigit

Üye
Üye
Aile bakanligi sitesine gir oku orda yaziyo 27 mayıs pazartesi

gececi01

Üye
Üye

hocam bu ne peki pek anlayamadım ama bana gıda erzak gibi herhangi bir sey formda yok idi tam tersi iban 2 ci sırada isteniyordu iban da verdim bir iddiam yok ama ben ne doldurdum anlamadım
Gececi kardes bu gida yardimi
12 ay duzenli vercekler yani saat 24 de gece alinmaya baslanir muracatlar yada sabah 9 dan sonra evde bakimda sosyal yardimsa evde bakim alanlarida kapsar
Bizim annem babam yasli bende engelli maas aliom baska gelir gorunmuyo 600 en yuksegi verirler heralde
Evde kira

doldurduğum 3 sayfa formda gıda ile alakalı bir ibareden ziyada üstteki yazı ve iban numarası dikkatimi çekti anlam veremedim
1378.1.7.png

Aile ve Sosyal Hizmetler BakanlığıSosyal Yardım Başvuru Hizmeti

Favorilere eklePuanla
Paylaş
  • Bu hizmet Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır.
  • Yazdır
Bu hizmeti kullanarak, sosyal yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuza ilişkin iş ve işlemler kayıtlı resmi ikamet adresinizin bulunduğu İl/İlçede bulunan 3294 Sayılı Kanun hükümleri doğrultusunda faaliyetlerini yürüten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca yerine getirilecektir.
Başvuru şartlarını görmek için tıklayınız.

Aile destek programı başvuruları başlamıştır. Programa ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşağıda bu hizmeti kullanarak daha önce yaptığınız başvurular görüntülenir. Başvurunuza ilişkin işlem yapılmış yardımları görmek için "Detay" butonuna tıklayınız. Eğer 15 gün içerisinde başvuru yapmadıysanız veya herhangi bir süreci devam eden başvurunuz yok ise başvuru yapabilirsiniz.
Aile destek programı başvuruları başlamıştır. Programa ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız. bu şekilde yazıyor hocam edevlette

Başvuru Bilgileriniz​

Başvuru Numarası4808Başvuru
Tarihi26/06/2022Başvuru
DurumuSüreç devam ediyor
.Durum AçıklamasıSosyal Yardım Başvurunuz alınmıştır.

Kimlik Bilgileri​

Son düzenleme:

Mertyigit

Üye
Üye
Basvurunuz alinmistir surec devam ediyor yaziyo gececi
Annem babam veya ben kimin basvurcagi fark edermi gececi kardes
Kendi adima basvurdum

Mertyigit

Üye
Üye
Tesekkur
Sosyal yardimlardan baska gelirimiz yok
600 verirlermi

gececi01

Üye
Üye
Tesekkur
Sosyal yardimlardan baska gelirimiz yok
600 verirlermi
benim tahminim bu yardım geliri olan olmayana değil sosyali olan yada olmayana değil herşeye gelen zamlardan dolayı alınan sosyal yardımların asgari ücretin yanına ek destek aynı zamanda karadeniz gazının payı veya 2023 seçimini sağlama alma V.S

malumunuz adanada da petrol bulundu

2020 pandemi yardımı ile nasıl her haneye 1000 tl dağıtıldı buda onun gibi ama uzun vadeli

Ali1984

Üye
Üye
arkadaşlar 2 konu var bu yardıma başvururken geliri soruyor engelli ve bakım maaşı var gelir olarak geçer mi ? bi de sosyal güvence varmı diye soruyor yeşil kart var. var mı yok mu diyecez şaşırdık . başvuran arkadaşlar gelir vrie sosyal güvence yi ne olarak işaretledi. yardım edermisiniz lütfen.

gececi01

Üye
Üye
arkadaşlar 2 konu var bu yardıma başvururken geliri soruyor engelli ve bakım maaşı var gelir olarak geçer mi ? bi de sosyal güvence varmı diye soruyor yeşil kart var. var mı yok mu diyecez şaşırdık . başvuran arkadaşlar gelir vrie sosyal güvence yi ne olarak işaretledi. yardım edermisiniz lütfen.
aynı soruyu bende sordum yukarıda aslında anlayan varsa cevap lütfen

Ali1984

Üye
Üye
arkadaşlar 2 konu var bu yardıma başvururken geliri soruyor engelli ve bakım maaşı var gelir olarak geçer mi ? bi de sosyal güvence varmı diye soruyor yeşil kart var. var mı yok mu diyecez şaşırdık . başvuran arkadaşlar gelir ve sosyal güvence yi ne olarak işaretledi. yardım edermisiniz lütfen
evet. bence çok önemli herkes için.
aynı soruyu bende sordum yukarıda aslında anlayan varsa cevap lütfen

Tekerlekli Sandalye