Türkiye Beyazay Derneğinin Genel Müdürlüğü'ne Yazdığım Mail ve Lokman AYVA'nın Cevabı

YassaX

Üye
Üye
ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU DÜZENLENMESİ ve SAKARYA BEYAZAY DERNEĞİ İLE YAPILAN TELEFON GÖRÜŞMESİ HAKKINDA‏

09.01.2012
Kime: info@beyazay.org.tr, zeynepince@beyazay.org.tr, fevzidurmus@beyazay.org.tr
Kimden: Özkan CEYLAN (ozkancey@hotmail.com)
Gönderme tarihi: 09 Ocak 2012 Pazartesi 19:50:17
Kime: info@beyazay.org.tr; zeynepince@beyazay.org.tr; fevzidurmus@beyazay.org.tr

KONU: ÖMSS Kursunun Düzenlemesi Hakkında, Türkiye Beyazay Derneği Sakarya Şubesinin Telefonundan Yetkili Bir Bayanla Yapılan Konuşma Hakkında

Türkiye Beyazay Derneği Sakarya Şubesi'nin 0 264 277 63 88 no'lu telefonuyla 9 OCAK 2012 PAZARTESİ Saat 14:00 civarlarında yaptığım telefon görüşmesinin ayrıntıları şu şekildedir: Türkiye Beyazay Derneği Sakarya Şube Başkanı'nın İnternet Üzerinden 2-3 gün önce yaptığı açıklamada;Özürlülerin Devlet Memurluğuna alınmaları için yapılacak olan Sınav için, ÖMSS Kursu Düzenleyeceklerini ifade etmişlerdi.. 9 OCAK 2012 PAZARTESİ Günü Sakarya'daki Beyazay Derneği Bürosuna telefon açtım. Telefona çıkan bir bayandan ÖMSS Kursu Konusunda bilgi istedim. Şu anda Başvuruları aldıklarını , Ön Kayıt Tarzı bir işlem yaptıklarını, Özürlü Aday Arkadaşların, Telefon, Adres, Özür Durumlarının bilgilerini aldıklarını ifade etti. .Bende bunun üzerine; ÖMSS Kursunun ne zaman başlayacağını ? Sınav Konularının Neler Olacağını ? ÖMSS Kursunun Ücretli Olup Olmadığını ? vs vs sordum.. Telefondaki bayana özellikle ücret konusunda 2 kez hatırlatma yaptım.. Bana ücret ve diğer konuların daha belli olmadığını söyledi..Bende ücret varsa ve rakam ne kadarsa öğrenmem lazım, ona göre imkanım olursa gidebileceğimi ve şu anda işsiz olduğumu ifade ettim... Bayanda siz bize bilgilerinizi verin, belli olunca telefon ile size ulaşiriz dedi.. Ben de bunun üzerinde telefonla bilgi vermek - almak yerine Sakarya'daki Büronuza gelicem o zaman konuşuruz ifadesini kullandım.. Telefondaki Bayanın tutumu aynen şu şekilde oldu ; Buraya gelirken Randevulu Gelmeniz gerekir diye, bende Size mi gelirken Randevu alacağım dedim, Bayan evet deyince, Size iyi günler dedim ve telefonu kapadım... Hayatımda İlk defa boyle bir sey duyuyorum, Engelliler yararına açıldığı söylenen derneğin Sakarya Şubesine giderken Randevu alacağım ve öyle gideceğim... Türkiye Beyazay Derneği internet sitesini incelediğimde hic bir yerde İllerin Şubelerine yada Beyazay Derneğinin Genel Müdürlüğü'ne giderken Randevu alınması gereklidir gibi bir ibare göremedim.. Engelliler yararına açıldığı söylenen ve hatta yurt dışı şubeleri de açılan Böyle Bir Derneğe Boyle bir uygulamayı yakıştıramadım.. Her Platformda bu konuyu dile getireceğimi bilmenizi isterim.

Türkiye'nin Her yerinde üstüne basa basa Özürlüler İcin açılacak Olan ÖMSS Kurslarının Ücretsiz olduğu halde, bu konuda net bir cevap verilmeden, bu bilgiler daha sonra tarafınıza iletilecek şeklinde ifadeler karşısında çok şaşkınım... 2 kez telefondaki bayana ücreti konusunda net bişey öğrenmem lazım dedim, çünkü işsizim ve ailemin gelirinden faydalanıyorum diye ekledim... Telefondaki yetkili bayan, ÖMSS Kursu Ücretsizdir ya da ona benzer bir ifade kullanmadı ve başvurular sonucunda netleşecek dedi.... Aşağıda ise Türkiye Beyazay Derneğini'nin Karaman Şubesinin Müdürü ÖMSS Kursunun Ücretsiz olduğunu ifade etmiştir.

