vakıflar genel müdürlüğüne muhtaçlık aylığı başvurusu

derbo78

Üye
Üye
vakıflar genel müdürlüğüne muhtaçlık aylığı başvurusunda 2015 tarihinden önceki raporları kabul etmiyorlarmı..yoksa memur insiyatif kullanıyormu tam olarak bu konuyu bilen arkadaşlar cvplayabilirlermi :confused:

gülümse_hayata

Üye
Üye
Raporunuz sürekliyse kabul etmeme gibi bir talepleri olamaz süreli raporlardada şayet süre bitimi yaklaşmamışsa rapor yenilemenizi istememeleri gerektiğini düşünüyorum.

HÜLYAAA

Üye
Üye
Nasıl bir yardım abla benim yüzde 52 raporum vedememli diye yzayiyar artı ağır engeli yazıyor ben neyapmam gerekiyor yardım almak için

SM-J701F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=21916]HÜLYAAA[/MENTION]

Muhtaç aylığı şartları biraz farklıdır, her ile kontenjan yani kısıtlı sayıda verilen imkan olarak az sayıda kişi yararlanabiliyor. Ben şartları içeren linki ve vakıflar genel müdürlüğünün açıklamsını size göndereyim internet üzerinden müracaat veya gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

https://www.vgm.gov.tr/faaliyetler/hayır-hizmetleri/muhtaç-aylığı

MUHTAÇ AYLIĞI
Vakıflar Genel Müdürlüğünce, vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla 27.09.2008 tarihli ve 27010 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan " Vakıflar Yönetmeliği" hükümleri gereğince muhtaç aylığı bağlanmaktadır.

MUHTAÇ AYLIĞINDAN YARARLANMA ŞARTLARI
Annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara aşağıdaki şartların tamamını sağlamaları halinde muhtaç aylığı bağlanır.

* Sosyal güvencesi olmaması,

* Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması,

* Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması,

* Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
Muhtaç aylığı başvuru formu,
Engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ
Muhtaç aylığı talebinde bulunan kişiler başvuru formunu doldurup imzaladıktan sonra engelli ise özrünü belirten sağlık kurulu raporunu ekleyip, ikamet ettiği ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğüne şahsen, posta yoluyla veya Genel Müdürlüğün​ internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler. 2018 yılında muhtaç engelliler ile yetim çocukların her birine aylık olarak 679,64TL ödenmektedir.

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=480]gülümse_hayata[/MENTION] hanım bugün vakıflar müdürlüğünü aradım kesinlikle 2013 öncesi raporları sürekli olsa dahi kabul etmiyoruz dediler

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] bey benim 2001 tarihli sürekli raporum var..2022 maaşına başvuru yapınca yeniden rapor istiyorlarmı

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=480]gülümse_hayata[/MENTION] benim 2001 tarihli sürekli raporum var..2022 maaşına başvuru yapınca yeniden rapor istiyorlarmı

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=480]gülümse_hayata[/MENTION] benim 2001 tarihli sürekli raporum var..2022 maaşına başvuru yapınca yeniden rapor istiyorlarmı

septik

Editör
Editör
[MENTION=21940]derbo78[/MENTION]

Yasal olarak geçmişte verilmiş sürekli raporları kabul etmeleri gerekir, fakat eski sisteme göre çeşitli hastalıklardan vucutta kalmış olan engel oranlarının toplamasıyla elde edilen sonuçlar raporlara direkt yazılırken sonradan yönetmelik değişikliği ile balthazard formulü ile sadece engellerin toplamını oran olarak toplamak yerine vucuttaki yetersizliklerin iş gücü kaybı oranına göre hesaplanmasına başladılar.

Kısacası sizin 2022 müracatınızı eski tarihli raporunuz gerekçesiyle kabul etmeyip işinizi zora sokabilirler sadece dava açarak haklılığınızı ispatlamaya çalışabilirsinizki uzun zaman alır.

https://rapor.engelliler.gen.tr/

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] benim rahatsızlığım 2001 yılında aldğım rapor daki zamanın aynı hastalığım devam ediyor....ama şuan binlerce rapor mağduru var..ben simdi hastaneye nasıl güvenipte yeniden rapor çıkartayım.. benimkide %40 altına düşerse

Tekerlekli Sandalye