Üniversitelerin verdiği raporlar geçersiz mi? (Yeni listeye göre)

berussa

Üye
Üye
Merhaba 16 kasımda yayınlanan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı engelli sağlık raporu ve heyet raporu vermeye yetkili sağlık kuruluşları yayımlandı.

Kaynak: http://engelliler.gen.tr/f25/saglik...-yetkili-hastaneler-ve-hakem-hastaneler-1466/
burada üniversite hastaneleri yok şimdi ünivrsiede alacağımız özürlü raporları geçersiz mi? acil bilgilendirseniz sevinirim.teşekkürler..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır üniversite hastanelerinin verdiği raporlarda geçerlidir. O listede sadece sağlık kurulu raporu vermeye yetkili "kamu hastaneleri" listelenmiş. Bu üniversite hastanelerinin verdiği raporlar geçersizdir anlamına gelmiyor.

mr.boris

Üye
Üye
Halil kardeşim ,sen bu rapor işlerinden anlarsın.Benim raporum yüzde 47.Raporumu ne zaman da bir yenilemek lazım?Eğer atanma şansı olursa yeniden rapor isterler mi?Rapor oranım düştü diyelim,atama şansımı kaybeder miyim?Bunlar aklımı çok kurcalıyor.Bilgilendirirsen sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@mr.boris, raporunun süreli olup olmadığını bilmiyorum. Süreli raporlar ön görülen süre zarfında yenilenmek zorunda sende öyle bir durum varsa yenilemelisin tabiki.

mr.boris

Üye
Üye
Sağolasın Halil kardeş.Dediklerini inceleyeceğim.Tekrar teşekkürler yorumların için.

mr.boris

Üye
Üye
Raporumu inceledim.Süreli rapor olduğu için ne zamana kadar yenilemem lazım?

M

mavibalina2012

Guest
Sn. Berussa içiniz kanaat getirsin aynen Halil Beyin dediği gibi Tam Teşekküllü Devlet Hastaneleri ile Eğitim ve Araştırma Hastaneleri engelli sağlık raporu vermeye yetkili kılınmıştır....

Sn. mr. boris raporunuzda süreli yazıldığı gibi süreside yazılıdır rapor onay tarihi üstte yer alır (tarih altındada sayı olan kısım) raporun sürekli olup olmadığı kısmında da sürekli veya süreli yazıp karşısında (1 yıl -2 yıl süreli gibi ibareler yer alır) siz raporun onay tarihine bakarak ne zaman yenilemeniz gerektiğini hesaplayabilirsiniz ve süreniz geldiğinde hastaneye tekrar başvuru yaparsınız...Süreli raporların özellikleri süreniz geldiğinde düzelmiş olup olmadığınızı belirlemek içindir...Eğer bu sürede iyileşmişseniz raporunuzu yenilemezler yani bu bir nevi engelinizin %40'ın altına düşmesi anlamına gelir...Verilen sürede iyileşmemişseniz raporunuz yenilenir veya süreklilik kazanır...

mr.boris

Üye
Üye
Raporun eskisine baktığım için şaşırdım.Yeni raporumda sürekli yazıyor.Hatam için kusura bakmayın.Sürekli yazdığı için yenileme yapmayacağım demek ki.Atanma durumunda bu sürekli ibaresi etkili olmaz değil mi? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sürekli ibaresi "etkili olmaz" derken tam olarak nasıl bir etkiden endişeleniyorsunuz?

mr.boris

Üye
Üye
Mesala bazı kurumlar belli hastalık veya engel durumu göz önüne alarak atama yapmıyor.Sürekli ibaresi atamalarda engel teşkil edip etmediğini bilmediğim için sordum.

M

mavibalina2012

Guest
Sn. Mr. Boris
Süreklilik kazanmayan raporlarda asıl sıkıntı vardır...Devlet ve özel kuruluşlar engelli çalıştırmak zorundadır...Neden sorun olsun %40 raporunla işe girebildiğin gibi daha yüksek oranlarda da girebilirsin veya hastalığın ilerleyen türdendir %40 ile girersin bir bakarsın ilerleyen dönemlerde %80'e kadar çıkabilir bu senin seçimin değil ve Devlet bilerek seni işe alıyor daha doğrusu işe almak mecburiyetinde sakın o şekilde düşünmeyin veya işe girdiğinizde amirinize bu konuda insiyatif hakkı vermeyin yoksa aldığınız maaşı bile kendi cebinden veriyormuş psikolojisi yaratırki bu da mobbingin daniskasıdır....Yani engelli memur olduğumuzda kimseye hesap vermek mecburiyetinde değiliz tabiki yasaların elverdiği tüm müeyyideler diğer personele nasıl uygulanıyorsa bize de aynı şekilde uygulanır ve kurallara uymak zorundayız ancak kimse bu işi bize babasının hayrına vermiyor bize işi veren şahıs değil Devlet bunu unutmazsak sorun yaşanmaz...

ural25

Üye
Üye
bursa defterdarlığı hakem hastaneye yani u.ü tıp fakültesine yolladı.burada %56 (formüle göre %48le) ankaraya yolladım.bugün aradığımda raporumun %32ye düştüğünü söylediler.evrak ulaşmadı elime ama nasıl olursa hakem hastane raporunu düşürebilir..bundan sonraki yasal süreç hakkında yardım bekliyorum.

ural25

Üye
Üye
maliye hakem hastane raporunu düşürdü.

bursa defterdarlığı tarafından 10 ağustosta u.ü.tıp fakültesine (hakem hastane) olarak gönderildim.oradan %48 3yıl geçerli rapor aldım ve ankaraya gitti.maliyeyi bugün arayıp sonucu sorduğumda %32ye düştüğünü söylediler.bundan sonraki süreçte ne yapmalıyım.bu benim maliyeden dönen 2 raporum.nasıl hareket edeyim.yasal süreç hakkında yardım istiyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hakem hastanesinin verdiği oran nihai orandır. Bu na rağmen hakem hastanesi %48 oranlı rapor vermiş maliye bunu %32'ye düşürmüşse derhal mahkemeye giderek hakkınızı arayabilirsiniz. Kaldıki oranı hakem hastanesi değil normal hastane verse dahi maliyenin oranı düşürmeye yasal olarak hakkı yok.

ural25

Üye
Üye
teşekkür ederim.AYRICA ŞUNU DUYMUŞTUM.MALİYE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜNE İTİRAZ EDEREK ANCAK HAKEM HASTANE RAPORUNA KARŞI ÇIKABİLİRMİŞ.doğru mu ve başka yasal hükümler nelerdir..1 ekimde emekli olmayı planlıyordum.dava açsam zaman uzarsa bana tüm emekli haklarım verilecek mi acaba..böyle bir dava açmalımıyım.

Tekerlekli Sandalye