Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nden Öğrenci Kas Hastalarına Eğitim Desteği.!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
images-stories-duyurular-burs_2-199x159.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilköğretim ve liselerde öğrenim gören, maddi imkânı olmayan kas hastası öğrencilere “Bir Nefes De Sen Ver” kampanyası kapsamında "bir yıl süreyle" karşılıksız eğitim yardımı yapılacaktır.

BURSİYER ADAYI OLMAK İÇİN ŞARTLARIMIZ;

1- T.C. Vatandaşı olmak,

2- Kas hastalığı olan,

3- Maddi imkânı olmamak,

4- İlkokul veya lisede öğrenci olmak,

BURS BAŞVURULARI;

Başvuru sahiplerinin; başvuru formunu doldurarak (başvuru formuna ulaşmak için yazımızın sonunda göreceğiniz sıkça sorulan sorular bölümüne gidiniz) ve aşağıdaki belgelerle derneğimize şahsen ya da posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir.

Değerlendirme sonuçları Eylül ayının 2. haftası açıklanacaktır. Son başvuru tarihi ise 19 Ağustos 2011 saat 17.00’a kadardır.

BURS BAŞVURULARINDA GÖNDERİLECEK EVRAKLAR;

- İmzalı başvuru formu,

- Bir adet vesikalık fotoğraf,

- Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Yönetmeliğince Alınmış Özür Oranını belirten Sağlık Kurulu Raporu,

- Aile bireylerini gösterir vukuatlı nüfus örneği,

- Nüfus cüzdan fotokopisi,

- Anne, baba ve aynı evde kalan 18 yaşından büyük aile bireylerinin sosyal güvenlik kurumlarından alınacak olan müstahaklık belgesi,

- Ailenin toplam gelirinin gösterildiği mali durum belgesi,

- Öğrenci belgesi,

- Başarı durumu gösterir belge ya da karne fotokopisi,

LÜTFEN SIKÇA SORULAN SORULAR BÖLÜMÜNÜ OKUYUNUZ..!

Türkiye Kas Hastalıkları Derneği

E-Posta: info@kasder.org.tr

F

Fırtına

Guest
118 Y Lions Derneklerinden Önemli Destek.!

Derneğimizin gönül dostu, yıllardan bu yana her zaman yanımızda olan ve destekleyen Sayın; Canan Köprülü’den çok ama çok önemli destek sözü aldık.

Kendisi 118 Y Lions Derneklerinin aktif üyesi olarak çalışmaktadır. Derneğimizin başlatmış olduğu “Bir Nefes de Sen Ver” kampanyası kapsamında İstanbul’da yaşayan ve üniversiteye devam eden kas hastalarımıza burs verebileceklerini müjdeledi.

Eğer İstanbul’da yaşıyor ve üniversiteye gidiyorsanız hemen derneğimizi arayın. Derneğimize 212 663 86 86 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Gerekli bilgileriniz alınarak işlem başlatılacak ve uygun görülmesi halinde burs almanız sağlanacaktır.

Türkiye Kas Hastalıkları Derneği

güneyli

Üye
Üye
Paylaşımlarınız için teşekkürler,özellikle kas hastalarının yapması gerektiği paylaşımları siz yapıyorsunuz umarım ki bunlardan yararlanırlar...

F

Fırtına

Guest
güneyli, rica ederim..
bu paylaşımlar; ''insanlık adına..'' benim görevim.. misyon'um.. ben; bu yola baş koydum, kendimi adadım.. engellilik içinde, engellilik var.. kızım ortopedik engelli ama ben; tüm engelli grubundaki, çocuklar ve insanlar adına mücadele ediyorum.. sorunlarımızı dile getiriyorum.. elimden geldiğince; tüm insanlara duyurmaya çalışıyorum.. tek isteğim-iz; sorunlarımıza çare.!!! hastalarımıza şifa.!!!

fatih33

Üye
Üye
bilseydim bende başvururdum yinede tşk.düşünceniz için :(

Tekerlekli Sandalye