Varis venöz yetmezliği de sağlık raporu alma imkanım var YARDIMCI olursanız çok sevin

Bebeto03

Üye
Üye
Merhaba çok sıkıntılı durum dayım bana yardımcı olur sanık çok sevinirim
Ben 2005 yılında sagbcakta daki ana damardan amaliyati oldum iki bakandan varis amaliyati oldum ama hiç geçmedi geçen haftalarda tekrar hastaneye gittim bana yeni ulturasonda
Solda sefenefemoral bileskede başlayarak büyük safe distal yansıyan ve kural inferiorda perforan venler ile iştiraklı valsalva manevrası suresince devam eden ciddi venöz yetmezliği saplandı safenofemoral bileske çapı istirahat halinde 6 ml iken valsalva manevrası ile 13 ml me kadar artmıştır uyluk proksimal medial cilt altı 1 cm çapı ulaşan törtiyöz venöz yapıları izlenmektedir

Sağda ise uyluk proksimal anterior en geniş yerinde 5mm çapı törtiyoz venöz yapılar olup inferiorda krural bölgede kadar uzanmkata ve perforan venlerle ile valsa ile ciddi venöz yetmezliği mevcudur yazyor ulturasonda
İki yakda tarak kısmında damarları morlasma ve baldır ve iki bacakda damalar iki parmak büyüklüğü halinde
Bu rapor alma imkanim varmı mumkunse cevaplar

Sent from my iPhone using Engelliler.Gen.Tr mobile app

Son düzenleme:

Bebeto03

Üye
Üye
b1f13bfd7dc9388077f842b50a09427c.jpg

Sent from my iPhone using Engelliler.Gen.Tr mobile app

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selamlar,

İstanbul'da bulunan Engelli sağlık raporu vermekle yükümlü olan hastanelerde yeni öğrendiğim şöyle bir uygulama mevcut. Hasta hangi bölümde tedavi görüyorsa tedavisinin bitmesine yakın yani taburcu edilmeden önce kalıcı bir engelinin bulunup bulunmadığının tespiti için heyete sevk ediliyor ve böylece eğer sağlığında bir kayıp sözkonusuysa daha hastaneden çıkmadan engelli sağlık raporu hazırlanmış oluyor. İlk duyduğumda o kadar sevindim ki özellikle sonradan engelli olanların kendilerinin engelini devlete karşı ispatlama yükümlülüğünü bin bir çabayla elde etmek zorunda kalmayacakları için gerçekten çok mutlu oldum.

Şimdi gönlümden geçen; bir yandan sağlığını kaybedenlerin hiç olmamasını dilerken bir yandan da bir şekilde engelli kategorisine giren hastaların hiç yorulmadan ellerine ulaşan bu raporu veren doktorların çoğaldığı, bu uygulamanın tüm devlet eğitim ve araştırma hastanelerine yayılması hemde yurdumun dört bir yanında uygulanır olması.

Düşünsenize ne büyük bir kolaylık zaten engellenmişsin hayattan ve sonrasında bir de bunu ispat etme sorumluluğuyla uğraşıyorsun :(

Sizin için acil şifalar diliyorum ve böylesine kolay bir şekilde raporunuzu almanızı temenni ediyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aa bu gerçekten güzel bir uygulamaymış. Açıkcası bende bunu ilkkez duyuyorum. Umarım yurt geneline yaygınlaşır.

Tekerlekli Sandalye