Türkiye Bedensel Engelliler Halter Şampiyonası 28 Mayıs 2011'de Keçiören'de Yapılacak

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
wt2uc.jpg

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'nun organize ettiği Türkiye Bedensel Engelliler Halter Şampiyonası 28 Mayıs 2011'de Ankara Keçiören Ahmet Tarhuncu İlköğretim Okulunda yapılacak..

F

Fırtına

Guest
Türkiye Halter Şampiyonası başladı.!

Bedensel Engelliler Türkiye Halter Şampiyonası, bugün Ankara'da başladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'nun faaliyet programındaki şampiyona, Keçiören'deki Ahmet Tarhuncu İlköğretim Okulu'nun spor salonunda gerçekleştiriliyor..

Erkekler ve bayanlar kategorilerinde düzenlenen şampiyonaya toplam 60 sporcu katıldı. Gün boyu sürecek şampiyonada, müsabakaların bitiminde ödül töreni düzenlenecek.

F

Fırtına

Guest
Halter Şampiyonası sona erdi.!

Bedensel Engelliler Türkiye Halter Şampiyonası, Ankara'da yapıldı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun faaliyet programındaki şampiyona, Keçiören'deki Ahmet Tarhuncu İlköğretim Okulu'nun spor salonunda gerçekleştirildi.

Erkekler 34 ve bayanlarda 14 olmak üzere toplam 48 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada, erkekler kategorisinde iki Türkiye rekoru kırıldı. Erkekler 67,5 kiloda İzzettin Kanat, 180 kiloyla kendisine ait Türkiye rekorunu geliştirerek bunu 181 kiloya taşıdı.

Erkekler 75 kiloda ilk önce podyuma gelen Serdal Kaya, 170 kiloluk kaldırışıyla, daha önce 160 kilo ile Murat Ceylan'a ait Türkiye rekorunu geçerek yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Kaya'nın ardından Murat Ceylan da 170 kilo kaldırarak rekoru egale ederken, yarışma tartısı avantajı ile altın madalyanın sahibi oldu. Serdal Kaya ise gümüş madalyada kaldı.

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Sıkletlerinde altın madalya kazanan sporcular ve kaldırdığı ağırlıklar şöyle;

-BAYANLAR-

40 kilo: Nazmiye Muslu (Konya)..........: 100 (kilo)

44 kilo: Çiğdem Dede (Ankara)...........: 95

48 kilo: Yasemin Ceylan (Konya).........: 95

52 kilo: Özlem Becerikli (Kocaeli)......: 100

56 kilo: Zeynep Selim (Gaziantep).......: 55

60 kilo: Dilfiroz Atılgan (Gaziantep)...: 70

67,5 kilo: Cihan Kubilay (Samsun).......: 85

75 kilo: Sema Uzun (Samsun).............: 40

+82,5 kilo: Ayşe Karaca (Gaziantep).....: 90

-ERKEKLER-

48 kilo: Uğur Altınel (Ankara)..........: 100

52 kilo: Mustafa Gül (Sivas)............: 100

56 kilo: İbrahim Özerçin (Sivas)........: 65

60 kilo: Turan Mutlu (Kocaeli)..........: 150

67,5 kilo: İzzettin Kanat (İzmir).......: 181

75 kilo: Murat Ceylan (Ankara)..........: 170

82,5 kilo: Yılmaz Fazlıoğlu (Konya).....: 137,5

90 kilo: Mehmet Doğan (Sivas)...........: 140

100 kilo: Kerem Seçilmiş (Kahramanmaraş) 125

+100 kilo: Cafer Yaşar (İzmir)..........: 150

F

Fırtına

Guest
Engelli halterciler madalyaları süpürdü

3783.jpg

Geçtiğimiz hafta Ankara’da yapılan Engelli Gençler Halter Türkiye şampiyonasına Konyalı sporcular damga vurdu.

Sporcularımız Şerife Ercan, Hafize Bingül, Aliye Büyükmutu ve Merve Can madalyaları topladı. Başarılı sonuçlara imza atan Olimpik Spor Kulübü sporcuları Konya’yı sevindirdi. Türkiye şampiyonluğuna gençlerde ulaşan Hafize Bingül, gençlerde aynı zamanda Dünya şampiyonluğuna ulaştı. Diğer sporcular Şerife Ercan, Aliye Büyükmutu ve Merve Can da ilk yapılacak olan Avrupa şampiyonası için milli takım kadrosuna dahil edilecek. Kulüp Başkanı Kenan Erdağı başarıya sevindiklerini ancak sponsor konusunda büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade etti.

Erdağı “Olimpik Spor Kulübü olarak, kendi imkanlarımızla bir şeyler yapma gayreti içerisindeyiz. Engelli insanların da spor yapmaya hakkı olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle onları kulübümüz bünyesine dahil ettik. Zaten son yapılan Türkiye şampiyonasında da bizi mahcup etmeyip dört şampiyonluk birden kazandılar. En büyük derdimiz sponsor bulamamak. Biraz güçlü bir sponsor bulabilsek, çok daha büyük başarılara imza atacağız. Artık dünyanın neresine giderseniz gidin, maddi destek olmadan bu işler yürümüyor. Devlet sponsor yasasını çıkarmış ama, kimsenin bu yasadan yararlanma gibi bir niyeti yok. İnşallah gerçek bir sponsor çıkıp, sporcularımıza sahip çıkar. Ben inanıyorum ki, engelli ya da engelsiz tüm Konyalı sporcular böyle bir destek bulunursa bileği bükülmez hale gelir” diye konuştu.

Tekerlekli Sandalye