Uyku apnesi+Tansiyon+Şeker+Astım-Ankara hızlı engelli raporu öneri

t_ugurlu

Üye
Üye
Öncelikle İyi bayramlar ve herkese Sağlıklı günler dilerim.

Damdan düşenin halinden en iyi damdan düşen anlarmış :)... Erken emekli olabilmek için engel oranı belirler rapor almak istiyorum.
Nasıl bir yol izleyim diye danışmak istiyorum. Durumum aşağıdaki gibidir. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden Teşekkürler...

Durumum
1995 işe girişliyim ve 25 yıl sigortam var. Devlet memuruyum. Normal şartlarda yaş vurduğu için 2032 de emekli oluyorum. 6 yıl önce özel bir hastanede uyku apnesi ağır 43( 30 un üstü) raporuna göre parasının bir kısmı (ta o zaman 2300 TL) SGK tarafından karşılanan CPAP cihazı aldım ve kullanıyorum. VKI 41 obezite, tansiyon 10 yıldan fazla ilaç kullanıyorum ama raporlu ilaçla tansiyonum normal seyrediyor. 10 yıldır TIP 2 diyabet var ama oda alt sınırda raporlu ilaçla devam ediyorum. Astım var yine raporlu ilaçla normal seyrediyor.

Yardımınızı beklediğim konular
1- Çalıştığım Kurumdan sevk mi almam gerekiyor yoksa direk kendim başvurabilir miyim?
2- Ankarada ikamet ediyorum, en hızlı hangi hastaneden rapor alabilirim. Ne önerirsiniz?
3- Başkent Üniversitesi Hastanesi özel ama engelli raporu verebilir yetkili hastaneler listesinde. Oraya başvursam ek ücret isterler mi? hem rapor hem muayene için
4- Uyku apnesi için tekrar test yaparlar mı? Sorun yok ama devlet hastanelerinde uyku laboratuvarında sıranın gelmesi 5-6 ayı buluyor o yüzden?
5- Sanırım %40 engel oranı işimi görüyor erken emeklilik için uyku apnesi %35+%20 obezite ... kurtarıyor gibi
6- Bir de alacağım rapor süreli mi olur? Süreli olursa durumuma göre kaç yıllık olur sizce

Çok teşekkürler...

İsen Buga

Üye
Üye
1. Kendiniz başvuracaksınız heyete gireceksiniz. Kurum sevkleri artık kaldırıldı. Ancak amirinizden izin alıp hastaneye heyete gideceğini söylemelisiniz. Saatlik yada günlük izin verebilir.
2. Korona vakası yüzünden sizi içeri almazlar. Ola ki şansınızı deneyeceksiniz en iyisi şu: muayene olduğunuz hastane olsun. Sizi tanıyan doktor ile hızlı sonuca ulaşırsınız.
3. Özel hastanenin özel tarifeleri uygulaması normal. Yani ücret talep edebilirler.
4. bilmiyorum muayene olduğunuz hastaneye giderseniz kismet diyelim. %50 yapar %50 yapmaz. Başka hastaneye giderseniz %100 yapar diyebilirim.
5. Sonradan sakatlanan memurlar kanununa tabiisiniz %40 kurtarır. Ama süresiz alırsanız. Süreli alırsanız başınız yanar.
6. Süreli olursa süreyi doktor belirler: süresi bitmeden tekrar rapor tekrar heyet tekrar işlem yapmak zorundasınız.

Bizden uyarı: olaki rapor %40 altına düşerse emeklilik yanar. işe başlamak zorunda kalırsınız.

t_ugurlu

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim.. Çok sağolun

Ankara için hastane öneriniz var mı aceba?

İsen Buga

Üye
Üye
Uyku problemi konusunda Dışkapı ve Bilkent Şehir Hastanesi Öneririm: korona krizi bir bitsin öyle gidin derim.

t_ugurlu

Üye
Üye
Merhabalar

Bilmediğim için çok mesgül ediyorum. Yardımlarınız için çok teşekkürler...

Hastane rehberinde
"
5. RESMİ TALEP ÜZERİNE DÜZENLENEN SAĞLIK KURULU
RAPORLARI
a. Vasi tayini
b. Malulen emeklilik
c. 2022 sayılı kanun kapsamında düzenlenen raporlar
d. Gelir vergisi indirimi için düzenlenen raporlar
e. Emniyet personelleri için düzenlenen raporlar
f. Askeri personeller için düzenlenen raporlar
UYARI: Resmi yazılar posta yolu, bilgi işlem sistemi üzerinden veya elden
hastanemize ulaşmaktadır. (elden getirilen resmi belgelerin başvuru öncesi
hastanemiz evrak kayıt biriminde işlem görmesi zorunludu"
yazıyor
Merak ettiğim
1- artık resmi sevk gerekmiyor değil mi,
2- ben hemen emekli olmayacağım hakedip bir süre bekleyeceğim, sanırım d ye başvuracağım, ileriye yönelik olarak hangisi/hangileri için başvurmalıyım, neye dikkat etmeliyim.
3- Sadece 4 resim ve kimlik yeterli oluyor sanırım başka evrağa gerek yok
4- UYku apnesi ile ilgili raporum özel hastaneden eski tarihli sizce onuda yanımda götürmelimiyim, isterler mi

İlginize sabrınıza çok teşekkürler

İsen Buga

Üye
Üye
1. Gerekmiyor
2. D kısmı bildiğin heyet raporu ama çalışma koşullara bağlı: 1 ekim 2008 den önce ssk.lı girişli iseniz o zaman vergi dairesine ilk gideceksiniz: sayet sonra ise gerek yok hastane heyetine gideceksiniz. Dikkat konusunda ne diyim: bildiğin heyet bu..
3. Sadece kimlik. heyette foto cekiyorlar anında:
4. Bakarlar götür tabii ki ilaçlar varsa onuda götür. Hızlı işlem yapılsın.

M10murat

Üye
Üye
Arkadaşlar doktor bana astım teşhisi koydu .1 yıllık ilaç yazdı raporlu
Sft. Degerime göre engel oranı karşılığı varmı
Fev1 pred 4.06 act 5.01. pred %123
Fev1/ıvc pred 80
Fev1/FVC pred 80 act 97 pret 121 değerler bu

Tekerlekli Sandalye