Uğur Altınel 10 Parmağında 10 Marifet Sözünü Doğruluyor

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
altinel%282%29.jpg

Ankara'da yaşayan ve bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışan 30 yaşındaki Uğur Altınel, doğuştan bedensel engelli olmasına karşın, adeta ''10 parmağında 10 marifet'' sözünü doğrulayan yeteneklere sahip..

Tekerlekli sandalye tenisi oynamasının yanı sıra müzisyenlik de yapan Uğur Altınel, son olarak katıldığı Türkiye Halter Şampiyonası'nda da 100 kiloluk kaldırışıyla altın madalyanın sahibi oldu.

Milli halterci Altınel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara'da hafta sonu düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Halter Şampiyonası'nda 48 kiloda 100 kiloluk kaldırışıyla altın madalya kazandığını hatırlatarak, ''5 yıldır halter kaldırıyorum. Katıldığım bütün müsabakalarda Türkiye şampiyonu oldum'' dedi.

Doğuştan ayaklarının kısa olması nedeniyle boyunun 95 santimetrede kaldığını belirten Altınel, ''Bu sene dördüncü şampiyonluğum.. Geçen yıl şampiyonaya katılmamıştım. Ben 43 kiloyum ve 48 kiloda yarıştım. 100 kilo kaldırarak altın madalya kazandım. Ağırlıkları yüreğimle kaldırıyorum. Daha önceleri 125 kilo kaldırıyordum. Eski performansıma tekrar ulaşacağım'' diye konuştu.

Altınel, Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinin Türk Sanat Müziği Korosunda müzisyenlik yaptığını ve vurmalı çalgılarda yer aldığını belirterek, ayrıca tekerlekli sandalye tenisi oynadığını kaydetti.

Gününün büyük bir bölümünün spor antrenmanıyla geçtiğini ifade eden milli sporcu Altınel, şunları söyledi;

''Sabahları tenis, öğleden sonra halter çalışıyorum. Ayrıca koronun çalışmalarına katılıyorum. Artık günümün büyük çoğunluğunu spor alıyor. Öncelikli olarak halterde Avrupa Şampiyonası'nda derece yapmak istiyorum. Şu an için halterde daha başarılıyım ama teniste de daha iyi yerlere geleceğim. Bir koltukta iki karpuz taşımak zor ama ben taşımaya çalışıyorum. Engellilere örnek olsun istiyorum. Eğer biz engelliler istersek birçok dalda başarılı olabiliriz. Sonuçta engel hiç bir şeydir. Engeli insan ancak kendisi oluşturabilir..''

F

Fırtına

Guest
sevgili uğurcum,

seninle gurur duyuyoruz.. başarılarını tebrik ediyorum.. daim olsun inşaallah..

Tekerlekli Sandalye