Var olan raporuma yeni hastalık ilave etmek

ergunb

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar.
benim adım ergün 2012 yılında kalp krizi geçirdim ve %43 sürekli raporumla erken emekli oldum.2013 senesinde ülseratif kolit,kolon ca başlangıç evre ve rektum ca tanısı ile ameliyat oldum kalın bağırsağım bir kısım alıkdı rektum çıkarıldı kalıcı kolostomi torbası takıldı.sizden yardım istiyorum önceki raporuma şimdiki hastalıklarımı ve pisikolojiyide ilave ettirirsem yeni raporumun oranı sizce yüzde kaç olur ??

hepinize çok teşekkür ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Var olan hastalıklara ek başka hastalıklar çıkmışsa bunu ilave ettirme değilde yeniden rapor için başvuru yapmanız gerekir. Değerlendirme sonucu oran artabilir yada artmaz. Bu konuda net birşey söylemek zor. Siz tam olarak rapor oranınızı neden yükseltmek istiyorsunuz? Amacınız nedir?

ergunb

Üye
Üye
Sn. Halil bey hak edebiliyorsam eğer %90 ve üstü olursa ötv siz araç alıp ödemiyeceğim vergi ile yarım bir türkiye turu yapmak istiyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şimdi anladım. Açıkcası söylediğiniz hastalıklarda verilecek oran hastalığın vucutta bıraktığı etkiye bakılarak verilir. Sakatlık oranı cetvelinde de bre bir karşılığı bulunmuyor. Bunu öğrenmenin tek yolu rapor için başvurup sonucu öğrenmek.

ergunb

Üye
Üye
Halili bey yeni rapor almak için vergi dairesi başkanlığına mı yoksa il sağlık kuruluna mı müracat edeyim? eski %43 sürekli raporumla emekli olmuştum bunu etkiler mi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok yok vergi dairesiyle işiniz yok. Direk hastaneye başvuruda bulunup ÖTV indirimli araç almak için rapor çıkartmak istediğinizi söyleyeceksiniz.

Tekerlekli Sandalye