Üzerine taşınmaz mülk olan kişiler evde bakım maaşı alabilir mi?

metin ay gürbüz

Üye
Üye
%99 özürlü bir başkasının yardımına muhtaç kardeşime evde bakıp parası bağlandı. ayrıca 2022 den de bir iki yıldır maaş alıyor.evde annemle özürlü kardeşim kalıyor.annem babamdan ayrıldı.13 senedir ayrılar. fakat babam ayrılırken o zaman annemin üzerine bir ev ile araç vermişti..(tabi bunlar evde bakım bağlanırken ek halinde ilgili yerlere sunulmuştur.onay geldikten sonra maaş bağlanmıştır)..annemin her hangi bir sosyal güvencesi yok.annemin geliride yok.bir yerde falan çalışmıyor..çocukları olarak biz bakıyoruz.ben evliyim ve şehir dışında ayrı çalışıyorum.şahsıma ait bir bahçem var! bu bahçemi anneme vericem. evde bakım parası kesilirmi?..teşekkürler...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Vereceğiniz bahçe eğer gelir getiren bir durum arz etmezse maaş kesilmez, ancak bahçeyi vermeden önce SHÇ'ye bir sorun zira bu gibi durumlarda son karar onların bi danışıp karar verin.

metin ay gürbüz

Üye
Üye
yok hocam gelir getirmiyor.. annem şuan apartman dairesinde oturuyor.özürlü kardeşimdede bir sinir hastalığı var.bazan saldırgan olup aşağıya birşeyler atabiliyor.apartman dairesi ona gelmiyor.o yüzden inşaallah ileride onlara bir ev yapıp,müstakil ortamda yaşamasını sağlamak amaçlıverecez. ilginiz için çok sağolun.genede ben bir danışayım.teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba Metin Bey,
Gelir getiren bir mülk değilse hiçbir şekilde sıkıntı olmaz. Gelir getirse dahi gelen gelir kişi başına 363 tl yi geçmediği sürece yine bir sıkıntı olmaz.
Siz sadece formalite icabı SHÇ e bildirimde bulunacaksınız. Hepsi bu.

metin ay gürbüz

Üye
Üye
çok sağolun hocam..çok aydınlatıcı oldu..Allah'a emanet olun..

Tekerlekli Sandalye