Vakıflar Muhtaç Aylığı Posta Yolu İle Başvuru Nasıl Yapılır, Dilekçe İçeriği Nasıldır

arabi2018

Üye
Üye
merhaba Vakıflar Genel Müdürlüğü muhtaçlık aylığı için ilgili ildeki vakıflar bölge müdürlüğüne posta yolu ile başvuru yapmak istiyorum.Ancak posta yolu ile nasıl başvuru yapılabilir ve dilekçede neler yazmam gerekiyor bilmiyorum.Bu konu hakkında bilgi verir misiniz.Hazırladığım dilekçeyi ptt şubesinden de il vakıflar bölge müdürlüğüne göndermem gerekiyor.Özetle posta yolu ile başvuru hakkında ve dilekçe içeriği hakkında bilgi alabilir miyim.Şimdiden herkese teşekkürler arkadaşlar.

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=20974]arabi2018[/MENTION]

Muhtaç aylığı talebinde bulunan kişiler başvuru formunu doldurup imzaladıktan sonra engelli ise özrünü belirten sağlık kurulu raporunu ekleyip, ikamet ettiği ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğüne şahsen, posta yoluyla veya Genel Müdürlüğün​ internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

arabi2018

Üye
Üye
tamam ama ben özellikle posta yolu ile başvuru yapmak istiyorum nasıl yapılır posta belgesine ne yazılır ve nereden gönderilir bu konu hakkında bilgi alabilir miyim

arabi2018

Üye
Üye
soruma halen cevap alamadım posta yolu ile başvuru nasıl yapılır ve dilekçe mi yazılır nasıl dilekçe yazılır içeriği nasıl olur örnek dilekçe sunabilir misiniz

arabi2018

Üye
Üye
Peki Vakıflar Genel Müdürlüğü internet web sitesinden muhtaç aylığı başvurusu yapılabiliyor denildi.Ancak sisteme girdim ve başvuru formu doldurulamıyor ve gönderme butonu bulunmuyor ne yapmam gerekiyor siteden başvuru yapılamıyor

arabi2018

Üye
Üye
ben bu vakıf muhtaçlık aylığını alamayacağım herhalde tüm kriterleri taşıdığım halde alamadım tekrar başvursam acaba onay alır mıyım bu sefer

arabi2018

Üye
Üye
son olarak vakıflar muhtaç aylığı için şahsen başvuru isteniyor demişsiniz.Benim yerime mesela babam vakıflar bölge müdürlüğüne başvursa ve gerekli belgeleri teslim etse olur mu kabul ederler mi benim gitmesem bilgi verir misiniz.Çünkü ben gittiğimde sorun çıkıyor sanki fiziğe bakıyorlar ve ona göre kabul etmiyorlar geçen yıl şahsen başvurdum sadece fiziken kabul etmediler bilgi alabilir miyim mümkünse babamı göndermek istiyorum

arabi2018

Üye
Üye
özellikle posta yolu ile başvuru için dilekçe örneği sunabilir misiniz rica etsem

gülümse_hayata

Üye
Üye
Dilekçeye gerek yok eğer posta yoluyla yapılacaksa başvuru formu doldurulup gönderilmelidir aynı zamanda raporda bu başvuruya eklenmelidir. İstenilen sadece iki belge var biri başvuru formu diğeri ise rapor daha önce belirttiğim gibi ya şahsen yada Web adresi : www.vgm.gov.tr adresleri üzerinden yapabilirsiniz.

arabi2018

Üye
Üye
raporun aslı mı eklenip gönderilmeli yoksa fotokopisi mi aslı gönderilmesi durumunda raporum elimden gider

gülümse_hayata

Üye
Üye
Aslı gibidir onaylı olan raporu kabul edeceklerini düşünüyorum zira her kuruma aslını veremeyiz genellikle aslı gibi onaylı rapor veriliyor.

arabi2018

Üye
Üye
onaylı derken nasıl yani anlamadım tam olarak raporun normal fotokopisi olması yeterli mi onaylı dediğiniz nedir

gülümse_hayata

Üye
Üye

Raporun aslı elinizdeyse bu raporla noterden aslı gibidir diye onaylı nussa alacaksınız ve bu onaylı nussa asıl rapor yerine geçerek başvurularda kullanılabilir.

okatur

Üye
Üye

Muhtaç aylığı talebinde bulunan kişiler başvuru formunu doldurup imzaladıktan sonra engelli ise özrünü belirten sağlık kurulu raporunu ekleyip, ikamet ettiği ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğüne şahsen, posta yoluyla veya Genel Müdürlüğün​ internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

peki bakım aylığını yengem alıyor ben değil başvurabilir miyim acaba % 93 raporum var...

Tekerlekli Sandalye