Üniversite ile Devlet Hastanesi özür oranları cetveli farkımıdır?

Akdeniz26

Üye
Üye
Üniversite hastanesi ile Devlet Hastanesi özür oranı cetveli farklımıdır?Aynı hastalığa farklı değer verildiği görülmüş!Yorumlarınız nedir?

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hangi hastalığa hangi oranın verileceği "sakatlık oranı cetvelinde" yazılıdır. Tüm hastanelerde bu cetvelerde yazılanlara uymak zorundadır. Ancak hastaneler arası dr insiyatifine bağlı olarak farklı oranlarının verildiği görülüyor. Bu sadece devlet hastanesi ile ünüversitesi hastanesi arasında ki fark değil devlet hastanesiyle devlet hastanesi, veya ünü hastanesiyle üni hastanesi arasında farklılıklar olabiliyor.

güvenin

Üye
Üye
Sosyal yardım istegile düzelenen rapor %74 olmasına ragmen agır engelli hayır yazarak rededilmiş raporumda bazı yanlışlıklar yapılmış sordum iligililere birşey degişmez dediler raporun klinik bulgular bölümünde dizüstü amputasyon yazıyor olması gerekende bu teşhis ve tanılar bölümünde diz altı ampute ve engeli sürekli kutucgunu boş bırakmış sürekli işareti koyması gerekiyordu raporu düzenliyenlere sordum bişey degişmez dedi ne yapmalıyım

ZP1000 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Elinizdeki raporla birlikte il sağlık müdürlüğüne giderek rapora itiraz edebilirsiniz.

güvenin

Üye
Üye
Elinizdeki raporla birlikte il sağlık müdürlüğüne giderek rapora itiraz edebilirsiniz.
Hastane müdür yardımcısına yönlendirildim raporu ve yanlışlıkları gösterdim bana cevabı bunlar düzeltilse bile sonuç degişmez dedi
Benim sag dizüstü ampute +koah+ hiper tansiyon var %74 rapor verildi aynı hastanden önceki raporum var%76 müdür bu rahatsızlıkların sosyal yardım alamazsın dedi çok agır hastalara veriyoruz dedi il saglık müdürlügü raporu düzelttirse bile ben sosyal yardım alabilirmiyim halil bey bu konuda daha sonuca gidecek ne yapmalı yoksa yapılacak birşey kalmamışmıdır alakadar oldugun için teşekürler

ZP1000 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İyi güzelde "sosyal yardım" alıp almamanın rapor oranıyla bir alakası yok ki. Daha doğrusu rapor oranı %40 ve üstü olan kişiler "gelir testi sonucu" belli bir gelirin altında kalırsalar sosyal yardım alırlar. Müdür sallamış.

Tekerlekli Sandalye