Ayrıca Türkiye Beyazay Derneği İnternet Sitesindeki haberde ÖMSS Kurslarının İlki Isparta'da açıldı ve Üretsiz Haberi aynen şu şekildedir: Türkiye Beyazay Derneği

ÖMSS Kurslarının İlki Isparta’da Açıldı!

Türkiye Beyazay Derneği, engellilerin eğitim konusunda duyduğu ihtiyaçları hızla karşılamaya devam ediyor. Engellilerin, 2012 yılında 28 bin engelli kadrosu için yapılacak olan ÖMSS Sınavına hazırlanmaları amacıyla kolları sıvayan Türkiye Beyazay Derneği, Isparta’da ilk kursunu açtı.
Isparta Valiliği, Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve Türkiye Beyazay Derneği Isparta Şubesi işbirliği ile açılan kurslar 4 ay sürecek. Halk Eğitim Merkezinde devam edecek olan kurslar ücretsiz! Türkçe, matematik, sosyal bilimler ve genel kültür derslerinin verileceği kurslarda 20 engelli eğitim görecek. Görme ve ortopedik engellilerin eğitim gördüğü kurslar kapsamında işitme engelli öğrenciler için ayrı bir sınıf oluşturuldu.

Türkiye Beyazay Derneği Karaman Şubesi ücretsiz kurs veriyor

2012 Mart ayında yapılacak olan özürlülere yönelik ÖMSS (özürlü memur seçme sınavı) için Karaman’da hazırlık kursu açılacağı bildirilmiştir.
Türkiye Beyazay Derneği Karaman Şube Başkanı Kemal Önder Demirkollu yaptığı açıklamada;’ 2012 Mart ayında yapılacak olan ÖMSS’de (Özürlü memur seçme sınavı) ise yeni bir uygulamaya geçilecektir. Özellikle sınavlardaki alım sisteminde bedensel engellilerle, görme ve işitme engellilerin aynı sınavda başarılı olmasını beklemek haksız bir rekabet oluşmasına yol açmaktaydı. Artık yeni yapılacak olan bu sınavda, işitme, bedensel ve görme engellilerimiz kendi engel grubu içinde sınava girecektir. Karaman Şubesi olarak derneğimize gelen yoğun talepler üzerine özürlü memur seçme sınavı(ÖMSS) için ücretsiz hazırlık kursu açmaya karar verdik.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TÜRKİYE BEYAZAY DERNEĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE YAZDIĞIM MAILIME , TÜRKİYE BEYAZAY DERNEĞİ ADINA SAYIN LOKMAN AYVA’NIN VERDİĞİ CEVAP ŞU ŞEKİLDEDİR :

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU DÜZENLENMESİ ve SAKARYA BEYAZAY DERNEĞİ İLE YAPILAN TELEFON GÖRÜŞMESİ HAKKINDA‏

10.01.2012

Lokman AYVA

la@lokmanayva.net

Kime: ozkancey@hotmail.com
Kimden: Lokman AYVA (la@lokmanayva.net)
Gönderme tarihi: 10 Ocak 2012 Salı 12:19:35
Kime: ozkancey@hotmail.com

Değerli Özkan Bey merhaba,

Bizim Sakarya şubemizle ilgili diyalogunuzu ve değerlendirmelerinizi okudum.

Bu tür eğitim çalışmalarında bizleri düşünmüş olmanızdan dolayı teşekkür
ediyoruz. Biz de Özürlü bireylerin eğitimine yoğunlaşmış bir kuruluş olarak
yeni hizmetler geliştirmeye çalışıyoruz.

Hizmet listesine almaya çalıştığımız sahalardan biri de ÖMS kurslarıdır.
Ülkemizdeki özürlü memur alım sitemi değiştiği için ona göre uygun çözümler
de bulmak bizlerin görevi. Bu müvacehede ÖMS kurslarını

1. nasıl verebileceğimiz
2. Muhtevasının nasıl olacağı
3. Kurs giderlerini nereden finanse edebileceğimiz
4. Kimlerin katılmak isteyeceği
5. Katılımcıların her hangi bir katkıda bulunmak için ekonomik durumalrının
uygun olup olmadığı

Gibi hususlar henüz belli değil. Bazı şubelerimiz gönüllü öğretmenlerle o
işi çözdüler. Sakarya şubemiz de çözmeye çalışıyor.

Diğer taraftan görüşmede randevu alınması konusu. Benim de sık sık başıma
gelen bir karışıklıktır bu. Milletvekili olduğum dönemlerde farklı illerden
ziyaretime gelen arkadaşlarımız olurdu. Bazen samimiyetimize istinaden,
bazen gidince görüşürüz yaklaşımına istinaden randevusuz önceden haber
vermezlerdi. Fakat benim yurtdışı görevlerimin de olması nedeniyle
çoğunlukla görüşemezdik. Üzülürlerdi ve maalesef ben de çok üzülürdüm. Keşkeönceden haber verse ve benim de olduğum zaman ağırlasam daha iyi olurdu.Randevu aslında görüşmede zahmete girenle daha çok ilgilidir. Zahmete girenkişinin emeklerinin boşa gitmemesi için randevu iyi bir yöntem. Ben genellikle bana randevu vermeyeni ziyarete gitmiyorum. Çünkü görüşemeden geri dönmekte var işin içinde. O anlamda size de önerim, "davetsiz misafir süprülmedik yere oturur" sözünde olduğu gibi randevusuz gitmeyin.

