Uyuyan cüzdanları uyandıracağım

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
4680.jpg

Engellilerin haklarını savunmak için siyasete girdiğini belirten sanatçı Metin Şentürk, “Uyuyan vicdanları ve uyuyan cüzdanları engelliler için uyandıracağım” sözü verdi

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü nedeniyle verdiği yemeğe katılmak için Ankara’ya giden Metin Şentürk, siyasetteki hedeflerini Star’a anlattı.

“Engelliler için yapacak çok şey var” diyen Şentürk, toplumsal vicdanı harekete geçirmeyi amaçladığını söyledi. “Halen uyuyan vicdanlar ve cüzdanlar daha fazla uyumayacak, engelliler için uyanacak” diyen Şentürk, suya sabuna dokunmayan insanlara engelli duyarlılığı aşılamak için AK Parti’den, İstanbul’dan aday adayı olacağını söyledi. Bugüne kadar engellilerin sıkıntılarını hükümete aktarmak için yoğun çaba sarfettiğini ve hükümetin desteğiyle bir çok proje yürüttüğünü söyleyen Şentürk, “Sayın Başbakan döneminde çok önemli işler yapılıyor. Artık bu işin içinde doğrudan yer almak, engelli kardeşlerim ve onların aileleri için aktif rol oynamak istiyorum. Amacım salt siyaset değil, engelliler için siyasette yer almak olacak. Engelli ailelerini de motive etmemiz gerekiyor” dedi.

ERDOĞAN’IN HEDİYESİ KRAVAT OLDU

Halen Dünya Engelliler Vakfı Başkanlığı’nı yürüten sanatçı Metin Şentürk, yemekte ilettikleri sorunlarla yakından ilgilenen Başbakan Erdoğan’ın tek tek yanıt verdiğini anlattı. Başbakan Erdoğan, yakın ilgi gösterdiği sanatçıya RTE imzalı bir kravat, eşine de eşarp hediye etti.

ANNESİNİ GÜLDÜRMESİ BAŞBAKANI DUYGULANDIRDI

Özürlülerle ilgili AK Parti Genel Merkezi’nde Başbakan Erdoğan’la yemek yiyen Şentürk, Başbakanı duygulandıran sözlerini de şöyle aktardı; “Yedi çocuklu, fakir bir ailede büyüdüm. Babam da dahil 6 kişi görmeyendik. Birgün annemin ağladığını hissettim. Sebebini sorunca, ‘Oğlum keşke gözünüz görseydi, ona üzülüyorum’ dedi. Ben de ‘Ağlama anne. Görsek hepimiz ışığı açarız, daha fazla elektrik masrafı çıkar’ deyince annem güldü. ’Annem o günden sonra ağlamadı’ deyince Başbakanımızın gözleri doldu.”

star

Tekerlekli Sandalye