Ünye'de Otizm Sınıfı Açılıyor.!

F

Fırtına

Guest
Ünye TOKİ Ömer Çam İlköğretim Okulu'na 2011-2012 eğitim öğretim döneminde otizm sınıfı açılacağı bildirildi.

Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Müdürü Nedim Demircan, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, otizm hastaları için ihtiyaç olan otizm sınıfının Ünye TOKİ Ömer Çam İlköğretim Okulu'na açılacağını söyledi.

Demircan, Ünye'de Anafarta, Mehmet Akif, Necmettin Polvan İlköğretim Okulları'nda özel eğitim sınıflarının olduğunu, TOKİ Ömer Çam İlköğretim Okulu'nda da açılacak olan özel eğitim sınıfına ilave olarak ilçede ilk kez otizm sınıfı açılacağını kaydetti.

Otizm hastalarının ailelerine sabırlı olmaları ve çocuklarını tanıyarak onların yapabilecekleri ölçüde beklentiler oluşturmaları gerektiğini söyleyen Demircan, şunları kaydetti;

"Otizm hastalarında doğuştan gelen belirtiler yaşamın ilk 3 yılında kendisini gösteriyor, gelişimsel yetersizlik ve nörolojik bozukluk oluyor. Zihinsel engellilerin eğitimi uzun bir süreçtir, bu yüzden her aile çocuklarına karşı sabırlı olmak zorundadır. ve asıl önemli olansa aileler, çocuklarını tanıyarak onların yapabilecekleri ölçüde beklenti oluşturmalıdır. Çocuklarının yapabildikleriyle mutlu olsunlar.. Aileler çocuklarının davranış, öğrenme problemlerini fark ettiği anda Rehberlik Araştırma Merkezine danışsınlar.. Ünye'de Anafarta, Mehmet Akif, Necmettin Polvan İlköğretim Okulları'nda özel eğitim sınıfları hizmet veriyor. Bu yıl TOKİ Ömer Çam İlköğretim Okulu'nda da özel sınıf açılacak.. Bunun yanı sıra TOKİ Ömer Çam İlköğretim Okulu'nun fiziki yapısı incelenerek, buraya otizm sınıfı yapılmasının da uygun olduğu görüldü ve açma kararı alındı.."

Tekerlekli Sandalye