Uzun süre geçmiş olmasına rağmen 2022 maaşımız halen bağlanmadı?

necatim55

Üye
Üye
öncelikle herkese hayırlı günler dilerim ben samsundan necati 18.07.2011 tarihinde verdiğim dosyamı 04.08.2011 de ank göndermişler ama halla paramı alabilmiş değilim bu konu hakkında bana yardımcı olabilirmisiniz evrak bilgilerimde bunlar yazıyor
Emekli Nevi : MUHTAÇ Durumu : PASİF
Aylık Durdurulma Tarihi : 01.09.2010 Aylık Durdurulma Nedeni : SOSYAL_GUVENLIK_AYLIGI_ALMASI
Değişiklik Tarihi : Durumu :
Yazışma Tarihi : Yazışma Durumu :
Belge Açıklama Tarihi : Durumu :
Rapor Tarihi : Rapor Açıklama :
İşlem Tarihi : İşlem Açıklama :
Ödeme Tarihi : 20/0./03.1 Ödeme Durumu : KESİNLEŞTİ
Online Ödeme Tarihi : Online Ödeme Tutarı : 3721.29
Online Ödeme Açıklama : İLK AYLIK BAĞLAMA Son Maaşı(1 Aylık) : Aylık almamaktadır.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladığım kadarıyla sizin maaşınız kesilmiş siz kesilmesinden sonra evrakları göndemişsiniz ama halen evraklarınız ankara'da işleme alınmamış yada ulaşmamış şu durumda evraklarınız halen beklemede ve maaş durumunuz aktif degil biraz zaman alıyor evrakların işleme alınması ve maaşın bağlanması o yüzden biraz daha bekleyin olmazsa bir dilekçe yazıp gönderilen evrakların ulaşıp ulaşmadığını ve durumun ne oldugunu sorarız.

necatim55

Üye
Üye
ama ben burada evrakı verdiğim yere gittiğimde bana bilgisayardan 04.08.2011 tarihinde ankaraya ulaştığını söylemişti

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Doğrudur Ankara'ya ulaşmıştır lakin evrak halen işleme alınmamıştır, ulaşan evraklar kurum içinde sanıyorum bir sıraya alınıyor ve sıra sistemine göre işleme alınıyor yogunluk olmalı ki evrakınız halen işleme alınmamıştır, yapmanız gereken sürekli evrak takibi yapmak ve durumunuzda pasif görünen kısmın aktif olmasını beklemek, haricinde olumsuz durum olması halinde size zaten evrak gönderilecektir.

necatim55

Üye
Üye
evrak hakkındaki bilgilere hangi nasıl ulaşırız telefon numarası felan yokmu arabileceğim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Telefonla ulaşmak nerdeyse imkansız ama aşağıda Başbakanlık İletişim merkezi (bimer)'den bilgi talep edebilirsiniz. Gerekli kısımları doldurup evrakınızın Ankara'ya ulaşıp ulaşmadığını ve eğer ulaşmışsa neden halen işleme alınıp maaşın bağlanmadığını sorunuz. Linke tıklayınca bilgi edinme hakkına tıklayınız.

http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

destiny07

Üye
Üye
o zaman tam pasifde iptal oldu demektir . benim evraklarda hep tam pasif yazıyor 4 ayı geçmesine rağmen hala tam pasif :S

destiny07

Üye
Üye
benim sigortam varmış.ondan iptal olmuş.nasıl oluyorsa hey allam ya.delirecem sigortam hiç olmadgı halde nerden uyduruyorlar.bağlamamak için herşeyi yapıyorlar :mad:

destiny07

Üye
Üye
necatim55 : evrak takipte sigorta aylığı aldığını yazıyor.o yüzden kesmişler maaşını

destiny07

Üye
Üye
:S kendi kendime yazıyorm resmen

Tekerlekli Sandalye