Türkiye'de İlk Kez Zihinsel Engelli Çocuklar Tenis Oynuyor

F

Fırtına

Guest
Swissotel Maçka Tenis Kulübü'nün kortlarını, TÖSSED'e açması sayesinde, Türkiye'de ilk kez, zihinsel engelli çocuklar ve gençler tenis oynama şansına sahip oluyor.

Haliç Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda Swissotel Maçka Tenis Kulübü işletmecisi Bülent Ustaoğlu'nun girişimleri ile Swissotel Yönetimi kortlarını, Türkiye Özel Sporcular Derneği'nin kullanımına açtı. Bugüne kadar TÖSSED çatısı altında; futbol, basketbol, voleybol, yüzme, masa tenisi gibi 11 ayrı spor branşında eğitim gören ve katıldıkları Uluslararası müsabakalardan madalyalarla dönen özel sporcular, bundan böyle tenis branşında da kendilerini geliştirebilecek.

Konuyla ilgili olarak bugün Swissotel Maçka Tenis Kulübü'nde düzenlenen törene; TÖSSED Onursal Başkanı Dilek Sabancı, Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri, Swissotel Yöneticileri, Bülent Ustaoğlu ve gazeteciler katıldı. 3 aydır tenis eğitimi gören 15 zihinsel özürlü çocuğun korta çıkarak maç yapması, katılımcılardan ve basın mensuplarından büyük alkış aldı.

Törende konuşan Onursal Başkan Dilek Sabancı, sağladıkları imkan ve verdikleri büyük destekten ötürü Swissotel Yöneticilerine ve Bülent Ustaoğlu'na teşekkür ederek, plaketlerini takdim etti.

Haber Fx

Tekerlekli Sandalye