Üzerime araba var diye yeşil kartım iptal edildi.?

müRüvvet

Üye
Üye
ben yüzde 92 engelliyim abim benim adıma ötv siz engelli arabası almıştı geçen yıl. benim kendimin yeşil kartı var. onla alıyodum ilaçlarımı felan. yeşilkartın vizesi dolmuş abim yeniletmek istediğine yenileyemeyiz üzerine araba var ona yeşil kart verilmez demişler.
ben ilaç felan alıyom şimdi ne yapcağı z şaşırdık. bu haksızlık değilmi ya. ne yapmalıyız şimdi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yapılacak tek şey arabayı bir başkasının üzerine devretmek. ÖTV indirimli aldığınız için devir esnasında ödemediğiniz ÖTV yide ödemek zorundasınız. (5 yılı dolmadığı için devir-satış işleminde ödemediğiniz ötv yi ödemek zorundasınız.) Ancak bu şekilde yeniden yeşil kart çıkartabilirsiniz. Malasef üzerine araba olan kişilere yeşil kart verilmiyor. Verilenlerin ise yeşil kartları iptal ediliyor.

müRüvvet

Üye
Üye
bu nasıl adalettir. biz arabayı keyif olsun diye almadıkkii benim engelim ağır sürekli hastaneye gitmem gerekiyor taksi parası ağır geliyor ondan kurtulmak iin araba aldık başımıza bu geldi:(

F

Fırtına

Guest
mürüvvet,

bu böyle bir adalet.!!! kanun/yasa böyle düzenlenmiş.!!! bu kanun/yasa doğru mu.?! bana göre hayır.!!! bu bir adaletsizlik.!!! devlet; engelli insanların sağlık sorunlarından bi'habersiz.. neyi, nasıl uygulayacağını bilmiyor.. bu devlet; araba sahibi olmanın; engelsiz insanlardan çok, engelli insanlara gerekli olduğunu kavrayamamış bir devlet (!)

polo42

Üye
zaman lazım daha çok zaman, adım adım ilerliyoruz medeniyetin granit yollarında, batı yıllar önce atmış adımları, tastamam etmişler aydınlık ferah bir yaşam için kendi halklarına.. dahada ne gerekiyorsa yapmaya devam ediyorlar. Maalesef güzel ülkem çarpık zihinlerin, Devletin malı deniz yemeyen Domuz, su akarken sende doldur testini mantığıyla har vurmuş harman savurmuş kaynaklarını, çalışkan ve özünde yapıcı insanım üç beş kuruşun hesabını yapmaktan, buğün çocuğumu eşimi ailemi nasıl doyururum'un hesabını yapmaktan bi haber kalmış Dünyadan.. sesini çıkarmamış koyun demişler ses etmemiş, aptal demişler sineye çekmiş.. ama artık eskisi gibi değil, gelişen dünyanın iletişim araçları ile sessiz çoğunluğun sesi duyuluyor hale geldi.. bundan sonrası için umutlarım var biz göremedik; aydınlık ve ferah ülkenin, onurlu,güçlü ve mutlu insan olmayı. şuna inanıyorum ki ;gelecek nesiller görecek kalkınmış, refah düzeyi yüksek bir ülkede, tüm haklarına sahip mutlu bireyler olmayı. sevğili Devlet büyüklerim elinizi vicdanınıza koyun, engelli zaten hayatın bir sürü güzelliğinden yoksun, kısıtlı ve sıkıntılı yaşam içerisinde var olmanın mücadelesini veriyor. Sevğili Başbakanım balkon konuşmanızda engelliler için yeni adımlar atacağız dediniz. Size inanıyorum ve inanmak istiyorum. gelin ilk adımı bu kardeşimiz için atın. onun olmazsa olmazı 4 tekerini çok görmeyin. araba aldıysa parasıda vardır mantığıyla hareket etmeyin. arabayı o almasın siz alın. Ankara da bir uygulama başlatmışsınız bir hastanemize golf arabaları tahsis edilmiş hastalar evlerinden hastaneye nakil ediliyor. ne çok mutlu oldum bilemezsiniz, gelin bunu tüm ülkeye uygulayın. engelleyi kucaklayın, bizde sizi bağrımıza basalım.

müRüvvet

Üye
Üye
Sayın polo42 okadar doğru ve güzel şeyler yazmışınızki sizin bu yazdıklarınızı devlet büyüklerinin okuyup ibret almasını isterdim. Bir haftadır canım çok sıkkın allah sonumuzu hayır etsin kaşıkla verip kepçeyle kafamıza vuruyolar...

F

Fırtına

Guest
mürüvvet, sıkma canını............dediğin gibi; Allah sonumuzu hayır etsin.. engelli insanları mağdur eden bu sorunlar en kısa zamanda çözüme ulaşır dilerim/inşaallah.. polo42 arkadaşımızın yazmış olduğu yazı; devletin yapması gerekenler.!!! devlet, polo42 arkadaşımız gibi düşünse..........; engelli insanlarımızın sorunu kalmayacak.. zaten.!!!

Tekerlekli Sandalye