Tütüncüden 400 Engelli Öğrenciye Eğitim Desteği

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’de okuyan ancak eğitim araç gereçleri olmadığı için büyük sıkıntılar çeken 400 engelli öğrenciye el uzatıyor.

“Engeliniz Engelimizdir”diyen ve geçtiğimiz günlerde engelliler için bayram havasında bir etkinlik düzenleyen Başkan Hakan Tütüncü, şimdi de Kepez’de okuyan ancak eğitim araç ve gereçleri olmadığı için büyük sıkıntılar çeken engelli öğrencilere el uzatıyor. Başkan Hakan Tütüncü’yü ziyaret eden Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Kepez’de okuyan ancak eğitim materyali olmadığı için büyük güçlükler çeken engelli 400 öğrenci tespit ettiklerini belirterek, bu öğrenciler için yardım istediklerini söyledi.

Engellilere pozitif ayrım vizyonumuz olmalı

Kepez İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcılarıyla birlikte kendisini ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Şimşek’e her türlü desteğe hazır olduklarını söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak, engelli vatandaşlar için her zaman pozitif ayrımcılıktan yana olduklarını belirterek, bunu Kepez’in vizyonu haline getirmek istediklerini kaydetti.

400 engelli öğrenciye destek

Başkan Hakan Tütüncü, son derece korunmasız bir şekilde yardım eli uzatılmasını bekleyen bu öğrencilere, onların ihtiyacı olan eğitim araç gereçlerini temin ederek, gerekli desteği sağlayacaklarını belirterek, bunun da ötesinde eğitim gördükleri sınıflarda yeni düzenlemeler yaparak engelli öğrencilerin hayatlarını biraz daha kolaylaştırmak istediklerini söyledi.

Hakan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün engelli öğrencilerin ne gibi araç gerece ihtiyacı olduğu ve sınıflarda yapılacak düzenlemelerin neler olabileceği konusunda bir rapor hazırlamaları halinde, Kepez Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

Kepez Belediyesi

Tekerlekli Sandalye