Venöz yetmezlik ve astım var. baltazar formulüne göre % kaç rapor alırım?

merhabalar. benim venöz yetmezlikten %20 , astımdan %20 raporum var. birkaç rahatsızlığım daha var fakat onlar için daha bir müracatta bulunmadım. öncelikle yüzde kaç oranında rapor alırsam %40 olur? ikinci olarak renk körlüğü rapora dahil oluyor mu ?

venöz yetmezlik %20 astım %20 ise baltazara göre %40 etmez. Ek olarak renk körlüğü için oran verilmiyor.

sorum şu: %20 venöz yetmezlik, %20 astım elde var. daha muayene olmadığım bölümler de var. herhangi bir hastalıktan % kaç oranı almalıyım ki %40 olsun?

Ben tam olarak baltazar formulü hesaplamasını bilemiyorum. Sitede İsen Buga var. O tam hesaplamayı yapar. Konu linkini ileteceğim kendisine. Fakat bildiğim ve emin olduğum şey %20+%20 = %40 etmez.

elde var %20 (venöz yetmezlik)...
%20( venöz yetmezlik)-%100=%80 kalan yüzde..

80X20(astim yetmezlik)=1600
1600 ü % de içerisine alalım:
1600/100=16 bu astim yetmezlik için kalan %80 oranına sığdırdık..
toplam 20 +16 =36 yani iş görmez raporunuz %36...

Arkadaslar bende Doppler cekilemedi alt exrt varis Mr angiografi istediler onda tam cikmadi tetkik raporunda sağ ayakta 2 Grand reflü solda ödem vardır doktor da bu ayakla yaşamaya alış dedi ne alırım heyet bu ayın 19 unda heyetin önceden 8 ameliyat olmuş dum dedik leri damarlar artık birbirine girmis ve bende hipotansiyon ve epilepsi var epikriz raporlarında

Merhabalar

Arkadaslar bende Doppler cekilemedi alt exrt varis Mr angiografi istediler onda tam cikmadi tetkik raporunda sağ ayakta 2 Grand reflü solda ödem vardır doktor da bu ayakla yaşamaya alış dedi ne alırım heyet bu ayın 19 unda heyetin önceden 8 ameliyat olmuş dum dedik leri damarlar artık birbirine girmis ve bende hipotansiyon ve epilepsi:confused:

Merhabalar

Arkadaslar bende Doppler cekilemedi alt exrt varis Mr angiografi istediler onda tam cikmadi tetkik raporunda sağ ayakta 2 Grand reflü solda ödem vardır doktor da bu ayakla yaşamaya alış dedi ne alırım heyet bu ayın 19 unda heyetin önceden 8 ameliyat olmuş dum dedik leri damarlar artık birbirine girmis ve bende hipotansiyon ve epilepsi:confused:

:( Hiç bir fikrim yok açıkcası bu konuda söz söyleyecek en son kişi bile değilim. Her şeyden önce doktor değilim ve hastalığınız hakkında bilgi sahibi değilim. Öyleyse heyetin vereceği kararı beklemekten başka yapacak bir şey yok.

Bekle ve gör günlerindeyiz :(

Tekrar hayırlısı neyse öyle olsun dileğimle,

Slm

Venöz yetmezlikte yara varsa bacakta ayrı değerlendiriliyor bende venöz hastasının mesela yuzde99 raporum var suandada sol bacak diz ustünden ampute edildi yaralar nedeniyle

Yarın devam edicem bütün doktorlar yeniden kontrol etti göz yeniden görme alanı istedi bende bi şeyler alırsın dedi sol yüzde felç vardı göz küçüldü diye

Geri