Uğur Işılak ve Müzikleri

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
1239624452_ugur-isilak-b-.gif

Uğur Işılak (d. 15 Kasım 1971, Almanya Neviges), Türk müzisyendir. Aslen Ankara ŞerefliKoçhisar'lıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini Almanya'da tamamladıktan sonra Açık Öğretim İktisat Fakültesinde öğrenimine devam etti. Çocukluğunu, Almanya'nın Neviges şehrinde geçiren sanatçı, daha sonra ailesiyle birlikte Gelsenkirchen şehrine taşındı. Çocukluk yıllarında, şiire ve şairlere olan merakı ile sekiz yaşlarında ilk şiirlerini yazmaya başladı. On iki yaşlarında ağabeyi Abdullah Işılak'tan bağlama çalmayı öğrendi. Bağlamada çalmayı öğrenmekle birlikte, genelde halk edebiyatı normlarında yazdığı şiirlerini, on üç yaşında bestelemeye başladı ve ilk albümünü 1993 yılının Ocak ayında dinleyicinin beğenisine sundu. Albümün promosyonuyla beraber Avrupa'nın çeşitli yerlerinde konser verdi.

Kendi kaset çalışmalarını devam ettirmek amacıyla 1992 senesinde Almanya'da ses kayıt stüdyosu kurarak aranje ve tonmaisterlik yeteneklerini de geliştirdi. Yaklaşık 25 yıllık profesyonel sanat hayatında, sözü ve müziği kendisine ait olan 400'e yakın eser ve birçok şiir ortaya koydu. ”Dönen Alçak Olsun” isimli albümünü yapmak amacıyla 1998 senesinin Nisan ayında Türkiye'ye yerleşen sanatçı, yapım, promosyon ve dağıtım amacıyla “Divan Müzik” şirketini kurdu. 2000 senesinin Temmuz ayında aynı şirkette “Söyleyeceklerim Var” isimli albümünü çıkardı.

Sanatçı, 2001 senesinin Haziran ayında çıkardığı “Yıldırım Gibi” adlı albümünün promosyonuna paralel olarak 8 hafta “Uğur Işılak'la Ozanca” isimli kendi TV programını sundu. 2002 senesinin Temmuz ayında “Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar” 2004 Aralık ayında Kalabalık Yalnızlara & Ozanca 2006 senesinin Nisan ayında Sil Baştan 2007'nin Temmuz'unda Aşkın Cenazesi Var 2008 senesinin Ekim ayında "Sizin Gibi Değilim" isimli albümleri piyasaya sürdü.

Son olarak 2009 senesinin Aralık ayında "Artık Geç Oldu" isimli albümünü çıkardı.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Askim sana emanet

Tekerlekli Sandalye