Üzerimize ev var diye engelli maaşımız kesildi?

memoş01

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ben omur ilig felclisiyim yüzde 60 raporum var bugun postaneya gitim maşımı çekmek için maşım yatmamış 144 u aradım neden maşım yatmamışdiye ögrenim dedim maşınız kesilmiş dedi neden dedim adınıza gayri menkul varmış dedi kiraya veriyorsunuz dedi muhtaç degilsiniz dedi
benim adıma evim yok ev eşimin evi babasından miras kaldı eşim ve çocuklarımla oturuyoruz evde ev eşimin adına her hangi biryerden gelirim yok sigortamda yok çalışamıyorum 5 çocugum var okuyor Allahtan revamıdır nasıl bir yola başvurmalıyım maşımın geri baglanması için teşekkürederim şimdiden

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=18396]memoş01[/MENTION]

2022 maaşı için eve giren hertürlü gelir toplanıp evdeki kişi sayısına bölünmesi halinde 423 TL kişi başı düşen miktar aşılmamalıdır. Ayrıca 2022 maaşı yönetmeliği der ki
3) Hanenin ikamet ettiği konut haricinde diğer konutları için (takdir edilen/beyan edilen) rayiç bedelinin 240’ta biri ve (takdir edilen/beyan edilen) kira getirisinin toplamı,

Bu durumda sizin eviniz kira getirisi olan değil ikamet ettiğiniz evse bundan dolayı sizin maaşınızı kesemezler. İtiraz edip yönetmelikteki bu detayı tabiri caizse gözlerine gözlerine sokun.

memoş01

Üye
Üye
[MENTION=480]gülümse_hayata[/MENTION]

ikamet ettiğim ev üç katlı bunu birinde ben ve eşim çocuklarım oturuyoruz diger iki katını eşim kiraya veriyor kira getirisi yılık üçbin tl her dayrenin ben engeliyim çalışmıyorum ikamet ettiğim evde eşim ve 5 çocugumla beraber yaşıyoruz evden gelen kirada kurtarmıyor maşım kesilince saglıktandamı faydalanamicam bilgi verirseniz sevinirim teşekkürederim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Her dairenin 3000 senelik geliri var demişsiniz, yani 2 daire kirada toplamda 6000 senelik gelir getiriyor buda aylık ortalama 500 lira eder, ayrıca bu evlerin kira getirisinden başka birde 3 evin rayiç bedeli hesaba dahil edilecektir, bu şartlarda başka geliriniz yoksa maaşınız kesilmemesi lazım ancak kurum şöyle düşünmüş olabilir 2 ev + ikamet edilen evle birlikte toplamda 3 ev eder buda muhtaş olmadıgınız düşüncesi oluşturabilir, yapmanız gereken şey sosyal yardımlaşma vakfına giderek sözlü olarak durumu izah edip muhtaçlık testi yaptırmak istemeniz, eğer vakıf sizin durumu degerlendirip hesaplayıp inceleyip muhtaç oldugunuza kanaat ederse maaşınızı yeniden bağlarlar, biraz düz mantık yapmışlar 3 ev var 2 sinden kira geliyor muhtaç degildir demişler vakıfa itiraz ederek yeniden bi inceleme istemenizde yarar var.

Tekerlekli Sandalye