Uyku terörü yüzünden askerlikten muaf olur muyum

norespect

Üye
Üye
17 18 yaşından beri tıp dilinde uyku terörü denen bir rahatsızlığa sahibim geceleri bağırarak uykumdan kalkıyorum sağa sola koşuşturuyorum yeri gelince yan tarafımda yatan kardeşime saldırıyorum ve 1 2 dakika sonra kendime geliyorum önceki yaptıklarımı hatırlamıyorum çok kez doktora gittim beyin tomografisi vs çektirdim 24 yaşındayım hala düzelemedim bu rahatsızlık yüzünden askerlikten muaf olma durumum var mıdır?

mert

Üye
Üye
17 18 yaşından beri tıp dilinde uyku terörü denen bir rahatsızlığa sahibim geceleri bağırarak uykumdan kalkıyorum sağa sola koşuşturuyorum yeri gelince yan tarafımda yatan kardeşime saldırıyorum ve 1 2 dakika sonra kendime geliyorum önceki yaptıklarımı hatırlamıyorum çok kez doktora gittim beyin tomografisi vs çektirdim 24 yaşındayım hala düzelemedim bu rahatsızlık yüzünden askerlikten muaf olma durumum var mıdır?
elinizde mevcut engelli raporunuz yada kullandıgınız herhangi bir ilaç varmı

İsen Buga

Üye
Üye
Hayır, bu hafta eğitim ve araştırma hastanesine gideceğim belki o zaman bi rapor ve de bir ilaç kullanmaya başlarım.
Doktorunuz ile görüş: Askeriyeye iletilmek üzere özel rapor yazabilirse çok iyi olur. Yani açıklayıcı bilgi olsun askeriye diye imzalı rapor vermeyebilir.

Aslında iş söyle oluyor: askeriye sevki ile hastaneden rapor alımına yollanıyordu. Asker resmi emri olduğu için raporu doktor ona göre onaylıyor ve imzalıyor. Belki bilemedim ama bu hafta hastaneye gitmeden askeriyeden sevk emri alınırsa iyi olur mu? Bilemedim hem muayene olursun hem ilaç alırsın hem de askeriyeye yazı yazılmış olur. Önce bir doktorun ile görüş.

Can35

Üye
Üye
bence engel değil, gece nöbetlerini tutarsın.. rapor alsanda eski askeri hastaneye sevk ediyorlar zar zor çürük raporu alıyorsun çok ayrıntılı inceliyorlar geçen sene bakıma muhtaç oğluma zar zor çürük rapor aldık hele psikiyatri odasında terler döktük hanıma dedim hazırlan çürük rapor vermez ise birlikte askere gidiyorsun çünkü özbakım sıfır (eski askeri hastaneler şimdi normal hastene adı geçiyor ama doktorlar askeri doktor)

Tekerlekli Sandalye