Vasi tayini nasıl yapılır?

murat tarsuslu

Üye
Üye
Merhaba
Kızkardeşim bana ve eşime bakıcı olarak görünüyor. Apartmanda bir komşu yu vasi tayin edip bakım parası almamız mümkün mü? Vasi işlemleri nasıl yapılır ve süreç uzun olur mu? SHÇEK aynı apartman dan birini onlar mi?
Simdiden Teşekkürler. .

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alabilmek için vasi olmasına gerek yok aynı adreste yaşayan kişilerden birisi bakım maaşı diğer şartlarıda uygunsa başvuruda bulunabilir.

murat tarsuslu

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alabilmek için vasi olmasına gerek yok aynı adreste yaşayan kişilerden birisi bakım maaşı diğer şartlarıda uygunsa başvuruda bulunabilir.

ama kimlerin bakıcı olabileceği yasada tek tek sayılmış ve bunların içinde komşu veya benzer kimseler yok. emin misiniz? aynı apartmandaki bir komşuyu shçek kabul edebilir mi sizce?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ben zaten komşulardan bahsetmedim aynı hane içinde yaşayanları kastettim vasi gerekmez diye dediğiniz gibi kimlerin bakıcı olacağı çok açık ifade edilmiştir. Karar belli bu kişiler bakıcı olabilir.

Akraba: Bu Yönetmeliğin uygulanmasında, üveyler dahil olmak üzere bakıma muhtaç özürlünün; eşi, çocukları ile çocuklarının eşleri, ana ve babası ile bunların ana ve babası, torunları ile torunlarının eşleri, kardeşleri ile kardeşlerinin eşleri, kardeşlerinin çocukları ile kardeş çocuklarının eşleri, eşinin ana ve babası, eşinin kardeşleri, eşinin kardeşlerinin eşleri ile çocukları, amcaları ve amcalarının eşleri, amca çocukları ile bunların eşleri, halaları ile halalarının eşleri, hala çocukları ile bunların eşleri, dayıları ve dayılarının eşleri, dayı çocukları ile bunların eşleri, teyzeleri ve teyzelerinin eşleri, teyze çocukları ile bunların eşlerinden her birini ifade eder.

hasibemelek

Üye
Üye
Vasi kararı ne kadar sürer birde kısıtlıyım suan kendim vasiyi kaldırmam için mahkemeye mi basvurmam gerekli bilgi alabilirmiyim ?

Tekerlekli Sandalye