Türkiye İşitme Engelli Yıldızlar Puanlı Atletizm Şampiyonası Sona Erdi

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Türkiye İşitme Engelli Yıldızlar Puanlı Atletizm Şampiyonası'nın sona erdiği bildirildi.

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Atletizm Eğitim pistinde 2 gündün devam eden müsabakalar, ferdi ve takım şampiyonluklarının sahiplerini bulması ile sona erdi.

Federasyon Temsilcisi Faruk Çıngıloğlu, desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'ye teşekkür ederek, katılan tüm sporculara başarılar diledi. Açıklamada, erkeklerde Malatya Akşemsettin İşitme Engelli okul takımının, bayanlarda ise Antalya Kepez İşitme Engelli okul takımının şampiyon olduğu bildirildi.

gülümse_hayata

Üye
Üye
İşitme engelli Sporcular Türkiye Birincisi Oldu

Akşemseddin İşitme Engelliler İlköğretim Okulu atletizm takımı Türkiye birincisi oldu.

13-18 Nisan tarihleri arasında Adana'da gerçekleştirilen İşitme Engelliler İlköğretim Okulları Arası spor müsabakalarına Malatya'dan katılan Akşemseddin İşitme Engelliler İlköğretim Okulu Yıldız Erkekler Atletizm Takımı Türkiye birincisi oldu.

Okul Müdürü Vahap Tokmak, yaptığı açıklamada, okullarının Türkiye birincisi olmasının kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Engelli öğrencilere destek olunduğunda neler başarabileceğini gördüklerini ifade eden Tokmak, şunları kaydetti:

"Amacımız, öğrencilerimize engellerini sorun etmeden sosyal hayatta var olma bilincini ve davranışını kazandırmaktır. 60 öğrenciyle eğitim-öğretime devam ediyoruz. Okulun fiziki durumunun tamamının yenilenmesinden sonra aldığımız bu başarı, çalışma azmimizi daha da artırmıştır. Önümüzdeki yıllarda okul olarak Türkiye'nin en iyi okulu olmak için çaba sarf edeceğiz."

F

Fırtına

Guest
Türkiye Birincisi Engelli Atletlere Hediye Verildi

Atletizm'de Türkiye birincisi olan engelli sporcular kabul edilerek, hediyeler verildi. Akşemsettin İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencileri Milli Eğitim Müdür Vekil Mahmut Berk'i makamında ziyaret ettiler. Akşemsettin İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencileriyle işaret dili yardımı ile bir süre sohbet eden Berk, öğrencileri kutladı.

Akşemsettin İşitme Engelliler İlköğretim Okulu Müdürü Vahap Tokmak, yaptığı konuşmada, "İşitme engelli çocuğu olan velilere seslenmek istiyorum. Çocukları engelli diye hiçbir ümitsizliğe kapılmasınlar. İşitme engelli öğrencilere kapımız her zaman açık olup, okulumuzda en güzel şekilde hizmet vermekteyiz" dedi.

Milli Eğitim Müdür Vekil Mahmut Berk ise, "Türkiye birinciliğini ilimize kazandırdılar. Bu çocuklarımız engelli değil engelleri aşabilen çocuklarımız, onları yürekten kutluyorum, birlikte yarıştıkları rakiplerini geride bırakarak, İlköğretim İşitme Engelliler Atletizm yarışmasında Türkiye birincisi olmuş ayrıca basketbolda ise Türkiye dördüncüsü olduklarını öğrenmiş bulunuyorum. Bu sebeple de kendilerini kutluyor, başarıların devamını diliyorum" şeklinde konuştu.

Daha sonra öğrencilere birer adet kol saati hediye edildi.

NA-EA-Y

Tekerlekli Sandalye