Uzuv kaybı olmayan, Sadece İşgücü kaybı olan kişi ÖTV-KDV indirimi Raporu alabilirmi ?

lalegül

Üye
Üye
Ben 7 yıl önce MALÜLEN değil iş gücü kaybı seçeneği ile emekli oldum.
SGK devlet hastanesine gönderdi heyet raporu için 3 ay devamlı hastaneye gittim. Rapor çıktı.Ama bana göstermediler.Raporu yazılı istedim red cevabı geldi.Bu raporla emekli oldum. memurun ifadesine göre oran yüksekmiş. Doktorun söylediği kadarı ile psikiyatri % 30 olduğunu biliyorum. Bir yıl sonra SGK 2. konrol raporu istedi.Memur arkadaş bu rapor oranını 1.ciden daha yüksek olduğunu söyledi.
Şu rahatsızlıklarım var.

1) Yüksek Tansiyon
2) Uyku Apnesi ağır
3) GÖZ-Tek göz % 90 görememe
4) Psikiyatri (OKB) (20 yıldır ilaç kullanıyorum, hala depresyon ve anksiyete var.)
5) Bacaklarda Venöz yetmezlik.
6) Ağır derecede Seborik Dermatit cilt rahatsızlığı
7) Ayaklar düz taban, İki diz minisküs yırtık ameliyatı var.

Bilen arkadaşlara şu soruları soruyorum.

1) Yukarıdaki hastalıkların özür oranı % kaçtır.
2) Uzuv kaybı olmayan, Sadece İşgücü kaybı olan kişi ÖTV-KDV indirimi Raporu alabilirmi ?
3) Yukardaki hastalıklarımla ÖTV-KDV indirimi Raporu alabilirmiyim.
4) ÖTV-KDV indirimi rapor alırsam B ehliyetim var gözden veya diğer hastalıktan ehliyetim iptal olur mu?

Çok teşekkür ediyorum.Şimdiden ALLAH razı olsun.

Quick reply to this message Cevap Yaz Alıntı Yap Alıntı Yap Çoklu-Alıntı Olarak İşaretle

İsen Buga

Üye
Üye
1. cevap vermek güç: Bulgular sadece tıp terimi ile anlatılırsa; ADLI-Tıp uzmanı çözer ancak. Bizim gibi sağdan soldan bilgi almak yerine Tam Teşekküllü Hastaneden heyet raporu alırsanız sorununuzun cevabı çözülür.
2.Hayır. %90 ve üzeri olursa evet. Ama Hayır dememin sebebi psikolojik rahatsızlık. Yinede 1. sorunun cevaba göre hareket ediniz derim.
3.İndirim değil muafiyet olacaktı. 2. sorunun cevabına göre hareket ederseniz daha iyi.
4. evet iptal olur anında. özelllikle psikolojik sorununuz: Ben yerinizde olsam ehliyetimi iade ederdim. Benim canım için değil diğer canlar önemli.

Tekerlekli Sandalye