Ülkemizde Kol Nakli Yapılması Mümkün mü?

HIZIR BEY

Üye
Üye
Öncelikle Konuyu Uygun Bölümemi Açtım Bilemiyorum Ama Bir Konu Hakkında Bilgye İhtiyacım Var
Bundan '6' Yıl Kadar Önce Babam Geçirmiş Olduğu Trafik Kazasında Sol Kolunu Dirsekten Aşağı Kayıp Etti Ve Geçen Gün Gazetede Gördüğüm Yazıda Ülkemizde Artık Kol Naklinin Yapılabileceği Ve Sağlık Bakanlığından Onay Geldiği Yazıyordu. Kaç, Yıldan Sonra Dokular Özelliklerini Yitirir Bunu Merak Ediyoruz Böyle Bir Şansımız Varmı Birde Bu Ameliyatın Masraflarını sgk Karşılıyor Diye Yazıyordu. Babam Bağkurdan Sigortaya Geçti Şuan Sigortadan Emekli.
Allah Bütün Engelli Büyük Ve Küçüklerimize Yardım Etsin Çok Zor...
Yardımarınız için Şimdiden Teşekkür Ederim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi- Estetik Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından, geçen 26 Eylül'de Türkiye'nin ilk çift kol nakli yapılan Cihan Topal, nakilden 13 gün sonra, eşi Fatma Topal'ın gözyaşları arasında ilk kez ayağa kalkıp yürüdü. Ameliyatı gerçekleştiren Doç.Dr. Ömer Özkan ve eşinin yardımıyla dün öğleden sonra ayağa kalkıp ameliyattan sonraki ilk adımlarını atan Topal'ın oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Ameliyattan iki hafta sonra ayağa kalkan Cihan Topal'da beklenildiği gibi baş dönmesi ve göz kararması olmaması sevindirdi.

Ekip başkanı Doç.Dr. Özkan, Topal'ın sağlık durumuyla ilgili şunları söyledi:

'Çok sağlıklı, korktuğumuz olmadı, ayağa kalktığında baş dönmesi yaşanmadı. Cihan'a, fizik tedaviye de başladık. Şu ana kadar iki seans tedavi aldı. Bu kan dolaşımının hızlanmasını sağlamak amacıyla yapılıyor. Parmaklarda hissiyatın çok daha ileri tedavilerden sonra olacağını bekliyoruz. Her şey yolunda. Ekip olarak Cihan'ın bir an evvel fonksiyonlarını yerine getirecek kollarına kavuşması için çalışıyoruz.ö

Heyecanını bir türlü yenemediğini söyleyen Cihan Topal ise, ôHeyecandan ayaklarım titredi. Ameliyattan sonra ilk kez ayağa kalkmanın, yardımlarla ilk adımı atmanın heyecanını yaşadım. Her şey yolunda gidiyor. Doktorlarım her anımı takip ediyorlar. Sevinç gözyaşları döküyorum. Sürekli Allah'ıma şükrediyorum. Yavrumun elinden tutmayı, eşimle el ele gezmeyi hayal ediyorum. Bir de kazadan sonra yaşamını yitiren 23 yaşındaki evladının kollarını bana bağışlayan Fatih Demirel'in annesinin ellerini öpmek istiyorumö diye konuştu.

Aydın'daki trafik kazasında hayatını kaybeden Fatih Demirel'in iki kolu, geçen 26 Eylül günü, Akdeniz Üniversitesi'nde Doç.Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından Türkiye'de ilk kez yapılan ve 7 saat süren ameliyatla, iş kazasında her iki kolunu dirsek hizasından kaybeden Cihan Topal'a nakledilmişti.

Söz konusu haber evet var akdeniz üniversitesinden gerçekleştirilmiş bence sizinde o hastaneyle kontak kurmanızı öneririm çok alışılagelmiş bir durum olmadığından şimdi size net bilgi verememekle birlikte geniş kapsamda bir bilgiye haiz degilim söz konusu hastaneyle görüşmenizi öneririm

HIZIR BEY

Üye
Üye
Anladım Teşekkür Ederim Tam Emin Olmadan Babama Umut Vermek istemedim, Akdeniz Ünüverstesi İle Bağlantıya Geçmem Gerekiyor Sanırım, Sırada 200 Kişinin Olduğu Yazıyordu

Tekerlekli Sandalye