Dilerim sizin şartlarınıza uygun bir kurs açabiliriz ve siz de o kursa devam edip başarılı olursunuz. İşyerinize ziyaretinize gelirsem dediğim gibi randevusuz gelmem.

Hoşça kalın.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yahu Lokman Ayva Beyazay derneği başkanıymış. Yeni öğrendim bunu iyimi. :)

YassaX

Üye
Üye
Halilcim bende Lokman AYVA'nın Türkiye Beyazay Derneği'nde Yönetici olduğunu sanmistim..Simdi senin gonderdiğin mesajda Başkan olduğunu soyleyince bende yeni öğrenmiş oldum... Ayrıca Benim maillerime cevaben mail yazmasi bir anlamda bizim de bilgi sahibi olmamiza sebep oldu... Ayrıca kişisel yorumuma gelince; bence Lokman AYVA nin adına bana danışmanları cevap yazdı diye dusunuyorum.. Ayrıca ÖMSS Kursunun tamamen Ücretsiz olacağı konusunda herhangi bir yorumda bulunmamaları, demek ki bir ücreti ( Bağış Olabilir ) olduğu izlenimi edindim.. Hayırlısı Olsun Ne diyeyim..Ben dernek olaylarına pek sıcak bakamıyorum ..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yahu özkancım zaten 'ücretin' adı şimdilerde 'bağış' oldu. :) Bu arada lokman ayvanın danışmanlarının e-maili cevapladığını sanmıyorum. O adam meillere karşı çok ilgili, bende daha önceleri kendisiyle çok meilleştim. Gecenin 2 sinde cevap yazıdığı oluyordu bana. Birde yazılan cevaptan kimin yazdığı belli oluyor zaten. En azından bana gelen meillerden lokman ayvanın uslubu vardı. Ama yinede emin değilim tabi...

YassaX

Üye
Üye
Anladım Halil.. Mail kendisine ait olabilir, emin değilim de .. Yalnız dikkatli biri değil karşımda mail atan.. Ben mailim de işsizim, ücretini bilmem gerekiyor vs yazmışım... O ise kendisine göre espirili bir yanıt verip, işyerine randevusuz gelmem diyor ... Garibime gitti, bu detayın atlanılması ...ilginc geldi yani

YassaX

Üye
Üye
SAKARYA İLİ İÇİN DUYURU KONUSU

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU AÇILMASI VE ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN DÜZENLENMESİ HAKKINDA

29 NİSAN 2012 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI’NA ( ÖMSS ) YÖNELİK, ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE DÜZENLENECEKTİR.

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSUNA YÖNELİK BAŞVURULAR 16 OCAK 2012 PAZARTESİ TARİHİNDEN İTİBAREN; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE YAPILACAKTIR.

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURS BAŞLAMA TARİHİ; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE 8 ŞUBAT 2012 ÇARŞAMBA OLARAK PLANLANMAKTADIR.

BAŞVURU ADRESİ : ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ
BOSNA CADDESİ ( ELECTROWORLD KARŞISI ) NO: 108
ADAPAZARI / SAKARYA

SANTRAL TEL : 0 264 277 36 71

E-MAIL : 194136@MEB.K12.TR

WEB ADRESİ: Adapazar1 Halk Eitim

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU ÜCRETSİZDİR

SEMA45

Üye
Üye
vallahi arkadaşar turgutluda ömss kursu açılmış .ama haberim olamadığı için gidememiştim. ancak haberi nette okudum hemen H.E.M gittim izzat müdürle konuştum uyur gel dedi falan ertesi gün gittiğimde yanımda yenimle yeyenime dedimkiyukarı çık yer ayarla sonra beni ve yeyenim çıktı ona demişlerki kontenjan doldu artık vs müdürün telefonunıu yazıp göndermişler allahtan o anda müdür geldi konuştuk müdüre böyle böyle yapmışlar yeğenime müdür hemen yukarı çıkıp saolsun oturacağım koltuğu bizzat kendi koydu Allah heryere bizim müdürümüz gibi naip etsin.şuan gidiyorum beim için zor oluyuda katlancaz artık zorluğu şu 2.kata kucakta çıkmam .ama herşeyde hayır vardır

YassaX

Üye
Üye
SEMA45 Hanım Rica Ederim ...

Tekerlekli Sandalye