ÜCRETSİZ REFAKATÇI İSTANBUL KART İÇİN E-Rapor Sistemine Girme Zorunluluğu Geldi

yoki_72

Üye
Üye
Merhaba

ÜCRETSİZ REFAKATÇI İSTANBUL KART KULLANIMI E-Rapor Sistemine Girme Zorunluluğu Geldi
Ben 2018 de Rapor Aldım
Ağır özürlü:EVET
Sürekli :EVET

Ben Raporumu E-Devletten Erişkinler için Rapor Kısmına Baktım
Kayıt Bulunamadı Diyor E-devlette Rapor Gözükmüyor Raporu Aldığım Hastane
Sağlık Bakanlığı Ulusal Engelli Rapor Veri Bankası Sistemine Girmemiş

Raporu Aldığım Hastaneye Gitsem 2018 Tarihli Raporumu E-Rapor Sistemine Girerler mi Sizin Düşünceniz Nedir

Aranızda Eski Raporunu Yeni Tarihte Hastaneye Giderek E-Rapor Sistemine Girmiş Olan Var Mı

Hastane E-Rapor İçin Tekrar Yeni Rapora Başvurman Gerekir Diyebilir Mi

Bu Konu İstanbulda Yaşayan Ücretsiz Toplu Taşıma Kartı İstanbul Kart Kullanan Engelliler için Çok Önemli

Bilgi Verirseniz Hem Ben Ve Diyer İstanbul Kart Kullanan Engelliler Bilgilendirilmiş olur

____________BELBİM DUYURUSU BU_____________
Sağlık Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında, ücretsiz İstanbulkart başvurusu için İBB İştiraklerinden BELBİM’e sunulan engelli raporları, artık Sağlık Bakanlığı e-Rapor ve Ulusal Engelliler Veri Bankası sistemleri üzerinden teyit ediliyor.

İstanbulkart sahiplerine ait bilgiler bu sistem üzerinden sorgulanacak ve sorgulama neticesinde rapor tarihi ile rapor geçerlilik süresi baz alınarak, İstanbulkart’ların ücretsiz olarak kullanılabileceği geçerlilik süresi belirlenecek.

Geçerli engelli raporu olduğu teyit edilen engelli vatandaşlarımıza, kısa mesajla ücretsiz İstanbulkart kullanımına dair bilgi verilecek. Gelen kısa mesaj sonrasında İstanbulkart’ların herhangi bir BİLETMATİK’e dokundurularak vizeleme işleminin tamamlanması gerekiyor.

İstanbulkart’larına vizeleme talimatları gönderilemeyen vatandaşlarımızın ise, engelli raporunu temin ettikleri hastaneye başvurarak, raporlarının Sağlık Bakanlığı’nın ilgili sistemlerinde kayıtlı olduğunu teyit ettirmeleri gerekiyor.

Rapor bilgilerinin ilgili hastane tarafından Sağlık Bakanlığı sistemlerine girişi yapıldıktan sonra, vatandaşlarımızın en yakın İstanbulkart başvuru merkezine raporlarının aslı ile gelerek vizeleme başvuru talebini oluşturmaları
gerekiyor.

Yapılacak veri doğrulaması sonrasında İstanbulkart vizeleme işlemleri gerçekleştirilecek.
Kaynak: İBB Kurumsal

Ekli dosyalar

• Belbim duyuru_004_Belbim web anabanner.jpg
    Belbim duyuru_004_Belbim web anabanner.jpg
    23.1 KB · Görüntüleme: 213

yoki_72

Üye
Üye
İstanbul kart Problemi Yaşayan Üye Yok mu

alakasi

Üye
Üye
engellilere yeni çileler göründü yakında kart vermemek için kılı kırk yararlar eski raporu olanlardan yeni den rapor istenir çünkü yeni çıkan raporlarda oranlar baya düşürüldü 40-50 sürekli raporu olanda daha düşük çıka bilir diye sıkıntılı adam 15-20 senedir sıkıntısız kullandıgı kartı artık bir çok kişi kullanamıyacak gibime geliyor tebrikler imam oğlu istanbul belediyesi çalışıyor ilk ta biz engellileri gördüler fazlalık yiyici olarak

şevket 45

Üye
Üye
engellilere yeni çileler göründü yakında kart vermemek için kılı kırk yararlar eski raporu olanlardan yeni den rapor istenir çünkü yeni çıkan raporlarda oranlar baya düşürüldü 40-50 sürekli raporu olanda daha düşük çıka bilir diye sıkıntılı adam 15-20 senedir sıkıntısız kullandıgı kartı artık bir çok kişi kullanamıyacak gibime geliyor tebrikler imam oğlu istanbul belediyesi çalışıyor ilk ta biz engellileri gördüler fazlalık yiyici olarak

arkadaşım rapor orantıları bu uygulamaya etki edecekse kim düşürürdü neden düşürülür ilk önce onu bir sorgulayalım!!

Tekerlekli Sandalye