Vazife ve malüllerin tamamının aylıkları artırılacak

avşar41

Üye
Üye
Vazife malullerinin tamamının aylıklarının yüzde 25 oranında artırılmasına ilişkin yasal düzenleme çalışmalarına devam edildiğini bildirdi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet teşkilatı mensupları dahil olmak üzere vazife malullerinin tamamının aylıklarının yüzde 25 oranında artırılmasına ilişkin yasal düzenleme çalışmalarına devam edildiğini bildirdi.

Yılmaz, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin şehit ailelerine bağlanan maaşlarda artış yapılmasına yönelik çalışma ve projelere ilişkin yazılı soru önergesini yanıtladı. Yılmaz, Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun ve harp malullüğü kapsamında hayatını kaybedenlerin dul ve yetimleri ile malul olanlar ve vazife malullerinden yalnızca erbaş ve erlere bağlanacak aylıkların yüzde 25 oranında artırıldığını anımsattı.

Bakan Yılmaz, şunları kaydetti: "Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet teşkilatı mensupları dahil olmak üzere vazife malullerinin tamamının aylıklarının yüzde 25 oranında artırılması ve vazife malullüğü hükümleri kapsamında hayatını kaybedenlerin anne ve babalarına bağlanacak aylıkların asgari ücret tutarına yükseltilmesine ilişkin yasal düzenleme çalışmalarına devam edilmektedir.
Maluliyet ve sakatlık derecesine bakılmaksızın gazilere ÖTV'siz araç satın alma imkanı getirilmesi konusu bakanlığımız ve ilgili bakanlıklarca değerlendirilmektedir."

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Neden sadece gazilere özürlülük oranına bakılmaksızın ötv siz araç alma görüşelecekte diğer engel grupları için görüşülmeyecekmiş? Engellilere ayrımcılık yapmak suç deniyor ama en büyük ayrımı devlet yapıyor. Aynı şeyi SUT sağlık uygulama tebliğinde yaptı. Özellikli akülü sandalyelere 10 bin tl ödüyor ama burdaki şart engelin askerlik sırasında olması.

gizemliyol

Üye
Üye
şitdetle kınıyorum bu düzenlemeyi halil abi engeliler insandeyilmi ayrımcılık yapıyorlar ben akülü arbama akü alamazken bu ne sacmalık yaaaaaa ayıp dogrusu herkeze saygılar

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Bu ülkede devlet eliyle yapılan her çalışma, uygulamaya geçirilmek amacıyla konulan her yeni kanun, yayınlanan her yönetmelik meşru sayıldığına göre artık asosyal bir devletin engelli vatandaşlarına uyguladığı ister çifte standart deyin adına, isterseniz negatif ayırımcılık ama bir şekilde hiçbir konuda sağlayamadığı adaleti engellenen hayatlar üzerine de sağlayamaması neden sizleri bu kadar şaşırttı??? ben asıl ona takıldım :(

Tekerlekli Sandalye